Pojízdný krámek snů

Nina ze všeho nejvíc na světě miluje knihy a umí pro každého najít tu nejvhodnější. Jenže knihovna, kde pracuje, je zrušena a introvertní děvče se najednou ocitá tváří v tvář realitě. Jak to udělat, aby mohla dělat práci svých snů a našla při tom i sama sebe? Nina ze zaniklé knihovny zachrání spousty krásných knížek a rozhodne se, že si koupí starou dodávku a začne v ní provozovat knihkupectví. Jediná k mání je ale ve Skotsku, a tak se hrdinka vydá na dlouhou a nesnadnou cestu ke splnění svého snu - a jakmile na ni vykročí, začnou se dít věci......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/366923/pojizdny-kramek-snu-fz2-366923.jpg 4.2145

The Little Shop of Happy Ever After (2016)

Literatura světová, Pro ženy, Dívčí romány
Vydáno:, Argo

Srni

Krásná knížka. Nedávno jsem byla ve Skotsku takže jsem si všechno mohla lépe představit, přírodu, povahu lidí, kouzlo Highlands atp. Smála jsem se nad podivováním hlavní hrdinky, že je ve Skotsku tak dlouho světlo. Pomatuju si, jak jdme seděli ještě o půl 11 večer s lahví whisky pod širým nebem, pozorovali hory a nechápali jsme kolik je hodin. Při zmínce o skotské snídani se mi zase sbíhaly sliny protože je vážně výborná!
Je to jednoduché čtení, krásné odreagování. Přečteno téměř celé na noční směně aneb další místo do autorčina seznamu, kde všude se dá číst :-)

ivana02

Hlavní hrdinka je propuštěná knihovnice, protože město chce pouze jednu velkou knihovnu s multimediální zónou, inter-senzorickou zážitkovou místností, počítači, hrami, prostě vším možným, hlavně ne moc knihami. Knihovníky taky moc nechtějí, finančně výhodní jsou dobrovolníci, i když nejsou odborníci :-) Nina se sice přihlásí na příjimací řízení, ale žádaní jsou pouze mladí a akční. Na otázku - co by doporučila "nečtenářům", odpoví, že by se jim snažila vybrat "opravdu" dobrou knihu. Ví, že si tím zavře dveře, ale v takové knihovně už ani nechce pracovat. Jejím snem i prací jsou knihy, které se hromadně vyřazují a má se z nich stát podloží pod silnice. Ač se dosud jeví slabá, sebere odvahu a odjede do Skotska, kde si koupí dodávku a naplní jí vyřazenými knihami. Otevře si pojízdné knihkupectví a začne zcela nový život, kde nechybí ani romantika.

broskev28

První kniha od této autorky a dostavilo se mírné zklamání. I když zase musím přiznat, že očekávání - už podle názvu a obálky - nebyla až tak vysoká . . .
Pobavilo mě líčení života na farmě, skotské dlouhé bílé večery, dobré rady kamarádky s nezapamatovatelným jménem. Moc ráda bych navštívila stodolu, kterou si nechala z lásky "interiéristovi" renovovat ta mrcha Kate, a strávila v ní alespoň týdenní dovolenou! A moc se mi líbil pánský komentář Marekh, děkuju.

Jitka822

Hezká kniha, která se velmi jednoduše čte. Dívčí román je výmluvný žánr - happy end mi kazí dojem. Knihu jsem přečetla za tři dny (po večerech:)), ale zatím nevím, zda ještě od autorky nějakou přečtu - dívčí romány nejsou můj top výběr.

Oddechová knížka, romantický příběh, který se odehrává ve Skotsku. Pro mě skvělá volba. Ráda se ke knížce někdy vrátím.

katerina5544

Zatím jsem od Colganové přečetla dvě knihy a jsem nadšená :) je to velice milé, lehké, příjemné čtení. A to já nejsem na romantiku :) Autorka prostě umí psát hezky. Těším se na další!

certik003

Druhá knížka autorky, co jsem četla a opět jsem zklamaná. Mně ty její hrdinky prostě nesedí a svým způsobem je mi i jedno, co s nimi bude dál. Kdyby se děj netýkal přímo knížek, tak bych knížku nedočetla, to je vlastně jediné, co se mi na knížce líbilo - ta vyjádřená potřeba číst a láska ke knihám. Rozhodně je to poslední knížka, co jsem od Colgan četla.

