Pohlednice z Itálie

Pohlednice z Itálie https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/449802/bmid_pohlednice-z-italie-jbt-449802.jpg 4 89 32

Pohlednice (Alex Brown) série

Skrývají staré dopisy klíč ke šťastné budoucnosti? Grace Quinnová má zlomené srdce, spoustu starostí s matkou a budoucnost vidí černě. Pracuje ve společnosti pronajímající lidem skladové prostory a jediný zdroj dobrodružství pro ni představuje vyklízení těch starých, za které nájemníci přestali platit a v nichž se skrývá spousta pokladů. Jedním z takových je i sklad jisté Connie Levinové – jenže v něm Grace oproti ostatním objeví poklad skutečný: sbírku umění nevýslovné ceny, a také stoh dopisů a deníkových zápisků, které by snad mohly odhalit tajemství jeho původu. Skrze ně se Grace dozvídá o Conniině životě a obdivuhodném rozhodnutí vypravit se koncem druhé světové války za svojí láskou do Itálie. Na cestě ji čekala spousta překážek, ale bezelstná a cílevědomá Angličanka se s nimi vždy pokoušela vypořádat, jak nejlépe dovedla. Ohromená Grace si z Connie vezme inspiraci a konečně se rozhodne se sebou něco udělat – a zároveň dostat Conniin majetek k její rodině, pokud nějakou má. Vydává se na cestu. Také do Itálie. Do růžové vily zhlížející z vysokých útesů na malebnou riviéru. Dovede změnit svůj život? Podaří se jí rozplést pravdu o všech zradách a rodinných tajemstvích, které se snažila Connie tak těžce překonat? A čeká na ni na konci cesty láska jejího života?... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Metafora

A Postcard from Italy , 2019

Sabča92
11.11.2020 4 z 5

Dejte přede mě knihu prolínající dvě časové roviny, odkrývající tajemství minulosti. Už takto neodolám. Ale pokud k tomu přimícháte ještě slunečné prostředí Itálie, máte jistě vyhráno, že si vaši knihu stoprocentně přečtu. Grace mi bohužel k srdci příliš nepřirostla. Občas mi vadilo, jak se chovala. A pokud bych měla hodnotit milostnou linku v této knize, pak se samozřejmě jedná o romanci velmi jasnou a očekávatelnou, což ale nehodnotím nijak negativně. Autorka se dlouho rozepisovala se začátkem, kdy čtenáře seznamovala s dějem a tajemný sklad přišel na scénu až téměř po sto stranách.
Pohlednice z Itálie je pravým letním čtením, které si rozhodně vezměte na dovolenou. Kniha není nijak dlouhá a větší písmo zaručuje, že knihu přečtete dost rychle. Je to opravdu oddechový a snivý příběh, který se vás dotkne. Je to o lásce, o naději, o minulosti, o chybách přítomnosti a o tom, jak vykročit tou správnou nohou a udělat změnu.

jeny-v
05.11.2020 4 z 5

O knize je tu dost napsáno v anotaci i krásných komentářích. Hlavní postavou je Grace Quinnová, která se stará o svoji despotickou, tyranizující a manipulativní matku Coru. Pracuje ve skladovací firmě patřící Larrymu a Betty, kde je uložen majetek lidí, kteří si ho zde odložili. Z důvodu neplacení nájmu musí být vyklizena místnost č. 28. Zde Grace nachází osobní věci Constance di Donatové. Z dopisů se dozvídá o jejím smutném osudu, lásce k Jimmymu, manželství s Giovannim, ale i o tom, že někde musí žít dědic tohoto bohatství. Na cestě k hledání pravdy odlétá do Itálie do růžové vilky a s pomocí Ellise nachází nejen samu sebe, ale i dojemný konec příběhu Connie.
Velmi hezky jsem si početla a bylo to pohlazením na duši.

deniska2
31.10.2020 5 z 5

Knížka se mi moc líbila!!!Doporucuju.

zuzana2599
19.10.2020 4 z 5

Tak tohle byla opravdu moc pěkná POHLEDNICE ! Pohladila nejenom duši, ale i oči !
Velmi vydařená oddechovka. Moc se mi líbila. Poznala jsem při čtení nejenom hodnou a milou Grace, ale i spoustu jiných kladných hrdinů. Zavítala jsem do překrásné Itálie, kde to vonělo mořem, olivy, začínající láskou i starou záhadou... Co se stalo v životě Connie ? Kdo byla tato záhadná žena, kde je její dcera ? To vše se snaží Grace vypátrat, ale nalézá přitom i sama sebe, i vytouženou lásku...
Moc milé a příjemné čtení s nádechem jemné romantiky !

Bobina74
17.10.2020 5 z 5

Poznejte nelehký osud dvou žen, které dělí několik desítek let, a přesto je jejich život protkán podobnými žilkami dramatických událostí, ale také životních změn a nadějí. Pohlednice z Itálie je určena převážně ženám, jenž ohodnotí sílu příběhu, jemné nuance lidské přeměny a hlavně romantický nádech.
Více v recenzi od Kniha za knihou.

TheMelorry
15.10.2020 4 z 5

Romantický příběh odehrávající se částečně v Anglii a prosluněné Itálii je kouzelný příjemný a přímo z něho sálá atmosféra léta a historie. Hlavní hrdinka totiž za pomoci deníkovách zápisků a dopisů vrací do doby na přelomu 40. a 50. let 20. století a pomalu otevírá životní příběh Connie. Kromě hledání dávné historie a velké dávky romantiky je kniha také plná závažnějších témat, jako jsou psychické problémy, nefunkční vztahy v rodině, nevěra, nebo ztráta milované osoby.
Na první pohled kniha láká svou nádhernou obálkou a tak jako na povrchu i uvnitř se skrývá krásný příběh. Jediné co mě mrzí je, že lince z minulosti není věnována větší pozornost.

