Poklad ve Stříbrném jezeře

Poklad ve Stříbrném jezeře https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/182015/bmid_poklad-ve-stribrnem-jezere-YIT-182015.png 4 507 53

Jeden z nejslavnějších příběhů z Divokého západu, jehož hrdiny jsou mimo jiných Vinnetou, Old Shatterhand, Old Firehand, Hobble Frank, tetička Drollová, farmář Butler s dcerou Ellen, Dlouhý Davy a Tlustý Jemmy, ale také proradný vůdce banditů Cornel a nebezpeční Utahové ... Vychází v nezkráceném vydání.

Kontryhelka
26.01.2021 5 z 5

Krásná Mayovka, na které jsme před mnoha a mnoha lety jako děti vyrostly. Na film se stály fronty a zážitek z filmu byl nepopsatelný.

Jack Bauer
22.11.2020 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších Mayovek, ale mám je rád všechny, ať už to byl Olda Šetrný nebo Karel z Německa. Dodnes jsem se k ní od dětství nedostal, příběh znám nazpaměť a znovu ho číst už asi nikdy nebudu. Na Mayovkách jsem vyrůstal, netrpělivě čekal, kdy v knihkupectví vyjde další. Tuto jsem musel koupit pod pultem s jakoukoliv další knihou, taková byla doba.

špulo
24.09.2020 5 z 5

Na oslavu mojej tu hodnotenej 400-ky som sa rozhodol okomentovať knihu, ktorá ukončila moje obdobie čítania vyslovene detskej literatúry a stala sa začiatkom môjho prežívania veľkolepých, smelých dobrodružstiev a chrabrých činov. Čoby školopovinný tretiak som na návšteve u známych objavil tento poklad a po prečítaní pár stránok som sa v ňom doslova utopil. Z návštevy som odchádzal s knihou pod pazuchou. O dva dni som ju bol vrátiť s tým, či by sa nenašiel ešte nejaký ten Karl May na čítanie. Našiel. Neskôr som si poriadil kopec mayoviek vlastných.
No... Už tu bolo o tejto knihe popísané asi všetko. Pre mňa je to zlomová kniha môjho detstva, ktorá mi doširoka otvorila pláne Divokého Západu, vyznačila chodníky do indiánskych táborov a prebudila vo mne záujem o históriu starých civilizácií. Vďaka mayovkám som sa potom dostal k spisovateľom ako Cooper, Grey, London, Seton, Stingl atď. A pamätám si, ako som v nemom úžase hľadel na film podľa tejto knihy, ktorý bol dosť o inom. I keď sa mi nakoniec predsa len páčil.
Takže, za mňa plných 5 a viac už nemám, čo bych dodal. Howgh! Dohovoril som.

Greenfingers
21.07.2020 5 z 5

Kniha mého dětství, na kterou nedám dopustit. Vážou mě k ní nostalgické vzpomínky na dobu, kdy jsme se jako děti hrávaly na indiány a bandity. Vždy v neděli odpoledne se všichni kluci drali do kina, kde za kačku promítali filmu s našimi hrdiny (prim samozřejmě hráli Old Shatterhand a jeho rudý bratr Vinnetou).

koubin007
16.07.2020 4 z 5

Poměrně drsný dej na rozdíl od milého Vinnetoua, který pro mě byl vždy takovou romantickou zalezitostu. Absolutne odlišný dej od filmu což vlastně mile překvapilo. Vinnetou a Old S.se na scénu dostávají až v polovici děje,což je vítána změna. Velmi povedená kniha, která je samostatně stojící mimo sérii Rudy gentleman.

m_martina
18.05.2020 5 z 5

Kdysi dávno jsem četla přesně toto vydání, protože jiné nebylo k sehnání. A to jsem už nebyla žádný teenager. Ale to nic nemění na skutečnosti, že se jedná o jednu z nejlepších knih od Karla Maye.

vlkodlaq
03.05.2020 4 z 5

Poklad na stříbrném jezeře jsem nejprve viděl jako film coby malé pachole, a pak pokaždé, když hrál v televizi jsem ho musel vidět znovu. Než mi bylo patnáct, viděl jsem to aspoň desetkrát. Až v cca 13ti jsem četl knihu a i ta byla skvělá a po Vinnetou 1,2,3 je to moje nejoblíbenější "Májovka". Poklad měl ale ze všech Májovek dle mého názoru nejlepší prostředí a nejlépe vykreslené.

