Pokoj bez dveří

Pokoj bez dveří https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/405213/bmid_pokoj-bez-dveri-b0M-405213.jpg 4 94 35

Tři ženy jednoho rodu, tři osudy, tři různá období historie. Ústředním symbolem vyprávění, které se odehrává ve století 17., za 2. světové války a v současnosti, je vzácný starožitný prsten, jenž je v rodině předáván z generace na generaci. Moderní dívka ho nachází v rodinné šperkovnici a pouští se do pátrání po jeho historii. Postupně odhaluje příběhy žen své rodiny, štěstí i tragédie, které je provázely, a dopátrává se kořenů, z nichž vzešla... celý text

cernoska
cernoska
31.01.2024 5 z 5

Kniha mě úplně pohltila. Nejvíc příběh Emy nemohla jsem přestat číst. Nechci čist knihy o válce,ale tato mě úplně dostala a říkám znova nerada čtu o válce,je mi z toho pak úplně nanic

Gabča67
Gabča67
04.12.2023 3 z 5

Konečně jsem se pročetla až na konec knížky. Postava Marie příběh zahajuje, Anna uzavírá. Z příběhu tří žen je největší prostor věnovaný postavě Emy. Hodně mi vadilo, jak Ema svými kroky a chováním, vzhledem k probíhající válce, ohrožuje mnoho dalších lidí. A i když některé momenty v knize byly pěkné, tak si prostě nemůžu pomoci - způsob zpracování hodnotím jako lepší slohové cvičení.

chrudas
chrudas
07.03.2023 5 z 5

Hezký příběh, který rychle plynul. Všechny tři dějové linky zajímavé, o Emě se mi líbila nejvíc.

Blanka123
Blanka123
04.04.2022

Musím říct, že v první polovině jsem se do čtení musela nutit. Ale v té druhé už to frčelo. Na plný počet hvězdiček to není, ale s hrdinkami jsem byla ráda.

Hanka231
Hanka231
13.07.2021 4 z 5

Kniha mě zaujala podobným konceptem jako nedávno přečtená kniha Jojo Moyesové "Dívka, již jsi tu zanechal". Také v ní se střídají osudy tentokrát 3 žen žijících v různých stoletích. Po knize, kterou jsem četla jako první, byla pro mě tato trochu zklamáním. Zajímavé téma mohlo být lépe zpracované, ale přesto jsem ji přečetla celou a druhá polovina mi nedovolila knihu odložit.

Ála1968
Ála1968
11.02.2021 4 z 5

Mě se to moc líbilo.Mám ráda české spisovatelky a tahle kniha se opravdu povedla.

JaKa1974
JaKa1974
26.08.2020 5 z 5

Jsou to tři příběhy jedné rodiny v různých dobách, které spojuje prsten. Kniha se čte dobře, je sice napsaná takovým jednoduchým zvláštním způsobem bez přímé řeči jako deník, přesto za mně dobrý.

tittanie
tittanie
17.07.2020

Knihu jsem si chtěla dlouho přečíst, ale nakonec jsem byla zklamaná. Někde takové nedotažené, někde nepochopitelné, ale přečíst se to dalo.

felixek
felixek
25.04.2020 2 z 5

Námět knihy je zajímavý, ale jeho literární zpracování mi připadá velmi slabé, neumělé. Autorka vše jen popisuje, zbytečně detailně vysvětluje, hodnotí - nic nenechává na čtenáři, sama určuje, co si má čtenář myslet. Plně se ztotožňuji s hodnocením čtenářky Nugát57, ať už jde o Emu, kterou (na rozdíl od autorky) vidím jen jako sobeckou, rozmazlenou dcerušku bohatýcvh rodičů, která musí mít vždy (hned, teď, okamžitě) všechno, co si umane, bez ohledu na to, jestli by to mohlo někomu ublížit, tak i o fotografii z roku 1795 nebo viržinka, která kouřil prostý venkovan v první polovině 19. století. A nepřesností je v knize víc. Přestože jsem se na základě popisku na obálce knihy na ni moc těšila, nakonec její čtení musím bohužel označit za ztrátu času.

