Pohřbeno v hlubinách

Pohřbeno v hlubinách https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/1092/bmid_pohrbeno-v-hlubinach-Kg6-1092.jpg 4 290 40

Krátce poté, co mladí badatelé odeslali do laboratoře ve Spojených státech odkrytou mumii, objeví vchod do podzemí, k údivu všech označený křesťanským symbolem – křížem. Ačkoli dosud neznají výsledky ohledání nálezu, odvážně se vydají na průzkum. Netuší, že vstupují do pasti plné nebezpečných nástrah, z níž není návratu po vlastních stopách. Proto nezbývá než pokračovat až do prastaré podzemní nekropole skrývající smrtonosný poklad, jehož se chce zmocnit také někdo jiný... Poklidný archeologický výzkum se tak mění v sedmidenní boj o přežití.... celý text

Literatura světová , Dobrodružné , Horory

Vydáno: , BB art

Excavation , 2000

rm
14.01.2024 5 z 5

Dobře se to četlo. Od autora klasika :-)

Belanna
14.10.2023 4 z 5

Dobrodružný román, okořeněný trochou sci-fi a místy úsměvnými konspiracemi,
vcelku hodně akční, chvílemi napínavý. Postavy jsou sympatické, žádná mi nebyla vyloženě nepříjemná. Nechybí tu ani trocha romantiky. Je tu zkrátka od všeho trochu.

m2056
05.09.2023 3 z 5

Kniha ze začátku hodně baví za půlkou si říkáte ať už je konec který už tušíte jaký bude.

StrYke
30.11.2022 2 z 5

Kniha mě zaujala svou tématikou, ale to zpracování je opravdu žalostné. Veškeré zvraty a postavy vzbouzí dojem schématu, kterým se autor řídil a které se naučil v nějakém literárním kroužku na střední škole - otravný hlavní hrdina, který má vždy pravdu a nedbá na názor ostatních, rovnou dvě klišovité zamilované dvojice či naprosto toporné dialogy, při jejichž čtení mi občas bylo i za tou čtečkou trapno. Umím si představit, že pro předpubertálního čtenáře, který zrovna odložil další díl Klubu záhad a chce něco "dospělejšího", může jít o správnou volbu. Pro alespoň trošku náročného čtenáře jde však o prvoplánově zpracované utrpení, jenž opravdu téměř nic nenabízí.

Rolada88
14.02.2021 1 z 5

Tak tohle bylo utrpení na knihu jsem se těšil Amazonie mě bavila a tak jsem byl natěšený na podobný sešup ale tohle bylo nezáživný zdlouhavý modlil jsem se ať je to zamnou ale nešlo to nedočteno většinou dávám knížkám dost šancí ale tohle na stránce 243 skončilo :(

Wan58
14.02.2021 1 z 5

Můj první Rollins.Knihu jsem koupil na blešáku za 10kč.To je ale asi jedno z mála plus.Normálně zvládnu 300 stránek do 3 dnů,tady jsem se trápil víc jak měsíc.Prvních pár stánek a posledních 50 bylo cellkem fajn,jinak to bylo zdlouhavé,utahané.Ten překlad měl jisté zvláštnosti např." nebezpečné monstrum samý sval a kost,které se oproti ostatním jevilo dobře živené".Tak když jsou vidět kosti,tak asi o dobré stravě nemůže být řeč a kdo ještě dnes používá výraz "jali" v souvislosti - jali se rozkládat nosítka-.No tuto knihu bych si doved představit v edici nejlepší světové čtení,kde by měla tak 150 stánek a né 399.

iskovsky
13.02.2021 2 z 5

Zo začiatku to vyzeralo na zaujímavé archeologické dobrodružstvo... potom sa to začalo tváriť ako mysteriózne sci-fi prefiknuté hororovými prvkami... až sa to ustálilo na priemernú blbosť... vadilo mi že sa to tvári príliš seriózne... ak by to aspoň bolo odľahčené vtipnými hláškami, tak z toho mohla byť celkom fajn oddychovka... ale humor a nadhľad asi nebude autorov "šialok" kávy...