Broukodrak
27.12.2019 5 z 5

Začátek stejný jako u Žlutého Roberta - prvních přibližně 30 stran není poznat kdo je kdo, jestli postavy znáš a jestli jsou záporáci nebo ne. Přibližně po 50 stranách se všechno začne vyjasňovat a začne hon na záporáky. U záporáka Cornela mi přijde husté, jak během knížky na něj padají viny za všemožné záporácké činy, o jeho život usiluje většina lidí na scéně.
Super knížka, kdyby to bylo možné, tak bych dala 10 hvězd!!!

amigo17
16.12.2019 5 z 5

Trochu ma mrzí, že sa mi táto kniha nedostala do rúk o nejakých 20 rokov skôr, kedy by som z nej mal najväčšiu radosť :) A keďže je kniha určená (resp. najvhodnejšia) pre oči mladých zálesákov, nebudem ju rozoberať z pohľadu starého náčelníka, ktorého uši už rátajú s možnosťou, že sa v nich môže ozvať veľký Manitu. :-)

n.ezn.amy
04.10.2019 5 z 5

Klasická mayovka s nejkladnějšími hrdiny Vinnetouem a Old Shatterhandem, kdy na člověka dýchne kouzlo Divokého západu a vítězství spravedlnosti nad podlostí desperátů. Sice se všeobecně ví, že May nikdy toto nezažil, přesto dokázal skvěle popsat tehdejší atmosféru a vytvořit nezapomenutelnou dvojici

maryska09
27.06.2019 4 z 5

Mayovky mám moc ráda, ale znám je převážně jako filmy s nepřekonatelným obsazením, hudbou a celkovou náladou. Kniha nemá s filmem mnoho společného, jde o velmi volnou předlohu a tak nejde ani srovnávat. Zklamáním bylo, že hlavní padouch padl spíše okrajově a náhodou a Old Firehand je namachrovaný frajírek.

Motorhead
21.04.2019 5 z 5

Pre mňa najlepšia z Mayoviek. Putovala so mnou detstvom, dal som ju aj ako dospelý. V porovnaní s románom film je...ťažko to výstižne...hádam celkom iný, skoro v inom žánri.

minirock
09.02.2019 4 z 5

Dnes již klasický román Karla Maye, který každý zná, takže je docela těžké k němu cokoli napsat. Mě se moc líbí popisek z letáčku nakladatelství TaM k vydání Pokladu z roku 1937. Zní takto :
Nuže, všichni jsou opět zde! Nejkrásnější indiánské dobrodružství Poklad ve Stříbrném jezeře opět vychází. Prožijete v něm opět svoje mládí. Osvěžíte svá srdce z nudy a cifer všedního života v jasu dobrodružství Vinnetouových a Old Shatterhanda !
Jsou to dobrodružství věčně mladá, věčně krásná. Touha po šťastnějších dálkách je v nás dnes táž, jak jsme ji kdysi cítili v dětství. A všichni i dnes souhlasíme v obdivu hrdinských činů lidí a zásluh za dobrý čin. A mládež? Kdo Karla Maye zná a četl, dá Poklad ve Stříbrném jezeře čísti též svým dětem. Povede je k statečnosti a mužnému sebevědomí, dá jim poznat tři nejvyšší zákony lidí v divočině : zákon lásky k přírodě, zákon samostatnosti, zákon služby bližnímu. Rozzáří jejich oči. Je to vlastně nejtěžší úkol, jaký může míti kniha - rozzářit oči mladých hochů a starým vrátit jejich mládí ...

Dvorik
27.01.2019 5 z 5

Kdo miluje film, bude velmi překvapen velkými rozdíly a obrovským množstvím jiných postav. Hlavně finálem, kde se ukáže proč se originál jmenuje IM (V) jezeře a ne NA jezeře.

moničina
18.09.2018 5 z 5

Nemám rada tento typ literatúry ale táto kniha bola výborná.

RSR
14.08.2018 3 z 5

Čteno ve čtenářské výzvě jako kniha žánru, který běžně nečtu a tomu odpovídá i hodnocení. Špatná rozhodně není, ale není to můj šálek čaje. Příjemné zpestření mé běžné četby, ale stačilo. Ať se bledé tváře ani rudí bratři nezlobí.

pepa4081
16.03.2018 5 z 5

V téhle knížce se sešla celá řádka známých Mayových postav z divokého západu. Příběh je plný zvratů a většinou opět vítězí lest nad puškami. Pro mna jedna z nejlepších Mayovek.
Nanejvýš uspokojivé.

shelma
27.02.2018 5 z 5

Moje první mayovka, dostal jsem v 11 k narozeninám a od té doby přečetl minimálně dvacetkrát. Podle mě nejlepší mayovka, u které se moc povedl i film. Příběhy, kdy poctivost a věrné přátelství vítězí nad touhou po bohatství a podlostí. Musím dát plný počet.

Sauerkraut
10.10.2017 5 z 5

Perfektní děj, kterému nechybí vůbec nic. Nádherná divočina, tajemné jezero, staré předkolumbovské legendy, stříbrné naleziště, hluboké lesy a nebezpečné skály.... Trampové jsou schopni strašlivých nepředstavitelných vražd a podlých krádeží. Proti nim však stojí bílí i indiánští hrdinové, kteří pevně věří, že konat spravedlnost a pomáhat se vyplatí i na tak šíleném místě, jakým je Divoký západ.

Hana86
14.08.2017 2 z 5

Knihu jsem dočetla z povinnosti. Film mám ráda a zajímalo mě, jaká je knižní předloha. Dost mě to zklamalo. Je to velmi odlišné od filmu, což by mi nevadilo, kdyby děj byl napínavý. Je to má první kniha tohoto autora a nevím, jestli si ještě nějakou další přečtu. Příběh mě začal bavit až těsně před koncem a to je málo. Asi to není můj šálek kávy :(

zfilmováno Indiáni Vinnetou

Karel May