Pojízdný krámek snů

od:

Pojízdný krámek snů

Nina ze všeho nejvíc na světě miluje knihy a umí pro každého najít tu nejvhodnější. Jenže knihovna, kde pracuje, je zrušena a introvertní děvče se najednou ocitá tváří v tvář realitě. Jak to udělat, aby mohla dělat práci svých snů a našla při tom i sama sebe? Nina ze zaniklé knihovny zachrání spousty krásných knížek a rozhodne se, že si koupí starou dodávku a začne v ní provozovat knihkupectví. Jediná k mání je ale ve Skotsku, a tak se hrdinka vydá na dlouhou a nesnadnou cestu ke splnění svého snu - a jakmile na ni vykročí, začnou se dít věci......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/366923/pojizdny-kramek-snu-fz2-366923.jpg 4.465
Originální název:

The Little Shop of Happy Ever After (2016)

Žánr:
Literatura světová, Pro ženy, Dívčí romány
Vydáno:, Argo
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (21)

Přidat komentář
Peace
předevčírem

"Každý den s knihou je o něco lepší než den bez knihy."

Milé a odpočinkové čtení, při kterém se budete usmívat a mít chuť nasednout do dodávky, hodit vše za hlavu a dělat jen to, co vás baví. Vlastně ... proč ne? ;o)

niknikita
16. května

Chcete si odpočinout od velkých slov a hlubokých myšlenek?Chcete poznat obyčejný život v neobyčejném Skotsku?Nevadí, že čtete příběh o náhodách, protože nic se neděje jenom pro nic za nic.Nejen o tom budete číst s lehkostí a budete vám hezky na duši.

marca_m
11. května

Tato kniha je opravdu zdařilým počinem z kategorie "feel good literature". Romantická a hřejivá oddechovka potěší všechny staromilce a milovníky knih. Prostředí a celkový styl vyprávění ve mně vzbouzely touhu být součástí knihy a listovat si knihami na skotských pláních a u toho popíjet horký čaj. Možná až přehnaně idealistické :-)

E.lisabeth
03. května

Za mě úžasná věc, pro slunečný prodloužený víkend...těšila jsem se na Skotskou krajinu, popisy zde sice moc nebyli, ale moje představivost jela jak blázen, takže krása.

jitka5745
25. dubna

Kniha se mi líbila, nicméně to zakončení ve stylu červené knihovny... na to úplně nejsem..

alzbeta4340
21. dubna

Tento příběh je ztělesnění šálku dobrého čaje s máslovou sušenkou. Sladký, ale nepřeslazený - zahřeje a uklidní.
Kromě nadšeného popisu Skotska, který láká k návštěvě tohoto kraje, mě také bavily některé postřehy o fungování knihoven. Byl to takový bonus k pěknému romantickému příběhu.

janyska13
20. dubna

Ze začátku jsem se nemohla trochu začíst, ale potom? Potom nadšenost, moje srdce knihomola plesalo a bavilo mne to. :) Nechybí romantika i nějaký ten zádrhel.

Imor
18. dubna

Moc pěkný příběh. Díky čtenářské výzvě jsem sáhla po této knize a nelituji toho.

bookcase
12. dubna

Pro mě opět pohlazení na duši. Chci do Skotska!!! ❤

Arlenka
07. dubna

Knížku jsem si vybrala kvůli čtenářské výzvě a jsem moc ráda a spokojená. Kdo má rád knihy, příběhy tak knížka ho musí pohladit po srdci a k tomu ještě navrch svoboda, čistota žití skotského venkova. Těšila jsem se na každou stránku čtení, snění.

Aracely
04. dubna

Tato kniha se autorce moc povedla, krásná krajina Skotska, svěží styl vyprávění, dobrodružství, láska a spoustu, spoustu knih…

Více v mé recenzi!

P.S. Kniha se hodí do letošní čtenářské Výzvy.

