Poklad na ostrově

Poklad na ostrově https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/404955/bmid_poklad-na-ostrove-x2k-404955.png 4 752 126

Román, který byl původně publikován v dětském časopise, nevzbudil téměř pozornost a teprve po vydání knižním se stal oblíbenou knihou pro mladé i dospělé čtenáře. Romantický příběh z 18. století o výpravě za pokladem zakopaném na dalekém ostrově v oceánu, příběh o pirátech a malém Jimovi Hawkinsovi, odvážném a nebojácném chlapci, jenž je středem všeho napínavého boje.... celý text

vernem1850
16.06.2022 5 z 5

Ostrov pokladů = skvělá kniha.

Pítrs85
28.04.2022 4 z 5

Naprostá klasika, otec všech dobrodružných knížek, zkrátka legenda. Z dnešního pohledu už je samozřejmě příběh Jima Hawkinse lehce úsměvný, ale mně se ten krásný jazyk, kterým to Stevenson napsal, děsně líbí. Knížka na léto jak dělaná.

dasenka
23.04.2022 5 z 5

Přítel náš tady mrtvý v kufru leží, johoho
Tak mi nalejte rum
Ďábel sám svoje černý drápy ježí, johoho
Tak mi nalejte rum

rafan65
16.04.2022 5 z 5

Nejlepší pirátský příběh, na který jsem kdy narazil. Kniha mě bavila od začátku do konce a o těch jedinečných postavách budu přemýšlet ještě dlouho. Tuto klasiku by si měl přečíst každý. Pro mě krásné čtení.

mfanta
01.04.2022 4 z 5

Jednoduché čtení plné dobrodružství, které pohladí romanticky zasněné chlapecké srdce. Děj má spád a je plný zvratů, stejně jako dohody mezi drsnými námořníky. Postavy jsou poměrně mělké, ale soudě podle doslovu přkladatele mého vydání to byl záměr ;-) Nepochybně jeden z pilířů žánru "pirátské literatury", jehož stopa je dodnes znát v různých oblastech tvorby včetně té filmové.

Meda77
20.01.2022 4 z 5

Jedna z nejznámějších Stevensonových knih a dnes už klasika. Námořní dobrodružství o honbě za pokladem je krásně vyprávěno. V tehdejší době byla kniha oblíbená, jako dnes piráti z Karibiku. Poctivé 4starsy.

kristijan
24.09.2021 5 z 5

Má to pomalejší rozjezd, ale jak se do děje víc dostane Silver, začne to být zábava. Zvlášť ke konci mě jeho kličky hodně bavily. A kapitán Flint ani nemusel v knížce osobně vystupovat, aby se z něj stala legenda. Mrtvola jako šipka k pokladu - tomu říkám pirátský majstrštyk. Johoho!

baji42
31.08.2021 5 z 5

Kniha mého dětství.

soupik2012
25.04.2021 5 z 5

Ostrov pokladů, je knihou která se stala vděčnou předlohou pro mnohá filmová zpracování. Již to je důkazem, jak je tento příběh vynikající. Dobrodružství, které musí strhnout každého v každém věku. Ale na každého zapůsobí jinak. Děti se budou právem bát, protože příběh není pohádkou a jsou v něm popisovány poměrně drsné situace. V mém věku, je to již nostalgické ohlédnutí. Moc ráda vzpomínám na dobu, kdy jsem tento příběh četla poprvé. A také ráda vzpomínám na různá filmová zpracování. Především to z roku 1972 je mimořádně vydařené. Nemohla jsem si proto nechat ujít nově vydanou audioknihu. Její zpracování je vynikající a načetl jí pan Zbyšek Horák.

Jerry H
14.03.2021 5 z 5

Parádní dobrodrůžo, četl jsem ji po několikáté, ač ji znám prakticky nazpaměť, nikdy nezklame. Piráti, poklad, ostrov, Silver a Jim - to prostě nemůže zklamat.

ninano
05.03.2021 5 z 5

Nádherná dobrodružná kniha.

Kakho-Oto
05.03.2021 5 z 5

Klasický dobrodružný román, který jsem poprvé četl až ve věku 26 let. Nyní jsem si ho po 15 letech přečetl již potřetí. Román je velmi čtivý a napínavý. Možná mohl být i o něco delší, na druhé straně nemá ve stávající podobě hluchá místa.