Danago

Asi jsem čekala , že to bude mnohem více o knížkách a o pojízdném knihkupectví. Začalo to dobře , ale celkem rychle to sklouzlo do romantiky a to mě nějak nebavilo. Škoda.

elenai

Jakožto knihomolka jsem musela tento román mít. Proč? Obsahuje totiž dvě neodolatelné ingredience - knihy a Skotsko. Kdo by tomuto mohl odolat? Tak trochu jsem ignorovala milostné problémy hlavní hrdinky a jejích mužů a užívala si spíš tyto složky příběhu, které se bohužel postupně vytrácely, a nahradila je právě ta romantická linka. Ale i tak jsem si četbu užila a překonala díky tomu čtenářskou krizi neodbytně se deroucí na povrch. Takže díky, JC!

Marekh

Tato kniha je spíše určená pro ženy a dívky, nicméně jsem zvolil tuto knihu z důvodu, že se mi líbil námět knihy, který souvisí s knihami. Kniha je oddechová, odpočinková, nachází se v ní romantika, je zasazená do Skotska, celkově se četla dobře a líbila se mi.

Hlavní postavou je Nina, která přišla o práci v knihovně a uvažuje o nové práci. Jelikož je vášnivou čtenářkou a miluje knihy, napadne ji myšlenka, že si koupí dodávku, ve které bude prodávat knihy a se kterou bude jezdit na různá místa, kde by mohla oslovit potencionální zájemce o koupi knih..

Nina se zamiluje. Když je člověk zamilovaný, může se dopustit hodně chyb. Často se říká, že zamilovaní lidé nevidí a neslyší a jsou doslova pohlceni láskou. Z této knihy si mohou zamilované čtenářky vzít ponaučení, aby se vyvarovaly chyb, kterých se Nina dopustila.

Citáty z knihy, které mne oslovily:

Jakmile nastoupila hrozba reality či temnější stránky života, vždy sáhla po knize. Knihy jí byly útěchou, když byla smutná. Byly jejími přáteli, když byla osamělá. Léčily její srdce, když bylo zlomené, a povzbuzovaly ji, když byla skleslá.

Ať se to ale snažila jakkoliv zpochybnit, bylo načase uznat, že knihy nejsou opravdový život. Po většinu svého třicetiletého života se jí dařilo držet se stranou reality, ale ta se teď blížila neskutečnou rychlostí a ona s ní musela něco udělat - cokoliv. Právě tohle jí řekla Surinder, když se jí Nina zeptala, co si myslí o jejím nápadu s dodávkou. "Prostě něco udělej. Možná to bude chyba, ale pak ji můžeš napravit. Když ale nic neuděláš, nemůžeš nic napravit. A z života ti zbude jen spousta lítosti."

hannah2000

Velmi příjemné odpočinkové čtivo. Ačkoliv je to příběh jednoduchý a hlavní i vedlejší linie děje nejdou moc do hloubky, tak je napsaný poutavě a zajímavě. A to jak příběh hlavní postavy, zajímavý nápad prodeje knih, tak i popisy krajiny Skotska. Myslím, že se teď půjdu podívat po nějakém cestopisném filmu o Skotsku a podívám se po fotkách polární záře. Jestli je tak krásná i ve skutečnosti. A chtěla bych také takový domek s výhledem na pastviny a kopce. Takže knihu doporučuji všem, kteří si chtějí odpočinout od komplikovaného světa i komplikovaných knih. I když o knihách se mluví v příběhu pořád ;-). A pět hvězdiček dávám za ten příjemný pocit, co ve mě knížka po dočtení zanechala.

Tomina

Vyložená oddechovka na dovolenou...

