Pokání bratra Cadfaela

Pokání bratra Cadfaela https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/43186/bmid_pokani-bratra-cadfaela-ttl-43186.jpg 5 87 18

Ve zvratech války mezi Štěpánem a Matyldou se zradou dostane do zajetí třicet Matyldiných rytířů, mezi nimi Cadfaelův syn Olivier de Bretagne. Všichni ostatní jsou vykoupeni, jen Olivier zůstává nezvěstný. Pro Cadfaela to znamená životní krizi, v níž se rozhodne opustit klášter a jít pátrat po ztraceném synovi.

Literatura světová , Detektivky, krimi , Historické romány

Vydáno: , Mladá fronta

Brother Cadfael's Penance , 1996

Ulala
16.09.2023 5 z 5

I mně je líto, že jde o závěr celé série. Byl překvapivý, byl plný historických okamžiků a byl dobrý.

stanislava9718
07.06.2023 3 z 5

Poslední díla případů bratra Cadfaela, autorka napsala příběh o záchraně syna bratra Cadfaela, závěr je zajímavý.

kolacky
22.03.2023 5 z 5

Dočetla jsem maratón, nemá chybu!
Vlastně ne, ještě ten poslední kousek s povídkami. Bonbónek nakonec...

Jara 56
15.08.2022 5 z 5

Krásné v podstatě završení série knih o Cadfaaelovi, hezky se čte celá série, potěšilo mě a souasně je mě líto že již není pokračování.

Vojslava
17.07.2022 5 z 5

Přidaná hodnota knížky byla pro mne spíše v tématu než ve zpracovávaném příběhu / případu; koneckonců jediná vražda byla vyřešena dobrovolným přiznáním. Tento díl se mi zamlouval řešením důležitějších záležitostí: přístupu, jak osobním postojem docílit míru, vztahů rodič a dítě, povinnost vázanosti a povinnost vyplývající z postoje... a navíc vše v kabátě prakticky rytířského románu. Některé pasáže hodně oslovily, některé trochu dojaly... a v takový závěr jsem doufala. Prostě potěšení na mé straně...

alekis
26.12.2021 5 z 5

Čekala jsem cokoliv, ale toto ne, konec prostě korunuje dílo. Tento příběh byl zase trochu o něčem jiném. Nemůžu než vzdát hold autorce, že v celkem dvaceti knihách udržela takovou úroveň - a ta poslední byla opravdu pecka!
Nedovedla jsem si vůbec představit - podle anotace - jak se obstarožnímu mnichovi Cadfaelovi podaří zachránit zajatého syna - a podařilo se mu toho mnohem víc! Hodně dobrý příběh, vskutku. Mimo jiné - popis obléhání a dobývání hradu neměl chybu.
Přečetla jsem celou sérii, která podle mého vkusu byla vynikající... a teď se doufám otočím někam jinam, jiným směrem a k jiným tématům... pokud příznivý vítr zavane... :-).

Trudi806
03.11.2021

A je po všem. Nemám ráda nekonečný série, dost jsem se těšila, až to celé dočtu, a i když už to často bylo pořád stejný (vražda a nová milenecká dvojice na obzoru), tak chybět mi to bude (znova čtu dost nerada), pár dílů by to ještě uneslo.

kapr
01.11.2020 5 z 5

Pro mne knihy této série znamenají více, nežli tvorba Agáty Christie.

surikata246
05.10.2019 5 z 5

Tato vyprávění jsem měla velmi ráda a chci si další knihy ze série přečíst, které jsem ještě nečetla. Jeden příběh jsem viděla v televizi a zaujal mne.

martina.culik
12.01.2019 5 z 5

Nečetla jsem ostatní knihy ze série, takže možná proto jsem měla z počátku problém zorientovat se ve všech postavách. Po chvíli se to ale srovnalo.
Historické příběhy mám ráda a zde byly dobře popsané způsoby vyjednávání a dobývání sídel. Bylo zajímavé pozorovat, jak i s nepřítelem se jedná se ctí a respektem.
Je dost pravděpodobné, že se podívám i po ostatních dílech.

Eicherik
10.09.2017 5 z 5

Nádherné zakončení celé série s bratrem Cadfaelem. A když se nám bude po tomhle světě stýskat, není nic jednoduššího, než opět sáhnout po prvním dílu.

konicekbily
25.06.2017 5 z 5

Škoda, že zajímavá řada detektivek z britské historie je u konce.

aninkah
06.12.2015 5 z 5

Je velká škoda, že tento případ je poslední. Rozhodně me ale nezklamal, ba naopak. Nechybí zrada, vyšetřování zákeřné vraždy, přátelství, odpuštění.. Tento Cadfael má (dle mě) i výborně propracované postavy, které mají své vlastní pohnutky a chování. Nic není černé, ani bílé. A víc neprozradím :-)

martin6849
24.06.2015 3 z 5

Cadfaela mám rád, ale tohle mě těžce nebavilo...

cukrovka
29.05.2015 5 z 5

Velmi poutavé čtení, zajímavý příběh.

jaja1989
17.04.2015 5 z 5

dobrá detektivka

Tiama
02.04.2014 5 z 5

Zajímavý příběh, který stojí za přečtení. Člověk se může podívat na věčné téma otec-syn z několika stran a úhlů pohledu.
Je mi líto, že jsem se pročetla k poslední knížce série a už na mne žádný nový bratr Cadfael s jeho veskrze lidským přístupem k životu a jeho problémům nečeká...

vincek1
17.11.2011 5 z 5

Poutavá kniha, která se trochu liší od ostatních příběhů bratra Cadfaela, ale opět výborná.