Poklad na ostrově

Poklad na ostrově https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/404955/bmid_poklad-na-ostrove-x2k-404955.png 4 753 127

Román, který byl původně publikován v dětském časopise, nevzbudil téměř pozornost a teprve po vydání knižním se stal oblíbenou knihou pro mladé i dospělé čtenáře. Romantický příběh z 18. století o výpravě za pokladem zakopaném na dalekém ostrově v oceánu, příběh o pirátech a malém Jimovi Hawkinsovi, odvážném a nebojácném chlapci, jenž je středem všeho napínavého boje.... celý text

Literatura světová , Dobrodružné , Pro děti a mládež

Vydáno: , SNDK - Státní nakladatelství dětské knihy

Treasure Island , 1882

rutto45
rutto45
27.12.2018 4 z 5

Asi budem súhlasiť s ostatnými keď poviem, že to, čo môžte prečítať v detstve neodkladajte o desatinu storočia.

Jury
Jury
30.11.2018 3 z 5

No, byt mi 12 let asi bych to zral vic ale uz sem na to asi holt stary :D kazdopadne pekne cteni :)

Kuža007
Kuža007
25.11.2018 4 z 5

Jednoduchá skvělá kniha a nezapomenutelný pirát John Silver.

Blue
Blue
24.10.2018 4 z 5

Rád se k této knize vracím, zajímavé ovšem je, že to více doceňuju jako dospělý. Mám dojem, že jsem při prvém dětském čtení tak úplně nadšený nebyl. Ale nějak mě to zaujmout muselo, když mě tato kniha vybízí k opakovaným čtením.

Montague
Montague
18.09.2018 5 z 5

Dobrodružství = Ostrov pokladů. Výborná kniha. Jediné mínus vydání z roku 1971 Odeon je překlad jména - HONZA Silver - to mi opravdu rve uši :-D.

LeeLoo32
LeeLoo32
05.09.2018 5 z 5

Na černé rakvi patnáct chlapů popíjí, johohó, ať teče rum! :)

handulli
handulli
20.08.2018 4 z 5

Kniha mého dětství. Ale coby dítě mě přeci jen fascinovala víc :)

špulo
špulo
22.07.2018 5 z 5

Plný počet. Pretože je to klasika a pretože hodnotím pocitovo. Jasné, že keby som si to prečítal dnes, vo veku 44 rokov, by som tomu "vychytal blechy jak prase". Ale, v detstve sa mi to páčilo. Tak čo...

fajka
fajka
10.07.2018 4 z 5

Pěkná kniha. Dobře se mi četla díky těm krátkým kapitolám. Kdyby byly dlouhé, tak by mě to tolik nebavilo. Skoro vždycky před spaním jsem si knihu vzala do ruky a četla. Když už jsem byla unavená, tak většinou končila kapitola. Pro mě krásné čtení.

david5746
david5746
06.07.2018 3 z 5

Můj klasický problém, když si ve zralém věku přečtu něco, co se mi v ranném mládí zdálo úžasné. Ano, je to klasika, je to o moři a o pirátech a je tam ten poklad, ale co naplat, ten příběh je strašně jednoduchý a často neuvěřitelný, obzvláště kousky hlavního hrdiny, který je ultramladý a nezkušený, ale nemá třeba problém posunout obrovskou plachetnici.
Je mi až trapně, protože to je kultovní kniha, ale prostě nemůžu hodnotit výš.

Kiisaki
Kiisaki
26.05.2018 5 z 5

Ke knize jsem přišla více méně náhodou a obávám se, že kdyby mi sama neskončila v rukou, nikdy by mě nenapadlo si ji přečíst. Ale to by byla ohromná škoda, protože bych se ochudila o opravdu skvěle napsaný a báječně vybudovaný dobrodružný příběh, který nemá jen tak konkurenci. Kniha mě bavila od začátku do konce a o těch jedinečných postavách budu přemýšlet ještě dlouho. Tuto klasiku by si měl přečíst každý.

Placi
Placi
24.05.2018 5 z 5

Bezkonkurenčně nejlepší pirátský příběh, na který jsem kdy narazil! Vyrostl jsem při sledování Ostrova pokladů s Ch. Hestonem a Ch. Balem a nikdy nechci vidět jinou filmovou adaptaci. Když jsem dospěl, narazil jsem i na sešitovou verzi Stevensonova románu a musel jsem si Poklad na ostrově přečíst. Budu se opakovat, ale Poklad na ostrově, chcete-li Ostrov pokladů zůstane navždy v mém srdci jako klenot dobrodružných příběhů. Tohle budou mé děti mít jednou povinné.

