Pojízdný krámek snů

od:

Pojízdný krámek snů

Nina ze všeho nejvíc na světě miluje knihy a umí pro každého najít tu nejvhodnější. Jenže knihovna, kde pracuje, je zrušena a introvertní děvče se najednou ocitá tváří v tvář realitě. Jak to udělat, aby mohla dělat práci svých snů a našla při tom i sama sebe? Nina ze zaniklé knihovny zachrání spousty krásných knížek a rozhodne se, že si koupí starou dodávku a začne v ní provozovat knihkupectví. Jediná k mání je ale ve Skotsku, a tak se hrdinka vydá na dlouhou a nesnadnou cestu ke splnění svého snu - a jakmile na ni vykročí, začnou se dít věci......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/366923/pojizdny-kramek-snu-fz2-366923.jpg 4.3113
Originální název:

The Little Shop of Happy Ever After (2016)

Žánr:
Literatura světová, Pro ženy, Dívčí romány
Vydáno:, Argo
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (37)

Přidat komentář
pip11
17. srpna

Skvělá oddychovka plná knih a úžasné přírody.

hzd
14. srpna

Knížka je pro všechny, kdo mají rádi knihy. Hlavní hrdinka mi byla sympatická,
držela jsem jí palce. Je to taková letní oddechovka. Já jsem si knížku vzala pod stan, což byl super nápad. Objednala jsem si jí v rámci plnění knižní výzvy a rozhodně nelituji. Škoda, že tady taky nejezdí taková dodávka. Určitě bych si jí zamilovala a pravidelně navštěvovala.

medialstar
08. srpna

Ryze letní ženské čtení, kdy klasicky někdo někam odjede za snem, protože doma už být nechce nebo nemůže, tam to nejdřív vypadá k smrti nudně a nemožně, ale když už to málem chcete zabalit, objeví se žhavý objekt zájmu, který tím vším zamíchá a všechno se začíná rýsovat a obyvatelé jsou tak milý a přátelští.. Nemyslím to zle, prostě to krásně jede podle standartního scénáře a splnilo to naprosto moje očekávání čtiva pro letní čas. Nic víc, ale ani nic míň.

happy-smile
07. srpna

Určeno všem knihomolům. Protože převážně o nás tato kniha je. Hlavní hrdinka je knihomolka každým coulem a mám za to, že snad i svátečního čtenáře musí okamžitě nakazit její nadšení. Čtení této knihy jsem si prostě užívala. Tuto hezkou a vtipnou knihu můžu každému doporučit. Možná se pak budete chtít přestěhovat na skotskou vysočinu, ale to je holt riziko povolání.

Mojepočteníčko
27. července

Jenny Colgan si mě získala knihou Ostrov s vůní čerstvého chleba. Když vyšlo volné pokračování tohoto románu, s pořízením jsem neváhala. A když se letos z nakladatelství Argo vyloupl román Pojízdný krámek snů, u kterého anotace slibovala hlavní hrdinku, milující knihy a čtení nadevše, bylo jasné, že mne ani tato kniha nemine...
Nina je knihomolka se vším všudy. Pracuje v knihovně a své lásce ke knihám se věnuje jak jen to jde. Není proto dvakrát nadšená, že si bude muset najít jiné místo. Město se totiž rozhodne knihovnu zavřít. Ačkoli je spíše uzavřená a snaží se většinou splynout s davem, jak jinak, než s knihou v ruce, dostane nápad. Rozhodne se, že bude mít vlastní knihkupectví. V dodávce. Jenže ta, která se Nině zamlouvá nejvíc, je až ve Skotsku. A proto jí nezbývá nic jiného, než se pro ni vydat. A právě tohle rozhodnutí převrátí Nině život úplně naruby.
Skvěle napsaný a čtivý příběh. Nenáročný svým obsahem a s hlavní hrdinkou, která se nebojí udělat krok do neznáma. A co víc – Nina miluje knihy, dokáže se ponořit do románů a přestat díky čtení vnímat čas tak, jak to mnozí z nás dobře znají.
Z mého pohledu v sobě nese i tato kniha drobné poselství pro nás ženy, dívky, slečny...konkrétně takové, že se nemáme bát měnit své životy. Ze dne na den, z týdne na týden, v rámci několika měsíců či let. Na čase nezáleží. Nejdůležitější je, abychom byly šťastné. Ale co mi tu přece jen trošku vadilo, a stejně tomu bylo i v předchozí knize, byla milostná zápletka. Je pravda, že v případě této knihy nebyla "přeslazenost“ děje tolik markantní, přesto jsem se při čtení těchto pasáží neubránila tomu, abych neprotočila oči. Romány této autorky jsou svižné, úsměvné....a tyto momenty mi celkový dojem tak trochu kazí.
Ačkoli mám výhrady k autorčiným milostným zápletkám, určitě vám tuto i jiné její knihy k přečtení moc doporučuji!