Neara
Neara
05.04.2020 5 z 5

Kniha se mi líbila.Přečteno za pár minut.Pointa příběhu byla jasná a kdo to nepochopil,má smůlu.

Nugát57
Nugát57
31.01.2020 2 z 5

Jak už tady bylo několikrát řečeno - chvíli trvá, než se člověk začte, prostě příliš úvah a popisů, žádné dialogy. Téma sice výborné, bohužel málo rozvinuté, čekala jsem víc. Píše se zde o statečnosti žen jednoho rodu, ale zrovna tohle se zde podle mne moc neprojevuje. Převládájící příběh Emy sice někdo může brát jako projev statečnosti, já ji však považuji za lehkomyslnou a zbytečně riskující nejen svůj život, ale především životy jiných lidí, a že odejde v době války od vlastního dítěte, už vůbec nechápu. Všimla jsem si také nepřesností, které mi v knížkách někdy docela vadí: Marie se sotva mohla dívat v r. 1860 na fotku, na níž byla asi dvouletá (první fotografie 1826), a viržinka, která údajně její otec Jan rád kouřil, k nám přišla cca před 140-150 let, takže tohle rovněž nějak nesedí...

kika 13
kika 13
12.12.2019 3 z 5

Kniha mě překvapila za mě dobrý.

helena1147
helena1147
30.10.2019 3 z 5

Na začátku knihy jsem se musela trochu do čtení nutit, ale nakonec mne zaujal příběh a knihu jsem neodložila.

ritz
ritz
17.10.2019 4 z 5

Zajímavý příběh, mohlo být více rozpracované. Ema mě teda moc sympatická nebyla, trochu sebestředné, rozmazlené dítě.

vojteska70
vojteska70
04.10.2019 5 z 5

Moc se mi líbila. Stojí za přečtení.

ApolenkaS
ApolenkaS
21.09.2019 4 z 5

Ten začátek... nevím, nezabíral. Ale pak mě příběh chytil! Jen si ji koukejte přečíst ;-)

pilulka
pilulka
08.09.2019 2 z 5

Zachyceni osudu jednoho neobvykleho rodinneho prstenu napric nekolika generacemi zen je uzasne tema. Bohuzel by zaslouzilo dukladnejsi rozpracovani obzvlaste v prvni polovine knihy. V druhe me kniha bavila mnohem vice asi i proto, ze se autorka vice rozepsala. Za sebe, jako vasnivou ctenarku, ale literarniho lajka, je skoda, ze se autorka nevratila po poslednich radcich na zacatek a ten jeste nedopilovala.

Acquenta
Acquenta
30.08.2019 3 z 5

Takový průměr...strašně rychlý sled událostí, při čtení jsem se přistihla, že ani nevnímám, protože mě to nebavilo....a Emma ? No, nechápu, jak někdo může opustit své dítě....to mi hlava nebere...

jajka29
jajka29
29.08.2019

Kniha byla velmi čtivá, ale já osobně bych uvítala o 200 stran navíc, škoda že postavy nebyly víc rozvinuté, vše bylo tak narychlo vzato...námět ale super.

eva3992
eva3992
09.08.2019 4 z 5

Příběh tajemného prstenu a tří silných žen jednoho rodu od osmnáctého stolení až po současnost.
Anna najde ve špercích po mamince prsten, který nikdy dříve neviděla. Jelikož je to opravdu unikátní šperk, začne pátrat po jeho původu a tím odhalí i rodinnou histori, která ne vždy byla příjemná. Odhalí těžký život babičky, která byla židovka a dozví se i příběh své příbuzné z roku 1793.
Ze začátku mi přišla kniha trochu pomalá spojená se spoustou úvah, ale jen co jsem se začetla, nedala jsem knížku z ruky, dokud jsem ji celou nepřečetla.
Pěkně citlivě napsané i napínavé zároveň.

2019  77%Pokoj bez dveří
2020  59%Druhý život

Kniha Pokoj bez dveří je v