Atuin

Tak já nevím...ale za mě je to její nejslabší kniha, nejde jen o to že schéma je okoukané a bez inovace, bez nějakých vsuvek kterými by autorka lákala dál. I forma je trochu odfláknutá bez snahy o nějakou ukázku něčeho barvitějšího.
Když je něco ryze ženské a ryze oddychové, neznamená přece že to musí být úplně blbé. Námět pěkný, jen ty postavy ploché a prostředí vlastně v tomto románu vůbec nebylo. No nejslabší kousek.

4xbabča

Báječná kniha pro krásné letní počteníčko, ale hlavně čtení pro všechny, kteří knihy milují a moc rádi je čtou, jako hlavní hrdinka Nina. Její příběh pohladí po duši, nelze jinak,než doporučit.

pip11

Skvělá oddychovka plná knih a úžasné přírody.

hzd

Knížka je pro všechny, kdo mají rádi knihy. Hlavní hrdinka mi byla sympatická,
držela jsem jí palce. Je to taková letní oddechovka. Já jsem si knížku vzala pod stan, což byl super nápad. Objednala jsem si jí v rámci plnění knižní výzvy a rozhodně nelituji. Škoda, že tady taky nejezdí taková dodávka. Určitě bych si jí zamilovala a pravidelně navštěvovala.

medialstar

Ryze letní ženské čtení, kdy klasicky někdo někam odjede za snem, protože doma už být nechce nebo nemůže, tam to nejdřív vypadá k smrti nudně a nemožně, ale když už to málem chcete zabalit, objeví se žhavý objekt zájmu, který tím vším zamíchá a všechno se začíná rýsovat a obyvatelé jsou tak milý a přátelští.. Nemyslím to zle, prostě to krásně jede podle standartního scénáře a splnilo to naprosto moje očekávání čtiva pro letní čas. Nic víc, ale ani nic míň.

happy-smile

Určeno všem knihomolům. Protože převážně o nás tato kniha je. Hlavní hrdinka je knihomolka každým coulem a mám za to, že snad i svátečního čtenáře musí okamžitě nakazit její nadšení. Čtení této knihy jsem si prostě užívala. Tuto hezkou a vtipnou knihu můžu každému doporučit. Možná se pak budete chtít přestěhovat na skotskou vysočinu, ale to je holt riziko povolání.

Mojepočteníčko

Jenny Colgan si mě získala knihou Ostrov s vůní čerstvého chleba. Když vyšlo volné pokračování tohoto románu, s pořízením jsem neváhala. A když se letos z nakladatelství Argo vyloupl román Pojízdný krámek snů, u kterého anotace slibovala hlavní hrdinku, milující knihy a čtení nadevše, bylo jasné, že mne ani tato kniha nemine...
Nina je knihomolka se vším všudy. Pracuje v knihovně a své lásce ke knihám se věnuje jak jen to jde. Není proto dvakrát nadšená, že si bude muset najít jiné místo. Město se totiž rozhodne knihovnu zavřít. Ačkoli je spíše uzavřená a snaží se většinou splynout s davem, jak jinak, než s knihou v ruce, dostane nápad. Rozhodne se, že bude mít vlastní knihkupectví. V dodávce. Jenže ta, která se Nině zamlouvá nejvíc, je až ve Skotsku. A proto jí nezbývá nic jiného, než se pro ni vydat. A právě tohle rozhodnutí převrátí Nině život úplně naruby.
Skvěle napsaný a čtivý příběh. Nenáročný svým obsahem a s hlavní hrdinkou, která se nebojí udělat krok do neznáma. A co víc – Nina miluje knihy, dokáže se ponořit do románů a přestat díky čtení vnímat čas tak, jak to mnozí z nás dobře znají.
Z mého pohledu v sobě nese i tato kniha drobné poselství pro nás ženy, dívky, slečny...konkrétně takové, že se nemáme bát měnit své životy. Ze dne na den, z týdne na týden, v rámci několika měsíců či let. Na čase nezáleží. Nejdůležitější je, abychom byly šťastné. Ale co mi tu přece jen trošku vadilo, a stejně tomu bylo i v předchozí knize, byla milostná zápletka. Je pravda, že v případě této knihy nebyla "přeslazenost“ děje tolik markantní, přesto jsem se při čtení těchto pasáží neubránila tomu, abych neprotočila oči. Romány této autorky jsou svižné, úsměvné....a tyto momenty mi celkový dojem tak trochu kazí.
Ačkoli mám výhrady k autorčiným milostným zápletkám, určitě vám tuto i jiné její knihy k přečtení moc doporučuji!