Karcoolka2210
02.03.2021 4 z 5

Druhá audiokniha, ku ktorej som sa dostala po zhliadnutí seriálu Black Sails (veľmi odporúčam). Keďže sa seriál skončil tak, že som si nebola istá ako dopadol kapitán Flint, tak som siahla po knihe. No aj po skončení knihy si nie som celkom istá, keďže seriálový Long John Silver mi bol vcelku sympatický (určite to bolo aj charizmou herca, ktorý ho stvárnil ;), nuž ale v knihe až tak veľmi nie. Čo sa týka príbehu, tak Ostrov pokladov je super dobrodružstvo na mori a pre mňa celkom uspokojivé ukončenie jedného skvelého príbehu. AJ

Misan1993
18.02.2021 3 z 5

I přes to, že se jedná o světové veledílo, mě vždy přemáhal spánek.

ArwenEvenstar
10.01.2021 5 z 5

Kdo by se nechtěl plavit za pokladem na lodi plné pirátů? Úžasný příběh plný dobrodružství a napětí.

jozik_v_tumane
03.01.2021 5 z 5

Nemůžu nedat pět hvězd, protože tenhle příběh prostě miluju – leč asi poprvé v životě se setkávám s případem, kdy filmová adaptace je lepší než knižní předloha! Ať už je to tím, že televizní adaptace z r. 1990 je mistrovské dílo, nebo tím, že ji znám od dětství a nazpaměť, takže ji už považuji za původní, a nebo tím, že jsem četl vydání z r. 1957 přeložené od M. F. a P. V., které mi jazykově tolik nesedlo (je to už trochu zastaralá čeština a sprosté klení pirátů se prostě nedá přeložit slušně v intencích socialistické výchovy mládeže v 50. letech) – nevím. Také překlady vlastních jmen nejsou to pravé, zejména Dlouhý Janek a Pečínka (kterého odjakživa znám jako Johna a Rožně) a Jíra Merry namísto George. Překvapilo mě, že kniha neobsahuje žádné úvahy (kromě snad jediné Jimovy, že duše na rozdíl od těla je nesmrtelná), literaturu pro mládež jsem asi fakt dávno nečetl ;-) Je to jen samá akce, akce, akce, hodně (fakt hodně!) rumu a pár odkazů na Bibli. Literárně nejpovedenější je začátek – jak mistrně nepozorovaně nás autor zavede z normálního světa tehdejší Anglie do světa pirátů. Ani si toho člověk nevšimne a už je uprostřed honby za pokladem – smekám.

led_darkshiner
23.09.2020 5 z 5

Sáhnout na knihu, jejíchž protagonisty jíž znáte doslova zpaměti(Jim Hawkins, John Silver), znamená, že vám doposud něco unikalo. To znamená jediné... ať je kniha sebehorší, je na vás jestli chcete znát příběh Jima Hawkinse a Johna Silvera, nebo nechcete. Jestliže chcete, má u vás 5 hvězdiček, ještě než nalistujete první stránku. Právě takhle by se mělo nakládat s legendami...

Monika1717
14.08.2020 2 z 5

Několikrát jsem začala a nikdy jsem nedočetla. Kniha mi přišla rozvláčná a nudná.

Adigiotto
04.07.2020 3 z 5

Jediná skutočne zaujímavá postava bol jednonohý John Silver. Lišiak, diplomat, klamár, oportunista, zlodej, vrah, kamarát, protivník. Narodiť sa o 100 rokov neskôr, mali by sme na krku ďalšieho Pabla Escobara alebo Donalda Rumsfelda.

DarthElle
21.06.2020 5 z 5

Klasické, pohodové čtení s mladým Jimem Hawkinsem v hlavní roli, který se jako slepý k houslím dostane k mapě pokladu kapitána Flinta. Příběh odsýpá rychle, postavy jsou skvělé, především samosebou Long John Silver aneb Dlouhý Janek Stříbrňák! Z toho překladu se mi kroutily oči. Ale při přivření očí se to dalo. Jako mladší bych si nejspíš jednoduchost příběhu a konec užila více, ale přeci jen nepotřebuji nutně hromadu bitek, zrad a prohnaných lotrů. Tady v pohodě stačil jeden. Jim a jeho sólové výpravy byly jedny z nejlepších, co by si bez toho malého Hawkinse počali?
Ostrov pokladů si už našel místo v mé knihovničce, jen v originálním znění, a já se k němu můžu vždy vesele vrátit.