Pohřbený život

Pohřbený život https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/333679/mid_pohrbeny-zivot-lcV-333679.jpg 4 322 105

Někdy i obyčejný školní úkol může změnit váš život. Joe Talbert měl na hodinu literatury sepsat životopis někoho neznámého. A rozhodl se pro Carla Iversona, umírajícího usvědčeného vraha. Během jejich rozhovorů Joeovi dojde, že byl Carl odsouzen neprávem, a rozhodne se jeho jméno očistit. Nemohl si však vybrat nic nebezpečnějšího než bojovat za očištění zahořklého starce, jehož kdysi odsoudili za hrůzný zločin.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , XYZ (ČR)

The Life We Bury , 2014

Sumatrae
19.02.2020 4 z 5

Kniha se mi moc libila, napeti az do konce, cetla se dobre

katule1992
04.02.2020 5 z 5

Velmi mile mě kniha překvapila. Eskens napsal výborný detektivní příběh se sympatickým hlavním hrdinou, který není žádný superhrdina, ale úplně obyčejný klučina z ne zrovna perspektivní rodiny.

Jediné s čím bych úplně nesouhlasila je označení thriller. Přestože autor zjevně zamýšlel vytvořit příběh s prvky thrilleru a pro některé čtenáře možná to thriller i byl, já si představuji thriller úplně jinak :)

davas
28.01.2020 5 z 5

Určitě mnohé uznávanější bestselery se nečetly tak dobře a neměly spád jako tahle kniha ...psána velmi čtivě a výborným stylem ...za mne 5*

švícko
16.12.2019 4 z 5

Pěkná a zajímavá kniha. DOPORUČUJI.

gordon13
06.12.2019 5 z 5

Moc pěkná kniha, zajímavý příběh, velice poutavě napsáno. Hlavní hrdina mi byl strašně moc sympatický a konec mě opravdu potěšil, skvělé!

Evka27
09.10.2019 4 z 5

Připomíná mi trochu knihy Harlana Cobena a nečekala jsem, že se mi bude knížka tak líbit. Pominu slabší místo jako snahu kontaktovat vraha, to si každý řekne proč tam zase toho hlavního hrdinu autor pošle? A zase nikomu neřekl kam jde a co zamýšlí. To je už dost ohrané. Ale 4* si zaslouží. Zajímaly by mě další osudy hlavních postav. Snad v dalším pokračování, které autor zmiňuje.

JmenujiSeZuzla
21.08.2019 5 z 5

Tak tohle byla doslova časovaná bomba. Vůbec jsem od této knihy nic nečekala, protože se ke mně dostala v podstatě náhodou. Bylo to jen díky tomu, že jsem chtěla číst něco do čtenářské výzvy. Neznala jsem autora ani knihu a ani vlastně nic.
Ale je to opravdu doslova BOMBA. Rozhodně top kniha co jsem za rok 2019 četla, úžasná, fantastická a ještě mnohem víc. Já jsem člověk co prakticky neholduje thrillerům a podobným knihám (ani filmům), tak musím říct, že tohle je špice. Dostala mne do kolen. Autor je neuvěřitelně talentovaný. Nenudilo mne jediné slovo. Příběh sám o sobě je neuvěřitelně silný a poutavý. Je to story, která vám rozhodně ještě dlouho po přečtení zůstane v hlavě. Je to oficiálně první kniha, která mne donutila k uronění slzy. Nikdy jsem u žádné knížky v životě nebrečela, jednoduše se mi to nestává, ale při čtení některých pasáží jsem se neudržela. Nepobírám jak chytře autor pojal jednotlivé koncepty, které jsou velice zajímavé a vytvořil z nich tak skvělé dílo. Autismus, chybné odsouzení, chudý student, pedofílie, problémy v rodině, láska (oceňuji vývoj vztahu Joeho a Lily - skvělé), rakovina atd. Tohle všechno tvoří tento příběh a společně vše utváří neuvěřitelnou symbiózu a proto je kniha tak skvělá.
Konec jsem tak nějak odhadla v půlce knihy, ale jak se říká, i cesta je někdy cíl, tolik zvratů co se v průběhu odehrálo, přidalo příběhu na efektivitě.
Příběh Carla Iversona mi ještě dlouho bude pobíhat v hlavě. Allen Eskens odvedl skvělou práci a mrzí mě, že je takto málo známý. Oproti některým slavným a přitom ne tak kvalitním autorům (viz. John Green), má jeho příběh veliký potenciál.

