Poklady pod sněhem

Poklady pod sněhem https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/44192/mid_poklady-pod-snehem-64677dc4779c9.png 5 143 43

Děj knihy se odehrává ve švýcarských horách. Hlavními postavami jsou 11-letá Annetta a 5-letý Daniel Burnierovi a Lucien Morel, který je spolužákem Annetty. Annetta a Dani vyrůstají s babičkou a otcem. Matka jim zemřela, když se narodil Dani a od té doby ho vychovávala hlavně starší sestra. Brzy však začíná velký spor Anette a Luciena, který, jak se zdá, nebude mít konce. Dokážou si děti vzájemně odpustit a nebo zůstanou navěky nepřáteli?... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Samuel

Treasures of the Snow , 1999

fajka
30.09.2017 5 z 5

Moc pěkné, sice už jsem viděla i film, ale knihu jsem si více užila. Bylo to hodně křesťanské a to se mi líbilo. I to že Annette odpustila Lucienovi. Měla jsem v sobě pocit dobra, co málo kdy zažívám a musím si to užít!
Úžasné! Pro všechny lidi velké i malé.

pavel80
11.04.2016 5 z 5

Tuhle knížku jsme dostali spolu se sestrou coby děti někdy na začátku 90. let na nějakém vánočním koncertě v kostele (dostaly ji tehdy všechny děti, které něco zazpívaly :-) Moje vydání je taková knížečka kapesního formátu, nejspíš nějaký soukromý náklad, protože nemá žádné iniciály nakladatele. Četl jsem ji tehdy jako dítě mnohokrát, teď jsem ji našel v knihovně při návštěvě rodičů, neodolal jsem, a zase si ji přečetl. Knížka je sice určená dětem, ale určitě ji ocení i dospělý. Místy je to až moc náboženská agitka, ale to nic nemění na tom, že jinak je to poutavý, pěkný a dojemný příběh, který stojí za přečtení, dvojnásob, pokud jste citlivé duše :-) Teď mám už vlastní děti (4 a 7 let), tak jim to zkusím přečíst jako pohádku před spaním, jsem zvědavý, co na to řeknou v porovnání s moderními dětskými knížkami, na které jsou zvyklé spíš.

Eaa
26.03.2016 5 z 5

Krásný příběh. Kniha mě rozbrečela.

Bumky
27.01.2016 5 z 5

Stejně jako jiná knížka od této autorky mě i tahle velmi nadchla. Na rozdíl od spousty ostatních knížek mě asi nikdy neunaví číst si ji stále dokola. Stojí to za to.

ThrisaManx
18.01.2016 5 z 5

Krásná knížka s krásným poselstvím. Každý by si ji měl přečíst. Opravdu, chytne vás za srdce, ať jste dětmi nebo už dospěláky.

simviki
08.12.2015 5 z 5

Krásná knížka, kterou by si měl každý přečíst. Určitě mu alespoň pár slov zůstane navždycky v srdci, a bude se k nim vracet nejen o vánocích. Zkuste to přečíst dětem, než začnete se všemi Deníky poseroutky, Mikulášovými lapáliemi, Věrou Řeháčkovou atd. ( to jsou taky super knížky, ale tohle je něco trochu jiného)

lichma
12.11.2015 5 z 5

Naše oblíbená knížka na večer u adventního věnce. Rádi si ji poslechnou děti i dospělí. I když ji čteme znovu a znovu, stále nás oslovuje a vytváří krásnou předvánoční atmosféru.

Elen telemna
27.08.2015 5 z 5

Moc pěkná knížka. Dovoluji si i říct: "Na potěchu duše".
Moc se mi líbilo, jak Lucien vyřezával a snažil se napravit svou chybu. Je jen málo lidí, kteří se snaží napravit to, co způsobili. A je ještě méně lidí, kteří se nevzdávají, když je jejich veškeré úsilí zničeno.

pedi
26.03.2015 5 z 5

Dočetla jsem jí synům a před několika lety i starším dcerám.Byla jsem mile překvapená když mi nedávno dcera řekla, že dodnes vzpomíná na Poklady pod sněhem ,které jsem jim četla když byli malé.Je jí dnes 30 let a utkvělo jí to v paměti.Našla jsem knížku a začala jí číst před spaním synům kterým je 9 let.A opravdu je to zvláštní ,příběh který se odehrává v době minulé ,opět klidí úspěch.Díky paní Patricie

kyticka152
08.02.2015

Kniha se mi velmi líbila. Bylo tam hodně jak zvratů tak i příjemných překvapení. Určitě doporučuji přečíst.

adbrko
26.12.2014 5 z 5

Tolik krásných motivů v příběhu o samotě, odpuštění a Bohu mě uchvátilo.

vodopad152
21.12.2014 5 z 5

Kniha se mi líbila, ale nechtěla bych být chirurgem který mu tu kost zlomil.

Roselunda 1928
22.04.2014 4 z 5

Poklady pod sněhem jsme četli ve škole. Viděla jsm i filmové zpracování. Šlo to, jak kniha, tak celkem i film, jenže tady nejsem na csfd.cz :D

kacaabba
15.12.2013 5 z 5

Čteno s dětmi. Docela obyčejný příběh chudších lidí ve švýcarských Alpách. O vině, nenávisti, odpuštění. Důležitou součástí života obyvatel je víra v Boha.

helenah
06.12.2013 5 z 5

Krásná knížka. Četla jsem ji dětem. Teď ji dcery čtou svým dětem. Odpustit druhému bolí a je potřeba zažít zázrak, aby ho byl člověk schopen. Teď jsem vnoučatům sehnala k Vánocům dvd s tímto filmem. Moc se těším, až se budeme společně dívat.

Lisbon
25.11.2013 5 z 5

Tuhle knížku už mám přečtenou nejméně třikrát a hodlám se k ní zase znovu vrátit. Je to překrásný příběh vyprávějící o lidské nenávisti, lásce, odpuštění. Chvílema i smutné, ale krásné. Poklady pod sněhem patří mezi mé NEJ... :-)

rusalka123
22.09.2013 5 z 5

Strašně silný příběh s velkým ponaučením. Je to jedna z těch mála knížek, kterou můžete číst v každém věku a vždycky se vám bude líbit... Velmi doporučuji!

Arissenka
12.08.2013 5 z 5

Moc hezká knížka.Je dojemná a občas trochu smutná ale to k takovému horskému příběhu patří...Moc hezké..

minde
14.06.2013 5 z 5

Knihu jsem četla a čtu svým dětem před spaním, ale vůbec mi to nevadí - mohla bych ji číst opakovaně :-) I dospělý člověk si při čtení této knihy hodně věcí uvědomí a bere jinak.

Verunka141
14.04.2013 5 z 5

tuhle knížku budu doufám jednou číst svým dětem před spaním :)