Jeweler_pet
21. července

Spokojená

JulieJames
19. července

Oddechová kniha určená primárně ženám. Styl psaní byl pohodový, kniha se hezky četla. Ocenila jsem hlavní postavu knihovnice, protože jí sama jsem, a mnohdy jsem se poznávala, speciálně u částí, kde Nina vypráví, že už svoje knihy nemá kam dávat :-D I nápad se povedl, pojízdný krámek s knihami mě taky občas láká, ale tolik odvahy s jeho založením nemám. V knize bylo super sledovat střet anglického velkoměsta a skotského venkova, byla jsem překvapená, jak rozdílné mohou být. Určitě stojí za přečtení.

Monika145
16. července

Knihy této spisovatelky jsou hezké,ale tahle je sladká až moc :)

P-puma-
08. července

Chtěla bych mít život jako tyhle hrdinky, vše jim čirou náhodou spadne do klína :-) ale jinak pěkné letní počteníčko, autorka umí krásně popisovat přírodu :-)

jaroslava1
29. června

Moc hezké čtení

EvaJen
27. června

Taková letní oddychovka.

Nany_cz
19. června

Moje další kniha od Jenny Colgan, která se mi líbila, i když musím říct, že předešlé knihy (Rosiin sladký krámek snů, Báječný krámek či Ostrov..) pro mne byly o něco lepší. Nicméně i tak se mi kniha líbila. Autorka píše velmi hezky a čtivě a dokáže mne vtáhnou úplně do děje. Jen mi přijde, že se ve více než polovině knihy neodehrálo nic moc zásadního a nakonec k happy-endu došlo hrozně rychle. Kniha byla i tak velmi hezká a je to takové oddechové čtení.

ivulka15
19. června

Moc milé počteníčko pro všechny romantičky a knihomolky.
P.S. Mám strašnou chuť odjet do Skotska.

danyinsidebooks
17. června

3,5*
Milé, oddechové, ale nic převratného.

kristynao
15. června

Text knížky má v sobě takovou zvláštní magickou sílu, je plný naprosto skvostných popisů přírody a autorce se daří neskutečně silně předat čtenáři atmosféru, kterou v příběhu buduje. Nestojíte vně vyprávění, ale připadáte si, jako byste byli přímo uvnitř. Nejste pozorovatelem, ale doopravdy prožíváte to, co se na řádcích knihy odehrává. Celý příběh má příjemný spád, nenudíte se, v knize se stále něco děje a přestože se nejedná o nejnapínavější čtení na světě, budete nuceni otáčet stránky a číst stále dál a dál... Za mě příjemné oddechové čtení, které by bylo na 5 hvězdiček, jen kdyby si autorka odpustila ten poněkud patetický konec. Přesto moc doporučuji.

Více v recenzi: http://thebooktalkblog.blogspot.com/2018/05/recenze-pojizdny-kramek-snu.html

PeťkaW.
03. června

Knihy Colganové mě baví. Umí psát čtivě, lehce a vtipně, díky čemuž si ke knize sednete a vstáváte až o pár hodin déle. Hlavní předností příběhu o knihovnici Nině, je krásné drsné prostřední Skotska, které je vykreslené opravdu pohádkově, a samozřejmě téma knih, jež hlavní hrdinka miluje (někdy až moc). Pojízdný krámek snů je přesně ten titul, u kterého se schoulíte pod deku s hrnkem čaje a tabulkou čokolády, přenesete se do příběhu a prožíváte ho spolu s jeho postavami. Jde o parádní oddechové čtení po dlouhém pracovním dni, kdy vám chybí trocha té romantiky, naivity a pocitu, že všechno dobře dopadne. Jediné mínus dávám za přehnanou předvídatelnost, ale jinak jsem dostala přesně to, co jsem od knihy chtěla.

