Pojď s námi budovat pohraničí

Pojď s námi budovat pohraničí https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/352337/mid_pojd-s-nami-budovat-pohranici-u0x-352337.jpg 4 14 3

Sirael23
27.05.2022 5 z 5

Tato publikace mne oslovila, protože v Sudetech skoro celý život žiju a stejně tak moje rodina. Z jedné strany se jedné o české starousedlíky, z druhé strany mám přistěhovalce z Čech ale i ze zahraničí, konkrétně české horníky z Francie, kteří se po válce usadili v severozápadních Čechách.

Lenka4
02.08.2021 3 z 5

Střízlivě psaný text je v některých částech podrobný, v jiných značně kusý. Například skupiny obyvatel v pohraničí by si zasloužily důkladnější rozbor. Suchopárnost textu by zjemnilo více konkrétních případů ilustrujících obecné teze.

madem
26.11.2018 3 z 5

Jedná se o naučnou literaturu. Nikdy jsem se nesetkala s tak podrobným zpracováním osídlené pohraničí po odsunutých Němcích. Autor rozdělil přistěhovalce do několika skupin a každé se věnoval.
Zajímavé pro mě byly i kapitoly o státem řízené kultuře pro ovládnutí nálad v pohraničí, o zabavování majetku po Němcích.
Většina faktů je podložena velmi podrobnými tabulkami, soudobými vyhláškami a nařízeními.