Poklad kapitána Kida / Jak se chodí do pohádky

Poklad kapitána Kida / Jak se chodí do pohádky https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/113569/poklad-kapitana-kida-jak-se-chodi-d-Tpe-113569.jpg 5 141 19

Dva samostatné příběhy Čtyřlístku. Příběh Jak se chodí do pohádky tištěn zvratmo se samostatnou obálkou. Poklad kapitána Kida (92 stran) Jak se chodí do pohádky (68 stran)

Lucif
22.02.2024 4 z 5

Čtyřlístek je fajn, přečetla jsem jako malá a pak i se synem a s neteřinkami. Oblíbené postavičky, hezké obrázky, dvě dobrodružství.

Yunnan
02.09.2023 5 z 5

Čtyřlístek - boží a dokonalý komiks mého dětství, který jsem miloval a stále i po téměř padesáti letech miluju. A pamatuji si, jak jsem na každé nové číslo nedočkavě čekal a horko těžko sháněl, většinou tedy spíše moje mamka. A jakou radost jsem z něj vždycky měl. Výborné dva díly v jedné knize. Pořád jsem jej četl dokola :o)).

sf1
19.02.2022 5 z 5

Poklad kapitána Kida považuji za nejlepší dlouhé dobrodružství Čtyřlístku. Napínavé, vtipné a s parádní pointou.

pedroK
06.09.2021 5 z 5

I moje děti se naučily číst Čtyřlístek...tato kniha je taky supr! Fifi je prostě nej postavička!!

Lískaran
08.05.2021 5 z 5

Čtyřlístek v nejlepší formě. Žasnu, jaké jsou v Pokladu kapitána Kida perspektivy, kompozice a vypiplané atmosférické celky (za všechny večer na moři nebo bouře). Tentokrát temnější tón vnášejí do příběhu dvě poměrně pochmurná retrospektivní pirátská vyprávění, opět skvěle obrazově vyprávěná. No a na konci (trochu mi to teď připomnělo závěr filmu Rošťáci) jsem i po pětadvaceti letech od dětského čtení musel předstírat, že mi něco spadlo do oka.

n.ezn.amy
25.11.2020 5 z 5

Příběhy Čtyřlístku jsou pro mě velkou nostalgií a vzpomínek na dětství. Zrovna tyhle dva příběhy se mi vždy obzvláště líbily, hlavně ten první, kdy po ztroskotání je Čtyřlístek zachráněn prokletými piráty, kteří musí stále za trest bloudit po moři. Co se mi velmi líbilo, že v tomto komiksu byly oba příběhy k sobě otočeny, takže čtenář měl takové 2v1

jan37
08.11.2020 5 z 5

Nádherné vzpomínky na dětství

Lucissia
21.09.2020 5 z 5

Když jsem byla malá, přečetla jsem knížečku alespoň stokrát. A teď mě to čeká s mými dětmi znovu. :-)

Petja
28.08.2019 5 z 5

Mé nejmilovanější příběhy Čtyřlístku, dostala jsem je ve druhé třídě k Vánocům a četla pořád dokola (stačilo otočit a jelo se znovu) celou základku a asi i někdy na gymplu, měkkou vazbu má celou opotřebovanou :-). Trochu mne zklamalo, že nové vydání už není oboustranné, je to drobnost, která čtení přidává další kouzlo.

RyonMathrin
05.03.2018 5 z 5

Tohle je něco úžasného. Pamatuji si, jak jsem vždy dočetl jednu část, otočil z druhé strany a četl znovu druhou část... a takto několikrát za sebou. Krásné, milé, barvité, nápadité, vtipné, téměř bez násilí.
Už i moje děti projevily zájem přečíst si to po několikáté...

blindone
05.11.2017 4 z 5

Čtyřlístek jsem nikdy příliš nežral, ale tohle je nějak jiné, nevím čím. Přijde mi, že scénář obou příběhů vznikl na kalbě, kde Ljubu Štíplovou balil George Lucas.

Majrek
13.07.2017 5 z 5

"Břeh je konec oceánu, každá noc se chýlí k ránu. Ani kletba věčná není - čas ji změní v odpuštění...". Úžasná nostalgie....

Tarzan1978
14.04.2017 5 z 5

Úžasný příběh.

filda44
10.07.2016 5 z 5

Kapitán Kid je za mě nejlepší příběh Čtyřlístku všech dob! :) (a to jsem jich četl nespočet)

Lidudu
12.08.2015 5 z 5

Absurdní čtyřka zvířátek, která by v reálném světě mohla těžko společně existovat v jednom domečku bez krveprolití, mě bavila jako malou holku a baví mě i teď. Kokršpanělka Fifinka neustále tahající z kabelky luxusní buchty, ustrašený ušák Pinďa, Myšpulín a jeho praštěné vynálezy a nakonec čunča Bobík jehož zažívací ústrojí musí hostit tasemnici jinak nechápu jak toho může tolik sežrat, jsou nesmrtelní a milují je děti napříč generacemi.
Starší příbéhy jsou ale bezesporu lepší než ty moderní. Je mi líto,že dnešní Čtyřlístek se nevyhnul mobilům, tabletům a počítačům a ztratil tak své nevinné kouzlo, a tak, když se chci na pár chvilek vrátit do dětství, sáhnu po Jak se chodí do pohádky a mám hned lepší den i když dítětem už nejsem hodně dávno

MP17
09.02.2015 5 z 5

Nejlepší čtyřlístkový speciál, oba příběhy správně tajemné, příjemně strašidelné a samozřejmě zábavné.

Rawar
17.01.2015 5 z 5

Bezkonkurenční dvojkomix, z jedné strany pohádkové dobrodrůžo plné magických bytostí a mechanických zlepšováků (rovněž jsem zde poprvé zatoužil poznat místo kde létají pečení holuby do huby) a z druhé strany poctivá pirátská plavba. Dnes už tu parádu asi číst nebudu. Tak dlouho jsem ji četl a listoval v ní, až jsem dočista sežmoulal rohy listů. Vazba dopadla ještě hůř a stránky dávno nedrží. Stačí však jediný pohled na obal a každé okénko se mi barvitě vybaví, tak moc jsem tohle dvojdobrodružství čtyřlístku miloval

Covenant
01.09.2014 5 z 5

Jestli byl v dětství nějaký komiks, co se mi líbil tolik, že mi utkvěl v paměti, pak je to právě tento. Na škole v přírodě ho měl spolužák. Naštěstí to nebyl žádný lakomec a půjčoval ho skoro všem. Co si pamatuji, tak tento komiks se četl opravdu sám a tak putoval z ruky do ruky. Chtěl bych ho ještě někdy vidět, protože když jsem kupoval dceři čtyřlístek, zíral jsem, jak jsou příběhy stupidní. Byli dřív také takové a viděl jsem to dětskýma očima, nebo byly lepší?

Zmiu
25.11.2012 5 z 5

Asi nejlepší z těch velkých příběhů čtyřlístku.

Čtyřlístek

Autoři knihy