Pohřbeni na Soldafaru 1

Pohřbeni na Soldafaru 1 https://www.databazeknih.cz/img/books/57_/5734/bmid_pohrbeni-na-soldafaru-1-GZk-5734.png 4 52 5

Klášter Tří bohů se ve zlých dobách gesherodského království stává zdrojem a útočištěm míru, za nějž se musí tvrdě bojovat. Kdo přivede do kláštera novou Matku, dostatečně silnou osobnost, která mír v zemi uhájí? Už jednou byli pro tento úkol vyvoleni dva muži beze cti, silniční lupiči či snad vojenští zběhové, a za jeho splnění obětovali životy. Nastal čas najít další hrdiny. Cesta je však zrádná, číhají na ní nástrahy světské i magické, v zemi se chystá spiknutí proti králi - najde se vůbec mezi živými někdo schopný projít ji krok za krokem?... celý text

vlkodlaq
10.10.2022 4 z 5

Moje první kniha od autorky. Byť nelze Janě Řečkové upřít nápad a cit pro příběh, první polovina knihy je taková kostrbatá a styl neuhlazený, ale pak už se rozepsala a druhá polovina je o mnoho lepší, čitelnější a spádnější. Konečné hodnocení tak dávám velmi solidních 80%, doporučuji a vrhám se na druhý díl.

NemmamSlov
14.09.2021 4 z 5

Zatial je to najlepšia kniha, čo som od pani Rečkovej čítal. Celkom rýchlo sa to čítalo. Autorka sa nezdržiavala slepími uličkami a príbeh sa posúval plynulo dopredu. Hlavné postavy, Erral a Chrmec, boli celkom sympatické. Teším sa na druhé pokračovanie.

Pohřbeni na Soldafaru (4*)

Príbeh dvoch zabitých hrdinov Chrmca a Errala, ktorí povstanú z hrobov aby znova naplnili proroctvo a to sprevádzať novú matku kláštornú Mjadalí z rodiska až do samotného kráľovstva. Nie je to ľahká úloha, pretože musia prejsť divoké pláne a Vlčí les, kde nie raz skončia v nečakanej šlamastike a dokonca sú tu ľudia, ktorí sa za každú cenu snažia proroctvo prekaziť. Chrmec a Erral pri zdolávaní nebezpečnej cesty stretávajú aj priateľské tváre a to krásnu Dernu, princa Quarala a Erralovu rodinu Koerlata.

Ledový pán (4*)

Ubehol rok. Chrmec s Erralom sú opäť povolaný k životu aby splnili úlohu. Tento krát musia zachránit dvojcu, ktorú museli obetovať pri splnení prvej úlohy. Ľadový pán ale nečaká a tiahne so svojim vojskom do vojny proti kráľovstvu, kde vďaka Mjadalí vládne mier. Do príbehu vstupuje ďaľšia postava a to čarodej Zyryté. Jeho tajná história siaha pravdepodobne až po korene samotného Errala.

TomTomis
28.09.2018 3 z 5

Nějak jsem se nemohl do těchto dvou knih dostat. Přišlo mi to poněkud jednoduché, plynoucí ke svému nevyhnutelnému konci. Postavy vstávají z hrobu a zase se do něj ukládají po splnění úkolu. Mezitím jednotlivými vstanutími z hrobu se bojuje a potlačuje jakési zlo, proti kterému byli oba glerti vysláni. Válka, zlo, láska a vše se střídá až ke svému konci. Tak dlouho jsem přes 400 stran malého formátu snad nikdy nečetl (pokud počítám oba díly). Nevím, kniha byla oceněna cenou o nejlepší fantasy 2000. Opravdu? Jsou to moje první kniha od Jany Rečkové a asi po dalších už nesáhnu. Třeba jsem začal těmi horšími, ale kdo by se o tom chtěl přesvědčovat čtením dalších a dalších knih...

Cirila
18.02.2012 5 z 5

Rečková prostě nemá chybu pořád bude 100%.

Jassem
16.02.2012 5 z 5

Tato kniha (hlavně její první část) má neuvěřitelnou atmosféru. Příběh dvou dávných hrdinů, kteří se vracejí mezi živé a vydávají se na svou poslední výpravu. Kniha, která mě svého času velmi oslovila.

Jana Rečková
česká, 1956 - 2018