Poklad jezerních hlubin

Poklad jezerních hlubin https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/192752/poklad-jezernich-hlubin-Vbs-192752.jpg 3 4 2

Na podkladě archívních materiálů, zpráv zahraničních tiskových agentur i novinářských článků vyprávějí autoři o pátrání po tajných nacistických dokumentech v rakouském Toplitzském jezeru a především v Černém jezeru na Šumavě, jejich vylovení a podrobnostech nacistické špionážní činnosti.

Luigi1
17.11.2022 3 z 5

Podle mě stejně není objasněno hodně věcí z nacistické činnosti.

Canniosh
13.11.2021 1 z 5

Zpočátku se zdálo, že se bude jednat o zajímavý příběh o tajemstvích ukrytých pod hladinou šumavského jezera, napsaný přitažlivou formou. Bohužel, po pár kapitolách jsem byl zcela zmaten; autoři skákali z období do období, nijak na sebe nenavazující děj spíš připomínal články v novinách, popisující různé, spolu jakoby nesouvisející, události. O skutečnostech ohledně okolností získávání informací, kde by se mohly bedny s poklady nacházet, ani slovo, prostě jen tupé konstatování, že se tak dělo. A výpisy z dokumentů, které neměly s dějem společného už opravdu pranic, daly jen pomyslný hřebíček do rakve této knihy. Dvě hvězdičky dávám autorům za čas, který museli strávit v archivech, aby dali dohromady spoustu fakt pro tuto knihu, která se nicméně ani tak nepovedla. Škoda, téma je to určitě zajímavé, ani dnešní Google neobsahuje nijak závratné informace o těchto událostech, o to mohla být kniha zajímavější, kdyby ale byla prostě lépe napsána.

nacisté jezera pátrání spisy, dokumenty

Autoři knihy

Otakar Brůna
česká, 1928 - 2012
Stanislav Šusta
česká, 1923

Kniha Poklad jezerních hlubin je v