Knižní střípky
09.10.2020 4 z 5

V knize je obsaženo hodně témat, není to jenom romantický příběh, ale dozvíme se zde i o boji hlavní hrdinky s psychickými problémy, je zde nastíněna problematika péče o nemohoucího člověka a v neposlední řadě je zde ukázáno, jak mohou být vztahy v rodině pošramoceny, jak sobečtí dokážou lidé být i ke svým nejbližším, toto byl hodně smutný obraz, ale bohužel víme, že může být v mnoha případech reálným. Grace si získala mé srdce a tato kniha mi byla na chvíli velice milou společnicí. A určitě se jednou k tomuto příběhu zase vrátím, protože i přes jistý smutek který obsahoval, v něm na druhé straně bylo hodně naděje, naděje, že lidé k sobě ještě mohou býti hodní, že skutečná a ryzí přátelství existují.

Celá recenze v záložkách recenze od Knižní střípky.

RoseDadas
04.10.2020 4 z 5

4,5*
Příběh sleduje dvě dějové linie - současnost a minulost -, v jejichž středu stojí dvě ženy z odlišných společenských poměrů s nelehkými životními překážkami, které spojí deníkové zápisky. Jedna žena ztratila ve druhé světové válce svého milovaného, s nímž čekala dítě. Druhá se po několikaletém obětování vlastního štěstí utápí ve smutku. V knihách mám moc ráda propojení dvou příběhů z odlišných dob, takže v tomhle ohledu jsem rozhodně nebyla zklamaná, vše na sebe navazovalo a bylo srozumitelné. Příběhu Connie za mě klidně mohlo být věnováno více prostoru.

anet.myblog
04.10.2020 5 z 5

Tuhle knížku jsem si musela přečíst, protože do Itálie jezdíme skoro každý rok a miluju to tam. Knížka se mi četla poměrně rychle a hrozně mě bavila. Musím uznat, že začátek byl trochu pomalejší, ale zas na druhou stranu jsme se dobře seznámili s prostředím a postavami. A pak už to bylo skvělý. Postupně jsem si Grace (hlavní hrdinku) oblibovala víc a víc. A do hlavního mužského hrdiny jsem se zamilovala okamžitě. Knížka je psaná moc hezky, nacházíme se v prostředí Anglie nebo Itálie a s hlavní hrdinkou postupně přicházíme na minulost jedné zajímavé ženy. Tuhle knížku bych popsala jako vtipnou, někdy ale i smutnou, čtivou a letní. Ráda bych si dala příští léto re-reading a nejlépe rovnou v Itálii.

stesti.s.knihou
30.09.2020 3 z 5

Kniha Pohlednice z Itálie je takovou laskonkou mezi knihami - stejně sladkou, stejně lehkou. Ano, jedná se o hodně slaďoučký román, ale ono to už tak nějak jde cítit z názvu, z obálky i z anotace :)
Hlavní hrdinka Grace pracuje v takovém tom typu skladů, které známe z reality show - když někdo nezaplatí nájem, majetek ze skladu propadá skladovací společnosti, která s ním může naložit, jak uzná za vhodné. A přesně to se jednoho dne stane - Grace otevírá jeden z nezaplacených skladovacích prostorů, ale k jejímu překvapení zde nachází doslova poklad. Prostor je aranžován do podoby obývacího pokoje, společně s luxusním vybavením, drahými obrazy a šperkovnicí plnou diamantových šperků. Grace, která si v osobním životě (samozřejmě) prožívá peklo (podvedl jí snoubenec, její stará nemohoucí matka jí využívá od rána do rána), je naprosto uchvácena deníkem, který zde najde, ztotožňuje se s osudem majitelky skladu a vydává se hledat potomky paní, jež ve svém skladu zanechala nemalé jmění. A, světě div se, v pátrání jí pomáhá velmi krásný, inteligentní, bohatý a hodný muž - však já vás na začátku upozorňovala, že je to laskonka :)
Ale jako na to, že je to červená knihovna, to bylo docela dobrý. Obrovské klišé typu chudinky utlačované podváděné hrdinky, která najde muže, který v reálném životě snad ani neexistuje, je doplněno zajímavými pasážemi odkrývajícími život svobodné matky v období druhé světové války. Co musím dále ocenit jsou krásné popisy Benátek a dalších italských městeček, které vás, obzvlášť v tomto deštivém období, jistě potěší.
Pokud máte rádi slaďárny, určitě se vám kniha bude líbit. Pokud máte spíše rádi jiný žánr knih, bude vám kniha zřejmě připadat stejně úsměvná jako mně, ale spíše v tom dobrém slova smyslu :)

Danago
25.09.2020 4 z 5

Poklidné čtení v němž se necháte unášet nenáročným a milým dobrodružstvím a láskou k muži a k dítěti, která přetrvává dlouhá léta. V průběhu poznáte mladou Grace, která má velmi těžký život s nemocnou matkou, jež Grace svou nemoci týrá a zneužívá její dobré srdce. Jediným útočištěm je po ní její práce v pronajímaných skladech a jejím dobrodružstvím vystěhovávání skladů, za které již majitelé nezaplatili. A při jednom takovém vyklizení najde přímo poklad a rozhodne se hledat majitelku Conie nebo její dědice. A tím začíná odkrývání příběhu z minulosti, který přinese nový postoj k životu i Grace. Milé nenáročné, velice příjemné čtení pro ženy, které se rády nechají unášet romantickým příběhem.

Jana77
13.09.2020 4 z 5

Nezklame, nenudí, jako oddychovka dokonalé.

dopisy pro ženy Itálie romantika

Alex Brown