SpiritOfBook
15.10.2020 5 z 5

První kniha, kterou jsem od Rollinse četla, i po letech ve mně zanechává silný dojem. :)

LiberX
29.05.2020 4 z 5

Příjemná čtenářská jednohubka, která má svižné tempo a napínavý děj. Chvíli to sice vypadalo na pěkný průšvih s lovci pokladů a oživlým Kristem, ale nakonec do sebe většina věcí krásně zapadla.

Ačkoliv se to nezdá, Rollins se v této knize držel až nezvykle při zemi, co se neuvěřitelných vynálezů a konspiračních teorií týče. To je však jedině dobře, protože příběh díky tomu působí mnohem přirozeněji.

Bakana
25.05.2020 odpad!

Je mi líto a omlouvám se všem, co se jim kniha líbila, ale dle mého názoru to byla totální splácanina. Rádoby dobrodružná, rádoby vědecká, ale připadalo mi, jako by jí napsal středoškolák s příliš bujnou fantazií. Pokud srovnáváme s Indiana Jonesem tak ten je aspoň vtipný a dobře natočený.

boxas
20.02.2020 2 z 5

Co k této knize říct...? Zápletka není špatná, tajemný kraj s tajemnými obyvateli, fantastické látky i technologie, to vůbec není zlé! Ale pak už je slabé skoro všechno. Slovník jako z Rychlých šípů ve třicátých letech střídaný násilnými vulgarismy, rádoby napínavý děj, kde jsem jen stěží dokázala udržet pozornost, postavy, které jsem si pořád pletla, nebo mi byly nesympatické (kladné i záporné), a tak doufám, že na ně rychle zapomenu atd. atd. Např. na Samův stetson jsem už byla silně alergická.
Takže knihu v audioverzi zachránil jen skvělý hlas Vladimíra Čecha.
P. S.
Citát: "Jenom nám znovu neumři." - k tomu už fakt není co dodat.

Piglit
20.08.2019 1 z 5

Červená knihovna dobrodružné literatury, táhne se to, obsahuje fyzikální nesmysle, například mechanické stroje fungující po tisíci letech... Těžké zklamání. Možná ještě dám autorovi šanci v jeho Amazonii, ale moc se mi do toho nechce.

jaroiva
07.08.2019 3 z 5

Po Amazonii, která se mi opravdu líbila, jsem touto knihou spíš zklamaná.
Mám ráda Indiana Jonese, i když je dost přitažený za vlasy.
Tohle je mnohem, mnohem překombinovanější a mnohem větší slátanina, ale zdá se mI to podobný styl, jako Indiana Jones.
Kdybych to četla v knize, určitě bych to nedočetla, ale poslouchala jsem audio, načtené Vladimírem Čechem, který to četl tak skvěle, že to knížku povyšuje u mě až na hodnocení 50%.

Ivan F
31.07.2019 1 z 5

V lete sa šedé bunky dajú naozaj vypnúť, aby si oddýchli a tak sú aj zhovievavejšie ku kvalite kníh - predsa len si treba dopriať niečo nenáročné. Lenže táto kniha je totálna kravina a to aj s mozgom zapnutým na štvrtinový výkon. So zapnutým na polovičný výkon by som ohodnotil ešte nižšie, nuž a na plný výkon ... Lenže bolo leto a príbeh o Inkoch, ktorý by potešil postpubescenta ulietavajúceho na sprostostiach typu Upírske denníky (aj to našťastie nie každého pubiša baví) ma neoslovil. So slnkom v očiach a pod slnečníkom pri vode sa to prečítať dalo, ale zopakujem, že je to totálna somarina.

thezelda
23.06.2019 3 z 5

Mělo to napětí a spád, ale na čtvrtou hvězdičku tomu schází o něco větší hloubka psychologie postav a možná lehce propracovanější příběh. Jako oddechové čtení rozhodně doporučuji.

