Pohlednice z Itálie

Skrývají staré dopisy klíč ke šťastné budoucnosti? Grace Quinnová má zlomené srdce, spoustu starostí s matkou a budoucnost vidí černě. Pracuje ve společnosti pronajímající lidem skladové prostory a jediný zdroj dobrodružství pro ni představuje vyklízení těch starých, za které nájemníci přestali platit a v nichž se skrývá spousta pokladů. Jedním z takových je i sklad jisté Connie Levinové – jenže v něm Grace oproti ostatním objeví poklad skutečný: sbírku umění nevýslovné ceny, a také stoh dopisů a deníkových zápisků, které by snad mohly odhalit tajemství jeho původu. Skrze ně se Grace dozvídá o Conniině životě a obdivuhodném rozhodnutí vypravit se koncem druhé světové války za svojí láskou do Itálie. Na cestě ji čekala spousta překážek, ale bezelstná a cílevědomá Angličanka se s nimi vždy pokoušela vypořádat, jak nejlépe dovedla. Ohromená Grace si z Connie vezme inspiraci a konečně se rozhodne se sebou něco udělat – a zároveň dostat Conniin majetek k její rodině, pokud nějakou má. Vydává se na cestu. Také do Itálie. Do růžové vily zhlížející z vysokých útesů na malebnou riviéru. Dovede změnit svůj život? Podaří se jí rozplést pravdu o všech zradách a rodinných tajemstvích, které se snažila Connie tak těžce překonat? A čeká na ni na konci cesty láska jejího života?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/449802/big_pohlednice-z-italie-jbt-449802.jpg 454

Vydáno: , Metafora

A Postcard from Italy, 2019

Kniha Pohlednice z Itálie

mistrikova
včera

Kniha je oddychové čtení, taková harlekýnka. Rozhodně nečekejte, že by se děj odehrával někde v Itálii. Naopak, hrdinka žije v Londýně a pracuje pro starší manžele, kteří pronajímají sklady k uložení věcí. A od toho se odvíjí příběh. Pátrání po majitelce věcí ze skladu, která nezaplatila za pronájem. Kniha mě zklamala. Podruhé bych jí už nečetla.

alnahu
22.08.2021

Příjemné, poutavé čtení právě na dovolenou. V příběhu se vydáme s Grace do malebné Itálie a prožijeme s ní komplikovanou cestu za lepším životem. Příběh je napsán ve dvou dějových rovinách -v současnosti a v té druhé se vracíme do roku 1939.Během děje se obě linie prolínají a tak se seznámíme v příběhu i z druhou ženou Conní- obě mají spolu něco společného .Příjemná kniha s romantickým nádechem.

Miška935
11.07.2021

Mě se to hodně líbilo, začátek trosku zdlouhavý, ale příběh byl skvělý, poutavý. Minulost a přítomnost je skvělá. :) Rozhodně bych ráda další její příběh.

evismaior
18.05.2021

45% - Ač jsem vděčný konzument červené knihovny, tohle tedy na mě bylo nesmírně rozvleklé a utahané. Hlavní hrdinka Grace je puťka tyranizovaná svojí matkou, ale zde je podána jako Popelka, které se ujme vysněný princ Ellis s karamelovýma očima (ten opakovaný popis těch očí je už pak vážně k smíchu) a vyrýsovanými břišáky. Sympatický, úspěšný Američan, nekomplikovaný chlápek, který by o takovou šedou myš ve skutečnosti sotva zavadil druhým pohledem. Sněme dál, je to krásné, když se zjevně slušné a hodné osobě dostane šťastné lásky a vysněného konce, ale obávám se, že v reálu by žena jako Grace skončila spíš jako doživotní opatrovnice "bezmocné" matky nebo manipulovaná manželka někoho, jako byl ten Phil. Zde je ale vše zalito italským sluncem a zdánlivě vyváženo smutným příběhem Connie a její ztracené dcery Lary, po nichž Grace a Ellis pátrají, což je očekávaně melodramatické už od prvního otevření skladu se začným majetkem, který po Connie zbyl. Dočetla jsem to, ale žádná sláva to tedy nebyla.

PaníColumbová
06.05.2021

Asi tak, podle hodnocení se mi do knihy ani moc "nechtělo". Dílo o mé milované Itálii mě ale mile překvapilo - bylo to romantické, něžné, italské a napínavé. Doporučuji - neváhete a čtěte!

avalonek
23.04.2021

Hezké to bylo,něco jako romány od Jojo Moesové..Chviličku mi tedy trvalo,než mě to chytlo,ale nakonec velice hezké a také smutné..

evikt
13.03.2021

Tak tohle snad nedoctu.. S*re me tam věcne zmiňovaná Gracina otravná matka, myslím že ten dej je tak zbytečně prodlužovany že mne to vůbec nebaví a to se mi nestává.. Asi se jen podívám dal jak to dopadlo s Connie :/

iveta0549
03.03.2021

Nevím, tato knížka nebyla asi úplně pro mě. Umím se do příběhu začíst a přečtu to během pár dní. Tady mi to nějak nešlo.