Poklad

Poklad https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/137047/bmid_poklad-5L8-137047.jpg 4 174 33

Tory Brennanová série

Hledání pirátského tajemství Tory Brennanová a její přátelé narazí v Charlestonu na stopu po dávném pirátském pokladu. Viráti se ocitají na nebezpečné cestě plné zákeřných pastí, bezhlavých mrtvol a tunelů zalitých vodou. Poklad ale nehledají jen kvůli dobrodružství… v sázce je osud ostrova Loggerhead. Jejich nadpřirozené vlčí schopnosti mohou být jedinou šancí, jak překonat všechny nástrahy. Po pokladu totiž pátrá i někdo další… Tory a její přátelé se musí spojit, aby zachránili svůj ostrov, práci svých rodičů i svou budoucnost.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Sci-fi

29.10.2021 3 z 5

kačuleee29 pořadí je správně a 6. Stopa

Bekynóza
22.06.2021 4 z 5

Na 2. díl jsem se těšila jako malé dítě a když jsem ho začala číst, byla jsem nadšená. Zjistila jsem, že děj se točí kolem Anne Bonny, pirátce, o které ráda poslouchám písně. Děj byl tedy pro mě naprosto úžasný.
Opět jedinou věc, kterou mohu vytknout je to, že se partě prostě všechno daří až moc lehce. (SPOILER!!) Jakože vlézt do léčebny, kde mají na vrátnici "děsivé zbraně" a pak propašovat Chance ven. No, někdy to bylo až moc o štěstí. Ale třeba se Tory prostě narodila pod šťastnou hvězdou. (KONEC SPOILERU!!)
V určitých částech jsem opravdu nemohla dýchat, jak napínavé to bylo. A konec byl úžasný. Hned jsem si rezervovala další díl. 2. díl vůbec nezklamal, byl stejně skvělý jako první. Opravdu doporučuji dále číst!

(SPOILER!!) A cítila jsem náznaky romantické linky, tak doufám, že se to ve třetím díle nějak ukáže a že to nejsou jen mé výmysly. (KONEC SPOILERU!!)

katerina7986
11.01.2020 4 z 5

Hodně napínavá knížka. Hodně čtivá.

moudivlacek
10.05.2019 4 z 5

No, tahle série je určena asi víc pro mladší generaci, já jsem spíš na tu sérii s Tempe. Přesto si mě Tory dokázala získat. Zde je na mne trošku pomalejší rozjezd, za to pak si člověk užije. Moc se mi líbila slova 1 z Virátů - že když nechají Tory mluvit, vždy je ukecá a pak po nich neustále někdo střílí, lezou tunely, jsou v pasti a málokdy se vyspí. Přesto parta kluků se vždy Tory nechá zlákat, jejich dobrodružství je sice nereálné, za to jejich hlášky a pátrání stojí za čtení. Člověk se nejen hodně pobaví, ale zároveň i poučí. A to já kvituji.
Jsem zvědavá na další dobrodružství party.

janelka2
29.04.2019 4 z 5

Postrádám v knize více romantiky. Série je asi určena pro mladší čtenáře a i tak se mi kniha líbila a jsem zvědavá jak se děj vyvine dál.

pipa36
07.12.2018 3 z 5

První díl se mi velice líbil, i když už mám "teen" léta za sebou. S pokračováním jsem však měla problém - někdo tady psal, že se to zhruba do 100 stránky táhlo, potom super. Já se do té stovky nedostala. Knihu odkládám, snad někdy příště.

EleanorJane
17.06.2018 5 z 5

Případy Tempe? Skvělé. Ale Tory? Prostě boží!!! Okamžitě jsem se zamilovala. Kniha má děj, zápletku a hlavně humor! Jediná chyba je, že je tak krátká...

Karolína594
14.12.2017

Lucijáš276

Ano celkem to vadí. Navazuje to na sebe hodně. Doporučuji si přečíst ten první díl. Mě osobně se šíleně líbí celá série, takže vřele doporučuji. :-)

Lucijáš276
10.11.2017

Ahooj, chci se jen zeptat. Vadí, když jsem nečetla první díl a jdu rovnou na druhej? Jde mi jen o to, jestli to na sebe nějakým způsobem navazuje? Děkuji za odpověď :)

helenkan
12.10.2017 3 z 5

Zajímavý,zvláštní,ale ne můj šálek kávy.

Karoli282
21.02.2017 5 z 5

Tak po tomhle dílu jsem zvědavá, jak to bude s Chancem dál. Opět skvělý díl. Nezklamal.
Viráti musí zachránit LIRI, sehnat spoustu peněz a jak jinak to udělat, než nalezením pokladu.
Ben se nám asi trochu zakoukal do Tory. Těším se na další díly.

MartinaSladkova
12.01.2017 4 z 5

Začátek je líný, nudný. Málem mě odradil, nicméně, od 100 stránky jsem to zhltla takřka jedním dechem. Nečekala bych, že mě naivní teenagerský příběh s piráty tak nadchne.

Misa25
13.11.2016 5 z 5

Další skvělý díl, piráti s viráty....no paráda...ale jsem zvědavá, kolikrát jim ještě může jít o život, aniž by to začalo být stereotypní :))) jde se na další díl...

Hanca111
07.11.2016 5 z 5

Též naprosto báječná kniha. :D

Nikkisa
06.09.2016 4 z 5

V levných knihách jsem si jen tak rondom koupila knihu virus, zpočátku jsem si říkala že na to jak mě zaujala anotace, vzhled a všehno kolem mě kniha uvnitř tolik nebaví, ale pak se o rozjelo, četla jsem jak o žiivot a do 3 dnů jsem ji měla přečtenou v knihovně jsem pak narazila na druhý díl a s nadšením i zjistila že autorka napsala hned několik dílů, ihned jsme si ho půjčila a opět rychle přelouskala jako oříšek, svět Tory je dokonalý, vystihnutý přesně v dnešní puberťáky a její parta je boží, v každém díle zápletka nebo vražda, hledání, vyšetřování, všechno pak do sebe zapadá. Jakmile dočtu knížiku, jen lituji toho že nejsem Tory Brennanová, opravdu poutavý příběh, knihy od Kathy jen hltám :D

Žblabka
11.07.2016

Pecka...moc super...pokud se vám líbil první díl VIRUS, tak si určitě přečtěte...

Meebo87
09.05.2016 5 z 5

Kniha se mi moc líbila a už se těším na další díl

pavla9879
06.12.2015 5 z 5

Mám ráda Viráty, miluju honby za pokladem, takže tuhle knížku jsem zhltla jedním dechem. Mnohem lepší příběh než první díl, těším se na další.

AnykaLovesBooks
16.11.2015

Opravdu super knížka :)
Myslela jsem, že mě pirátská tématika nebude bavit, ale je to super. Lepší než první díl.