Jeweler_pet

Spokojená

JulieJames

Oddechová kniha určená primárně ženám. Styl psaní byl pohodový, kniha se hezky četla. Ocenila jsem hlavní postavu knihovnice, protože jí sama jsem, a mnohdy jsem se poznávala, speciálně u částí, kde Nina vypráví, že už svoje knihy nemá kam dávat :-D I nápad se povedl, pojízdný krámek s knihami mě taky občas láká, ale tolik odvahy s jeho založením nemám. V knize bylo super sledovat střet anglického velkoměsta a skotského venkova, byla jsem překvapená, jak rozdílné mohou být. Určitě stojí za přečtení.

Monika145

Knihy této spisovatelky jsou hezké,ale tahle je sladká až moc :)

P-puma-

Chtěla bych mít život jako tyhle hrdinky, vše jim čirou náhodou spadne do klína :-) ale jinak pěkné letní počteníčko, autorka umí krásně popisovat přírodu :-)

jaroslava1

Moc hezké čtení

EvaJen

Taková letní oddychovka.

Nany_cz

Moje další kniha od Jenny Colgan, která se mi líbila, i když musím říct, že předešlé knihy (Rosiin sladký krámek snů, Báječný krámek či Ostrov..) pro mne byly o něco lepší. Nicméně i tak se mi kniha líbila. Autorka píše velmi hezky a čtivě a dokáže mne vtáhnou úplně do děje. Jen mi přijde, že se ve více než polovině knihy neodehrálo nic moc zásadního a nakonec k happy-endu došlo hrozně rychle. Kniha byla i tak velmi hezká a je to takové oddechové čtení.

ivulka15

Moc milé počteníčko pro všechny romantičky a knihomolky.
P.S. Mám strašnou chuť odjet do Skotska.

danyinsidebooks

3,5*
Milé, oddechové, ale nic převratného.

kristynao

Text knížky má v sobě takovou zvláštní magickou sílu, je plný naprosto skvostných popisů přírody a autorce se daří neskutečně silně předat čtenáři atmosféru, kterou v příběhu buduje. Nestojíte vně vyprávění, ale připadáte si, jako byste byli přímo uvnitř. Nejste pozorovatelem, ale doopravdy prožíváte to, co se na řádcích knihy odehrává. Celý příběh má příjemný spád, nenudíte se, v knize se stále něco děje a přestože se nejedná o nejnapínavější čtení na světě, budete nuceni otáčet stránky a číst stále dál a dál... Za mě příjemné oddechové čtení, které by bylo na 5 hvězdiček, jen kdyby si autorka odpustila ten poněkud patetický konec. Přesto moc doporučuji.

Více v recenzi: http://thebooktalkblog.blogspot.com/2018/05/recenze-pojizdny-kramek-snu.html

PeťkaW.

Knihy Colganové mě baví. Umí psát čtivě, lehce a vtipně, díky čemuž si ke knize sednete a vstáváte až o pár hodin déle. Hlavní předností příběhu o knihovnici Nině, je krásné drsné prostřední Skotska, které je vykreslené opravdu pohádkově, a samozřejmě téma knih, jež hlavní hrdinka miluje (někdy až moc). Pojízdný krámek snů je přesně ten titul, u kterého se schoulíte pod deku s hrnkem čaje a tabulkou čokolády, přenesete se do příběhu a prožíváte ho spolu s jeho postavami. Jde o parádní oddechové čtení po dlouhém pracovním dni, kdy vám chybí trocha té romantiky, naivity a pocitu, že všechno dobře dopadne. Jediné mínus dávám za přehnanou předvídatelnost, ale jinak jsem dostala přesně to, co jsem od knihy chtěla.