Květinka008
26. března

Milý příběh v knížce, která si čtenáře jemně připoutá a pustí s poslední stránkou za den a půl. Čte se velmi dobře, plyne, přenese čtenáře jako ve snu na skotskou Vysočinu, do víru slavnosti Slunovratu... Ale chápu, že prvních sto stran může dělat někomu problém, protože se příběh moc nevyvíjí. A nápad s krámkem je opravdu parádní! :-) Moje první knížka od autorky a ráda si přečtu i jiné, jen mě trochu odrazují podobně laděné názvy a obávám se opakování schématu.

piquillio
23. března

Chytlavé, plné knížek a zeleně.

keiko33
13. března

Taka mila oddychovka. Aj ked bol pribeh s tou pojazdnou knihovnou zaujimavy, autorkin styl mi akosi nesadol. Niektore pasaze som dokonca preskakovala a to sa mi uz davno nestalo. Akosi sa tam nic moc nedialo, chybala tomu stava. Jednoduche opisy, akoby z dennika.

tatafa
10. března

Pojízdný krámek snů je velice čtivě napsaná kniha, která vás nenechá odejít od příběhu. Je sice pravda, že chvilku trvalo, než jsem se začetla, ale tento problém mám asi u všech autorčiných knížek. I když "problém" je asi diskutabilní termín, protože po přečtení knížky naopak těžko odolávám sáhnutí po další její knize. Hlavní pozitivem knihy je, že se nejedná o žádný prvoplánový romantický příběh, u něhož je zápletka odhalena již po několika stránkách. Naopak autorka dokáže vykreslit vtipný a napínavý příběh. A jako bonus možnost nahlédnout do anglických knihoven a procestovat Skotskou krajinu. Co dodat, prostě ideální knížka, která si zaslouží přečtení ...

agatha2
09. března

Toto bylo pohlazení po duši pro každého milovníka knih a Skotska. Na začátku příběhu máme nesmělou knihovnici Ninu, které ke štěstí stačí místo v knihovně a jejímiž nejlepšími přáteli jsou knihy, knihy a ještě jednou knihy. Když se zruší pobočka, ve které Nina pracuje, stojí dívka před zásadním životním rozhodnutím. Má se ucházet o místo v novém multimediálním centru, které s klasickou knihovnou nemá skoro nic společného a ke čtenáři jako takovému je tam spíše dále než blíže? Anebo se vydat na novou životní etapu? Dokáže překopat svůj dosavadní poklidný život? Ano, dokáže neboť je to ve skutečnosti velmi silná mladá žena, která dokáže svým pojízdným knihkupectvím rozvážet radost i do těch nejzapadlejších koutů Skotska. Knihu jsem přečetla během jednoho dne a bylo mi s ní strašně moc dobře. A to hovoří za vše :-)

Arianne
23. února

Žádná přeslazená romantika, ale milý příběh o tom, co vše nám může život nabídnout. Nina je ustrašená šedá myška, nikdy nevyčnívá a těch pár lidí, které počítá ke svým přátelům, ji podceňují. Ovšem stačí pořádný kopanec od života a Nina po hlavě skočí do něčeho bláznivého, naprosto nemyslitelného a zpočátku jakoby vůbec nevěděla, co dělá. Ale protože je na správné cestě, dílo se daří a i když občas šlápne vedle, nevadí. Protože život nenabízí žádné zkratky a výmoly nejsou důvodem k tomu, aby se obrátila zády. I díky tomu dojde ke svému vysněnému čilý jako z románu.

wendulka0502
20. února

Opět, krásné a pohodové čtení.

martinkaLLL
18. února

Tak začátek jsem se musela prokousat nudnou částí. Ale jen co se přestěhovala, tak už to bylo krásné a děj mě plně pohltil. Už jsem si jen užívala tu romantickou, veselou a vtipnou jízdu, která trvala až do konce.

mariva
16. února

Příjemné pohodové čtení, pro mě ještě příjemnější, protože se děj odehrává v mém oblíbeném Skotsku a hlavně - takový pojízdný krámek s knihami bych taky brala. Často mám chuť naložit obsah svého obchůdku do auta a prodávat na různých místech. U nás to ovšem ztěžuje EET a další předpisy a nejsem si jistá, zda by i na našich vesnicích byl tak velký zájem o knihy. Zajímavé byly i postřehy z anglických knihoven, jejich rušení a likvidace knih, protože jsem pracovala i v několika knihovnách. A navíc se titul skvěle hodí do letošní Výzvy.

Safienka
14. února

To bylo hezký! Milá kniha s moc hezkým námětem, kdy se jedna knihomolka odhodlá a začne prodávat knihy v pojízdné dodávce. A samozřejmě, že se zamiluje. Sympatické odhodlání, odvaha, vášeň pro knihy a i pro to, jak ostatním vybrat tu nej knihu. No a co budu povídat, dostala mě ta skotská krajina a pohostinnost :)