Metla
19.01.2019 4 z 5

Rollinsův tradiční dobrodružný román - něco jako "Indiana Jones", říznutý "Akty X" a okořeněný "Šifrou mistra Leonarda". Kniha je dost akční a zvláště v druhé polovině rozvíjí švihlé teorie, nutící s úsměvem vrtět hlavou. No co, není to literatura faktu...
Od počátku je zřejmé, kdo jsou hlavní hrdinové (určení k přežití za všech okolností) a kdo jen figurky do počtu (s hlavním úkolem zemřít). Tento jev je však častý u většiny knih, takže jej nezmiňuji jako vyložené mínus; zkrátka nemohu přidat kladné bodíky za rozporuplnost charakterů. Tady máme klaďasy a těm máme držet palce, kolem nějaký ten nepodstatný kanónenfutr, tamhle jsou padouši, kteří nesmí uniknout zasloužené odplatě a bastafidli! Budiž, v nevinném rozpuku mládí jsem sice byla ochotnější na tato pravidla přistupovat, ale životem otřískaná Metla má pořád ještě ráda černobílé pohádky.
O něco větší problém mám s růžovou barvou. Proč je nutné do všeho cpát zbytečné romantické vzdychání?
Ještě více mě iritovala zabedněnost až tupost hlavních postav: ač experti, Rollins jim zuřivě šlapal na brzdu intelektu, zatímco nadměrně bystrým učinil nevzdělaného indiánského puberťáka.
Na dobrodružné oddychovky nekladu vysoké nároky a "Pohřbeno v hlubinách" zafungovalo podle mých aktuálních potřeb, bavila jsem se, mysl si odpočinula. Na čtvrtou hvězdičku to v rámci žánru stačí. 70%

čef
21.10.2018 4 z 5

Dobrý dobrodružný román, kde se prolézají jeskyně, hledají tajné klíče, luští šifry a bojuje s příšerkami. Kladem je obohacení o prvky nanotechnologie a jiné sci-fi. Může posloužit pro chvíle nudy a absence kvalitnější literatury. V oddílu dobrodružství spíše nadprůměr.

ludek.n
18.10.2018 4 z 5

Rollinsova kniha je napínavé dobrodružné čtení, plné záhad a tajemství, od začátku do konce. Člověk se ani chvíli nenudí a místy čte dokonce se zatajeným dechem, cože si to autor vymyslí na příští stránce a kam pošle příběh dále. Postavy jsou uvěřitelné, a přestože jsou výrazně černobílé, není problém všechna jejich dobrodružství prožívat spolu s nimi. Snad jedinou výtku si zaslouží ono lehce infantilní milostné škádlení, které se v podivných zákrutech coby romantická linka táhne celou knihou. Je jasné, že vyprávění nějaké to odlehčení potřebovalo, ale v této formě to spíš body ubírá, než že by je přidávalo. I přesto ale kniha působí sevřeně a homogenně, bez velkého filozofování a váhání vede přímo rovně k cíli. Happy end sice až tolik nepřekvapí, ale současně není ani zklamáním. Trochu sice zamrzí, jak rychle a bez velkého vzdoru některé ústřední postavy ve finále zmizí ze scény, ale na druhou stranu je zcela pochopitelné, že v onom hektickém závěru se už na ztráty tolik nehledí.

Mammoth
29.01.2018 2 z 5

První polovina velmi zdlouhavá až nudná, ve druhé polovině se začalo jakž takž něco dít, celkově se dá říci podprůměr byť se zajímavým tématem = knihou jsem se prokousával proklatě dlouho... Na druhou stranu se jedná o jedno z autorových prvních děl a musím přiznat, že jsem již zmlsaný Sigmou a sangvinisty, čili jsem měl daleko vyšší očekávání. Každopádně další knihy určitě nevynechám...

Pavlnka
16.04.2017 3 z 5

Pro mě docela zklamání, děj byl napínavý, ale překlad a ta čeština to kazily. Než jsem si zvykla, tak jsem musela některé věty číst dvakrát.