"Jsi chytrej kluk, Jime! Chytrej jak opice, hned jsem to poznal!"
"Pro lásku boží...Israel Hands byl Flintův nejlepší střelec...!"
"Severo-severovýchod a dál na východ, úbočí Dalekohledu. Stříbrné pruty jsou v severní skrýši."
"Podepsán J. F. Víte, kdo to byl? John Flint! To je Flintova mapa! Flintův poklad!"
"Flinta se báli i ostřílení piráti! Španělé se ho báli jako čert kříže. Byl jsem hrdý, že jsem Angličan!"
"Jime! Jime, Jime, Jime! Ty jeden zelenáči! Namočil sis střelnej prach, viď Jime?"
"Všichni se báli Flinta, ale Flint se bál jedinýho, Dlouhýho Johna Silvera!"
"Darby McGraw, přines mi rum!"
"Ještě dnes se budím ze sna, burácí příboj a já slyším skřehotavý hlas kapitána Flinta."

jadran
jadran
23.05.2018 5 z 5

Skoro bych si troufl říct, že je to v tom nejlepším slova smyslu klasika. A přitom dokonalá. Kniha, která je akční až běda, přitom je v zásadě malá a stručná a fantazie v kombinaci s dokonale podanými charaktery snad nemá obdoby. A na druhou stranu - tohle by měl i po těch dlouhých letech být etalon pro dobrodružnou knížku pro mládež, nezatěžovanou žádnými přitroublými výchovnými nebo dokonce ideologickými "záměry", jejichž cílem má být "formování mladé osobnosti". Přitom v této knize je jasně předvedeno, že jako není absolutní dobro, neexistuje ani absolutní zlo. A postavy? Na jedné straně doktor Livesey, u kterého si člověk uvědomí nějak tak nenásilně, jak důležitá je ona inteligence přesně ve formě onoho ryze anglického common sence v kombinaci se vzděláním a na druhé straně onen "ďábelský" Dlouhý Honza s jednou nohou, jehož pragmatismus nepřestává fascinovat až do poslední chvíle. Byl to první román, který jsem přečetl v originálu a příjemně mně překvapilo, jak je snadno čitelný i v angličtině. I kdyby R. L. Stevenson nenapsal již nic jiného, zaslouží si místo na předních místech jakékoliv knihovny bez jakýchkoliv diskuzí či pochybností.

Adell-ka
Adell-ka
21.04.2018 3 z 5

Dobrodružný příběh o pirátech a hledání pokladů... Příjemné čtení, ale chvílemi jsem se nedokázala do četby zabrat. Možná bych příběh ocenila víc, kdybych byla mladší..

Hotovson
Hotovson
12.04.2018 4 z 5

Bylo to pěkný, ale asi jsem to měl číst o dvacet let dřív. Nedá se nic dělat, no :)

nicolettkaa
nicolettkaa
08.03.2018 3 z 5

Nevím, ale asi jsem na tuto knihu už moc stará. Vůbec mě to nebavilo. Alespoň ilustrace pana Buriana mi během čtení dělaly radost. :)

KAREL6725
KAREL6725
23.02.2018 5 z 5

Moje nejoblíbenější kniha z dětství , dobrodružství Jima Hawkinse na Ostrově pokladů. Klasika dobrodružné literatury, pro mě jedna z nejlepších dobrodružných knih co jsem kdy četl. Čteno několikrát , filmové zpracování Heston a Bale bylo nádherné. Proto plný počet hvězd , tenhle příběh nikdy nezestárne . Prostě nádhera.

Chesterton
Chesterton
12.02.2018 5 z 5

Četla jsem ve správném věku a zamilovala jsem se. Zopákla jsem v audio podobě a nevstoupila jsem podruhé do stejné řeky, ale ani jsem to neočekávala:)) Přesto paráda!

gersie
gersie
17.01.2018 5 z 5

Je to klasika , která čtenáře baví i po tolika letech. Je to až neuvěřitelná stálice na knižním nebi. Málo které dílo se může pochlubit takovou výdrží.

omgjako
omgjako
11.01.2018 5 z 5

Tuhle knihu nám čet taťka, když jsme byli malí.. teď jsem ji četla po spoustě, spoustě let. I s věkovým odstupem je pořád skvělá.