Bee240
12.08.2019 5 z 5

Knihu mám na svém seznamu ale jelikož jsem si nebyla úplně jistá koupí půjčila jsem si ji v knihovně a rozhodně koupě nebude krok vedle . Kniha je velmi zajímavě napsaná , je to thriller který vás chytne a nepustí . Nápad s "řešením" vraždy která se stala před 30ti lety je příjemná změna , nejde o klasické vyšetřování ale mladý student má napsat seminární práci na angličtinu a náhodou se dostane k odsouzenému vrahovi který nyní pobívá v pečovatelském domě kvůli rakovině. To jak se příběh vraha pomalu ale jistě odkrývá je skvělé . Hlavní postavy mi byli velmi sympatické a v příběhu hezky spolu fungují . Kniha není prosycena krví a hrůznými zločiny což je pro mě příjemný oddych ale kniha měla akci a napětí jako správný thriller. Hlavní postava Joe se ponoří do příběhu Carla a nakonec je sveden do nebezpečí a boji o život nejen o ten svůj. Příběh mě pohltil a nepustil. Rozhodně stojí za přečtení je to skvělá kniha.

Gibis
12.08.2019 5 z 5

Tohle se mi moc líbilo, velice čtivě napsáno. Příběh válečného veterána Carla Iversona, odsouzeného vraha mladičké dívky, který teď v pečovatelském domě umírá na rakovinu, mě chytil hned od prvních stránek. Od začátku je zjevné, že zločin nespáchal, ale vypadá to, že odsouzen být chtěl. A tak mě nejdřív moc zajímalo, co ho k tomu vedlo. A i když jsem již od poloviny knihy správně uhádla, jak to všechno bylo, začalo to být zase tak napínavé, že jsem druhou půlku dočetla jedním dechem. Jediným mínusem byl trochu příliš růžový happy end, ale to ráda odpouštím :)

Annicka
24.07.2019 5 z 5

Skvěle napsané, přečetla jsem jedním dechem. A to doslova, první den jsem přečetla 170 stran. Příběh plyne tak, jak má, vše, co je řečeno, má svůj smysl a autor umí pracovat s napětím.
Bohužel se na knize vyřádil redaktor. Poznámek pod čarou bylo v knize mraky. Z části osvětlovaly americké reálie, které by mohly zůstat českému čtenáři skryty (ačkoliv mám pocit, že v takovém případě by to měl nějak reflektovat překlad). Někdy se ale zase redaktor snažil být chytřejší než všichni ostatní - viz jeho obšírná poznámka o větě, která je používaná k psaní na stroji.

LivN
19.04.2019 5 z 5

WOW! Kéž by byly všechny knihy tak dobře napsané jako ty od Eskense! Četla jsem jako první v cizí kůži a obě knihy byly famózní!!!

oblakaknih
10.04.2019 4 z 5

Tuto knihu mám doma už dlouho, ale jsem ráda, že jsem si ji přečetla až teď. Kdysi bych ji nedokázala takto ocenit.
Je neuvěřitelně čtivá, má krátké kapitoly a styl psaní je úžasný. Četla se sama.
Jsou tam skvělé popisy, hlavní postava je sympatická a chytrá. Přesně takové postavy jsou mé nejoblíbenější.
Moc se mi líbila romantická linka. Příjemně doplňovala příběh, ale nebyla vůbec přehnaná.
Velké plus za vztah hlavního hrdiny k bratrovi.
Hlavně je důkazem, že i thriller dokáže dohnat k slzám!
Bohužel je v textu spousta chyb, které jsou naprosto nepochopitelné. Opravdu. Jak si někdo může plést aby a abych?
Kniha měla skvělý příběh, který byl ale místy předvídatelný.
Některé věci se sice zbytečně opakovaly, ale to se snadno odpouští.
Nic podobného jsem nikdy nečetla a jsem ráda, že se ke mně kniha dostala.

