Pojízdný krámek snů

Pojízdný krámek snů https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/366923/bmid_pojizdny-kramek-snu-LKu-366923.jpg 4 655 193

Skotské knihkupectví série

Nina ze všeho nejvíc na světě miluje knihy a umí pro každého najít tu nejvhodnější. Jenže knihovna, kde pracuje, je zrušena a introvertní děvče se najednou ocitá tváří v tvář realitě. Jak to udělat, aby mohla dělat práci svých snů a našla při tom i sama sebe? Nina ze zaniklé knihovny zachrání spousty krásných knížek a rozhodne se, že si koupí starou dodávku a začne v ní provozovat knihkupectví. Jediná k mání je ale ve Skotsku, a tak se hrdinka vydá na dlouhou a nesnadnou cestu ke splnění svého snu - a jakmile na ni vykročí, začnou se dít věci...... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Argo

Little shop of happy ever after , 2016

Pavla79
08.06.2022 5 z 5

Ach.., to bylo pěkné, milé.., úplně to naplnilo moje očekávání. :) A to prostředí úplně dýchalo z knihy. Tento sen U Knihomolky si přeje každá knihomolka... Doporučuji jako krásné letní snění čtení. :)

pajaroh
06.06.2022 1 z 5

Pojízdné knihkupectví a Skotská Vysočina... tohle mě nalákalo. A můžu si za to sama, přebal a název mluví za vše. Chtěla jsem odlehčenější čtení z hezkého prostředí po několika náročnějších knihách. Což o to, z hezkého prostředí skotského venkova to je, ale odlehčený je příběh až na miligram.
Opravdu v tomto žánru nepotřebuji super literaturu se složitým stylem, ale myslím, že i letní prázdninové čtení se dá napsat dobře s vtipem a nápadem. Tato kniha ani jedno nemá. Je jednoduchá až prostá (především ke konci, zádumčivý svalnatý farmář fakt bavil) a celkově tak nějak protivná. Jestli na tomto se dá utáhnout knižní byznys...

Marci_Vaj
29.05.2022 5 z 5

To bylo roztomilé, takové klidné, pěkné čtení. Moc se mi to líbilo :)
Hned bych do Skotska jela :)

milena8281
12.05.2022 5 z 5

Nádherný příběh, pohladil po duši, probudil fantazii na plné obrátky a navíc se celý týkal knížek. Takové splnění snu je jako pohádka. A nejkrásnější moment celé knihy byl, když se Nina rozhlédla a uvědomila si, že všichni kolem ní čtou. Tak to musel být neuvěřitelný pocit.
Přiznám se, že jsem Nině záviděla, že dokázala všechno hodit za hlavu a jít za svým snem. Ze začátku to sice vypadalo jako naprosté šílenství, ale klaplo to bezvadně. Jak říkám, já jí zaviděla.

veronika4937
05.05.2022 4 z 5

Pojízdný krámek snů je taková milá oddechovka pro milovníky (nebo spíše milovnice) knížek, Skotska, přírody a venkova. Dost mi připomínala sérii Romantické útěky od Julie Caplin.

Vypráví příběh Niny, která pracuje jako knihovnice a nic nemiluje tak, jako knihy. Přijde ale o práci, a tak se rozhodne, že si splní sen a otevře si vlastní knihkupectví, i když ne úplně standardní. Osud ji navíc dovede do překrásného Skotska. Nechybí ani romantická linka a dva muži. Otázka je, který z nich je pro ni ten pravý.

Pokud si chcete odpočinout a nemuset u čtení přemýšlet, je to určitě dobrá volba.

ferdada
02.05.2022 3 z 5

Velmi mě těšila představa dodávky plné knížek. A tenhle barevný obrázek naplněný pohodou jsem si vydržela hýčkat dlouhý čas.
Na rozdíl od jiných knížek podobného typu (romantika, útěky) mi ani nešla na nervy. :-)
Ale bojím se, aby druhý díl, pokud na něj náhodně narazím (a neodolám) nezklamal.

Alíša236
23.04.2022 3 z 5

Velmi, velmi, velmi nenáročné čtení, které je někdy třeba. Není zas tak moc plná klišé, jako jiné knihy stejného druhu, spíš se najdou nějaké nelogičnosti.

Booky84
19.04.2022 5 z 5

Milá a pohodová kniha pro romantické duše a milovníky knih. Do dodávky bych chodila nakupovat moc ráda. Těším se na další díl.

katst
03.04.2022 2 z 5

Oddechová, velmi nenáročná a místy až nudná kniha. Líbily se mi popisy skotské přírody a venkova. Příběh sám o sobě byl spíš podprůměrný a nijak zvlášť zapamatovatelný.
Audioknize bohužel vůbec neprospěla interpretace - velmi nepovedené a nepříjemné změny hlasů strašně rušily celý příběh.
(audiokniha)

MagdalenaSlaba
01.04.2022 4 z 5

Hezká oddechovka, ke konci už spíše červená knihovna, což není úplně můj šálek kávy, ale dalo se to zvládnout. Knížka byla psaná lehce, děj hezky, přirozeně plynul. Zajímavé bylo, jak se hlavní postava v průběhu knihy posunula, vyvinula. Řekla bych, že i dospěla. Pro milovníky knih, venkova a romantických příběhů je to určitě dobrá volba.

