Pojízdný krámek snů

Nina ze všeho nejvíc na světě miluje knihy a umí pro každého najít tu nejvhodnější. Jenže knihovna, kde pracuje, je zrušena a introvertní děvče se najednou ocitá tváří v tvář realitě. Jak to udělat, aby mohla dělat práci svých snů a našla při tom i sama sebe? Nina ze zaniklé knihovny zachrání spousty krásných knížek a rozhodne se, že si koupí starou dodávku a začne v ní provozovat knihkupectví. Jediná k mání je ale ve Skotsku, a tak se hrdinka vydá na dlouhou a nesnadnou cestu ke splnění svého snu - a jakmile na ni vykročí, začnou se dít věci......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/366923/pojizdny-kramek-snu-fz2-366923.jpg 4.1340
Literatura světová, Pro ženy, Dívčí romány
Vydáno, Argo

The Little Shop of Happy Ever After, 2016

Kniha Pojízdný krámek snů

Potvurka735

krásná romantická kniha, lehké čtení pro ženy

Netopyr07

Čteno na Výzvu - knihovnice a knihkupkyně... Kdyby to bylo tak jednoduché, chacha... Slušně vystavěný příběh.. až na ten závěr, vcelku očekávaný a "od začátku předvídatelný". Nicméně milá oddechovka :-)

Katka44

Moje první kniha od Jenny Colgan a určitě ne poslední. Nevzpomínám si, kdy jsem si naposledy přála, aby příběh ještě neskončil. Nezůstaly mi v paměti postavy, ale spíše krásný popis krajiny, farmy, tancovaček a ten “boží” nápad s dodávkou plnou knih. Pěkné odpočinkové počtení.

Mrňous1

Tak to byl můj šálek kávy. S autorkou jsem se minula ve vkusu jen jednou, ale touto knihou se trefila téměř dokonale. Skvělý námět, úžasné popisy krajiny i pocitů. Někdy se postavy chovají sice zvláštně a podle mě nelogicky, ale to je asi otázka zkušeností a vlastností každého čtenáře. A vůbec nemohu souhlasit s komentářem, který výše napsala paní, která říká, že je knihovnice a že je to nesmysl, že si lidé kupují knihy za 5 Kč a že je kniha pohádkou pro knihovníky. Já si knihy za 5 Kč kupuji a myslím, že je rozdíl, zda lidé žijí ve městě nebo na odlehlém místě. Takže za mě super čtení.

Libi.livres

Už dlouho jsem si toužila přečíst nějakou knihu od Jenny Colgan, a tato mi byla doporučena v knihkupectví, takže jsem ji četla jako první knihu od této autorky. A musím říct, že to byla výborná volba, protože kniha mě naprosto nadchla milým příběhem zasazeným do krásného Skotska, a také okouzlila dějem spojeným se světem knih, což každá knihomolská duše zajisté vždy ocení:-))
Hlavní postava Niny mi byla velice sympatická stejně jako její odhodlání a kuráž, kterou prokázala, když se vydala naprosto do neznáma, a sice do cizí země - Skotska, na neznámý venkov, k neznámým lidem a po různých peripetiích zde, i přes svůj strach z řízení, zakoupila velkou dodávku a vytvořila z ní kouzelné pojízdné knihkupectví. Díky němu a své milé osobité povaze si Nina získala srdce zdejších obyvatel a naopak jejímu srdci učarovala nejen divoká krása skotského venkova... Moc mě bavilo sledovat její putování s knihami, seznamování se s osobitými zdejšími obyvateli a zvykání si na život na venkově, který je plný tvrdé práce a drsné přírody, ale zároveň Vás právě to odmění i radostmi života s tím spojenými v podobě přírodních krás, chovu zvířat a pěstování plodin.
Kniha utíká vážně sama a Vy si ji přitom užíváte a necháváte se unést pohodou a slunnými dny uprostřed čisté přírody, malebného venkova a s dobrým příběhem.

lištička123

Pěkné, nenáročné, romantické čtení na léto. Líbila se mi.

HoneyBunny

Na tenhle příběh nikdy nezapomenu. NÁDHERA.

Aranel15

Vztah Niny a Johna mohl být trochu propracovanější, jinak skvělá kniha.

Plamen v nás
Plamen v nás