martinagrafova
05.04.2019 5 z 5

Pohřbený život se mi moc líbil. Námět neprávem usvědčeného vraha mě zaujal okamžitě a styl jakým je kniha napsána mému nadšení přidal na intenzitě. Hlavní postava studenta Joeyho, který přichází celé záhadě na kloub mi byla sympatická hned od začátku. Sice se mi nechce moc věřit, že by v reálu bylo možné aby se obyčejní studenti ,,hrabali" v případu starém 30let, ale budiž. Čtivě a úderně psané kapitoly jsou přesně mým šálkem čaje a snad i proto mi četba trvala pouhých pár hodin, přestože kniha má něco málo přes 300stran.
Jediné, co bych vytkla je větší množství překlepů /alespoň v tomto vydáni z roku 2014/ a lehká nesrovnalost v časových údajích, ale jinak mohu vřele DOPORUČIT;)

andrea6284
14.01.2019 3 z 5

Po vší té smůle jsem byla šťastná, že jsem byla odměněna optimistickým koncem. Občas trochu zdlouhavé ale ke konci to nabralo na tempu.

lucie2371
09.01.2019 5 z 5

Kniha se četla doslova jedním dechem! Kdyby nebylo školy stačil by mi na přečtení jediný den!
Vřele doporučuji!

helenkan
28.12.2018 5 z 5

Tak tohle jsem si vážně vychutnala. Moc mě to bavilo. Skvělé čtení.

Dela111
08.12.2018 5 z 5

Vynikající detektivka, thriller a román v jednom!
Napsání životopisu o někom neznámém dovede hlavního hrdinu k pátrání o dávno pohřbené pravdě. K tomu je potřeba nejen odhodlání, ale i intelekt - rozluštění šifry v deníku zavražděné uvede události do chodu a životy Joeho i jeho přítelkyně jsou v ohrožení...

Děj i postavy jsou až románově zpracované. Hlavní hrdina Joe je sympaťák. Nemá jednoduchý život - bratr je autista, matka má bipolární poruchu a "léčí" ji alkoholem. Výborně je popsaný i životní příběh odsouzeného Carla, jeho trauma z války. Zvláštní význam tu má i popis sněžení v Minnesotě...

Příběh je velmi dobře vystavěný, propracovaný. Závěr naprosto strhující.
Allen Eskens by zvládl i skvělý román. Jasných 5* a doporučuji.

L.Helena
27.11.2018 5 z 5

Úžasná detektivka, kde role "detektiva" je přisouzena studentovi, který případ rozplétá zprvu proto, aby splnil seminární práci, ale postupně se pro něj stává osobní záležitostí. Nesmírně čtivé a napínavé již od samého začátku. Navíc se mi líbí, že během vyšetřování nejsou zabity nevinné oběti, tak jak tomu je u Eskensovy druhé knihy V cizí kůži.

SilvieSisinka
16.11.2018 5 z 5

Tak to bylo skvělé čtení na jeden den :-) Musela jsem zjistit jak to bylo!!!!Miluji takové knihy co graduji až ke konci.
Docela mě vadilo jak se chovala matka ke svým synům. Vrah co seděl ve vězení a nakonec byl nevinný. Proč se nebránil že to neudělal. Nehledal víc důkazů?
Bylo to prima čtení :-)

ivzu77
13.10.2018 4 z 5

Mám radost,když si z knihovny přinesu sama knihu,která se pěkně čte a zaujme, aniž bych na ni měla nějaká doporučení a recenze. Toto byl případ náhodné volby a hned jsem si odnesla obě dvě autorova díl a a hned se jdu pustit do druhé knihy.