Anasa
31.03.2022 4 z 5

(SPOILER) Oddechovka. Zábavná, ale víc mne bavila na začátku. To Nina řešila práci a byla v tom porce humoru. Kdyby se dál trochu ubralo v milostných problémech a přidalo ježdění po Skotsku, bylo by to pro mne příjemnější čtení. Motiv s nočním vlakem byl osobitý, ale dál si musím povzdechnout: Opravdu musí musí být pro ženské hrdinky ten pravý ten, kdo se jim nejdřív zdá vrcholně nesympatický?

popeluška
09.03.2022 5 z 5

Krásné, milé, odpočinkové čtení :-) které je někdy taky potřeba. Kniha má i druhý díl tak jsem na něho moc zvědavá.

zdenaR
07.03.2022 3 z 5

Romantika ve stylu červené knihovny, dobrá oddechovka v neklidné době.

andrea0221
26.02.2022 5 z 5

Miluji knížky, miluji jejich vůni, miluji Skotsko takže pro mne úžasné čtení, hned bych to chtěla prožít taky a vidět ta místa.

Toňula
28.01.2022 4 z 5

Milá knížka o realizaci snů, lidské odvaze, přátelství a lásce na pozadí skotské krajiny. Pro mě druhá kniha autorky a ačkoliv styl vyprávění je jednoduchý, přesto svou lidskostí a optimmistickým přístupem k životu dokáže oslovit a pohladit.

Hugoline
24.01.2022 4 z 5

Hledala jsem něco odpočinkového po "náročné" knížce. Tato knížka splnila očekávání. Je to milé čtení, které pohladí po duši, naláká na cestu do Skotska a ještě vám připomene oblíbené knížky a autory z dětství.

Lena79
09.01.2022 5 z 5

Pěkný příběh o realizaci snu. Pravda, hlavní hrdinka se ze začátku jevila jako velmi levá (rozuměj nešikovná) na vše, co vzala do rukou. Postupem času, kdy se začala integrovat do prostředí, ve kterém chtěla žít, to bylo s těma rukama lepší :-). Konec knihy předvídatelný, ale pěkný.

Freedomova
31.12.2021 5 z 5

Miluji knihy a poslední dobou obzvlášť ty od Jenny Colganové, takže jsem byla opět nadšená a každou volnou chvilku trávila s Ninou v její dodávce. Doporučuji všem kdo hledají milý, lidský a domácky hřejivý příběh, a pokud máte navíc rádi Skotsko jako já, budete v sedmém nebi!

Marry123
06.12.2021 5 z 5

První díl Skotského knihkupectví... Zase krásné poctění stejně jako druhý díl který už mám za sebou. Nebyl to takový doják jako druhý díl ale i tak se to četlo úplně samo. Trochu jsem se bála, protože Nina mi z druhého dílu byla strašně nesympatická, ale bála jsem se zbytečně. Vážně hezké, oddychové počtení. Nejlepší bylo když jsem se v jistých popisech a situacích viděla :D :D Přála bych si aby jsem se dočkala třeba i dalšího dílu, miluju skotské prostředí a třeba se i nakonec pustím i do jiné ze sérií autorky...

ElikaS
26.11.2021 4 z 5

Na úvod musím říct, že jsem knížku poslouchala jako audioknihu a je to asi první audiokniha, která mi zkazila zážitek z knížky a u které jsem si jistá, že kdybych knížku četla a neposlouchala, užila bych si ji víc. Přišlo mi, že interpretka Skoty vyloženě paroduje a její projev u skotských postav mě vyloženě štval a suverénně nejhůř byla namluvena postava Ainslee, ke které se to ani trošku nehodilo. Přitom mě to u interpretky hrozně překvapilo, protože jí namluvené "Jako hvězdy v temné noci" byly skvělé.

„Často se až příliš dlouho vláčíme s něčím, z čeho jsme nešťastní, nebo příliš rychle vzdáváme něco, co by se vyřešilo samo. A často je těžké říct, o co tady vlastně kráčí."

No ale když si odmyslím ten příšerný projev, tak se mi knížka vlastně moc líbila. Příjemně mě překvapilo, že se nejedná pouze o bezduchou romantiku, ale knížka je spíš o hledání sebe sama, o cestě za vlastními sny a romantika spíš jen dokresluje celý příběh. Užívala jsem si Nininy odkazy na knížky, některé mě zaujaly tak, že na ně budu muset mrknout.

„Kdybychom si uvědomili, kolik malinkých věcí mění naši stezku, natáčí ji tím nebo oním směrem, jednou dobrým, jindy špatným, nikdy bychom nedělali věci dvakrát.“

Knížka měla velmi příjemnou atmosféru klidného městečka, kde panuje vesnická idylka. Hned bych se do Skotska vydala podívat :-)

„Nemůžeš soudit člověka jen podle toho, jak vypadá.“