Peace
26. května

"Každý den s knihou je o něco lepší než den bez knihy."

Milé a odpočinkové čtení, při kterém se budete usmívat a mít chuť nasednout do dodávky, hodit vše za hlavu a dělat jen to, co vás baví. Vlastně ... proč ne? ;o)

niknikita
16. května

Chcete si odpočinout od velkých slov a hlubokých myšlenek?Chcete poznat obyčejný život v neobyčejném Skotsku?Nevadí, že čtete příběh o náhodách, protože nic se neděje jenom pro nic za nic.Nejen o tom budete číst s lehkostí a budete vám hezky na duši.

marca_m
11. května

Tato kniha je opravdu zdařilým počinem z kategorie "feel good literature". Romantická a hřejivá oddechovka potěší všechny staromilce a milovníky knih. Prostředí a celkový styl vyprávění ve mně vzbouzely touhu být součástí knihy a listovat si knihami na skotských pláních a u toho popíjet horký čaj. Možná až přehnaně idealistické :-)

E.lisabeth
03. května

Za mě úžasná věc, pro slunečný prodloužený víkend...těšila jsem se na Skotskou krajinu, popisy zde sice moc nebyli, ale moje představivost jela jak blázen, takže krása.

jitka5745
25. dubna

Kniha se mi líbila, nicméně to zakončení ve stylu červené knihovny... na to úplně nejsem..

alzbeta4340
21. dubna

Tento příběh je ztělesnění šálku dobrého čaje s máslovou sušenkou. Sladký, ale nepřeslazený - zahřeje a uklidní.
Kromě nadšeného popisu Skotska, který láká k návštěvě tohoto kraje, mě také bavily některé postřehy o fungování knihoven. Byl to takový bonus k pěknému romantickému příběhu.

janyska13
20. dubna

Ze začátku jsem se nemohla trochu začíst, ale potom? Potom nadšenost, moje srdce knihomola plesalo a bavilo mne to. :) Nechybí romantika i nějaký ten zádrhel.

Imor
18. dubna

Moc pěkný příběh. Díky čtenářské výzvě jsem sáhla po této knize a nelituji toho.

bookcase
12. dubna

Pro mě opět pohlazení na duši. Chci do Skotska!!! ❤

Arlenka
07. dubna

Knížku jsem si vybrala kvůli čtenářské výzvě a jsem moc ráda a spokojená. Kdo má rád knihy, příběhy tak knížka ho musí pohladit po srdci a k tomu ještě navrch svoboda, čistota žití skotského venkova. Těšila jsem se na každou stránku čtení, snění.

Aracely
04. dubna

Tato kniha se autorce moc povedla, krásná krajina Skotska, svěží styl vyprávění, dobrodružství, láska a spoustu, spoustu knih…

Více v mé recenzi!

P.S. Kniha se hodí do letošní čtenářské Výzvy.

Květinka008
26. března

Milý příběh v knížce, která si čtenáře jemně připoutá a pustí s poslední stránkou za den a půl. Čte se velmi dobře, plyne, přenese čtenáře jako ve snu na skotskou Vysočinu, do víru slavnosti Slunovratu... Ale chápu, že prvních sto stran může dělat někomu problém, protože se příběh moc nevyvíjí. A nápad s krámkem je opravdu parádní! :-) Moje první knížka od autorky a ráda si přečtu i jiné, jen mě trochu odrazují podobně laděné názvy a obávám se opakování schématu.

piquillio
23. března

Chytlavé, plné knížek a zeleně.

keiko33
13. března

Taka mila oddychovka. Aj ked bol pribeh s tou pojazdnou knihovnou zaujimavy, autorkin styl mi akosi nesadol. Niektore pasaze som dokonca preskakovala a to sa mi uz davno nestalo. Akosi sa tam nic moc nedialo, chybala tomu stava. Jednoduche opisy, akoby z dennika.