Poháry touhy

Poháry touhy https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/330131/bmid_pohary-touhy-Lkq-330131.jpg 4 84 33

Violina minulost je opředena tajemstvím - její matka odmítá mluvit o rodině zemřelého otce. První střípky pravdy tak Viola nečekaně odhalí až ve chvíli, kdy se jako dospělá ocitá na dramatické životní křižovatce. Východisko z těžké situace vidí v nečekané závěti svého dědečka, o jehož existenci neměla ponětí. Do klína jí spadly vzácné vinohrady, ale také polorozbořený vinný sklep. Třebaže o vinařském řemesle nic neví, rozhodne se Viola z ruin vybudovat nové vinařství a navázat na rodinnou tradici. Střetne se s řadou překážek a předsudků, nepřízní osudu i lidskou zákeřností. Zažívá žhavá erotická vzplanutí a poznává odvrácenou tvář lásky, ale také skutečné přátelství. Na scéně se však objevuje chladnokrevný násilník zaměřený na mladé ženy a Viola se ocitá v jeho hledáčku. Jako mrazivé poselství ze záhrobí se jí navíc začíná zjevovat duch zesnulého dědy s tajemnými vzkazy, které je potřeba rozluštit. Nad Violou se postupně stahují temné mraky a začíná jí hrozit smrtelné nebezpečí... Ponořte se do napínavého příběhu plného emocí, dráždivé erotiky, tajemna i nečekaných zvratů...... celý text

essene
09.02.2024 5 z 5

Příjemná oddechová knížka,líbila se mi

Silvisek
15.07.2023 5 z 5

Uzasna kniha. Moc me bavila cist uz od zacatku az do konce. Libilo se mi ze tam je od vseho nejaky zanr i dost napinave ve vsech smerech a hlavne ten konec. Pribeh se mi moc libil. Postava dedecka byla uzasna ze ji pomahal a daval silu to nevzdat. Krasny

be_pa
03.05.2023 3 z 5

Kniha se dobře četla, od první půle jsem se nemohla odtrhnout. Líbila se mi postava dědečka, dodával Viole sílu. Ale čím méně se děj odehrával kolem vinic a vína, tím méně jsem si čtení užívala. Ke konci už to byl pel-mel. Škoda.

ninano
30.04.2023 3 z 5

Vyloženě ženské čtení. Tentokrát mix romantiky, erotiky, detektivky, duchařiny z vinařského prostředí. Celkem příjemná oddechovka.

Amneris
12.02.2023 4 z 5

Na knihu jsem narazila náhodou v knihovně a shodou okolností se mi hodila do letošní čtenářské výzvy. Příběh je o mladé ženě Viole, která získala dědictví v podobě domu s vinným sklepem a vinohrady po dědovi z malé moravské vesnice, o kterém vůbec nevěděla. I přes počáteční problémy a výsměch některých lidí se ji podaří proniknout do tajů vinného řemesla a ještě vyřeší záhady okolo nejasných úmrtí... Kniha se četla dobře, jen některé pasáže byly příliš dlouhé a klidně bych je v příběhu vypustila. Konec se mi líbil, doufala jsem, že to takhle dopadne. Kdo hledá odpočinkové čtení, kde je tajemno, napětí, trochu erotiky a dobré víno, tak si knihu určitě přečte :-)

Evka27
15.05.2022 3 z 5

V knize je pokus o spojení x žánrů, aby si každý našel to svoje - napětí, duchařina, erotika, láska atd. No, aspoň se to celkem dobře četlo.

Lucie401
21.03.2022 4 z 5

moc krasny pohodovy roman... i napinavy.

Kerberos
10.11.2021 4 z 5

Potřebovala jsem odlehčení, romanci - toho se mi dostalo. Příjemné čtení z vinařského prostřědí, plno sexu, trocha duchařiny a závěr pohádka.

bábuška
29.05.2021 4 z 5

Hlavní hrdinka Viola; nerozumí si s matkou, spokojená není se svou pěveckou kariérou, manželství se jí úplně rozsypalo. Překvapivě zdědí po svém dědečkovi o kterém nikdy neslyšela, vinohrad a dům. Ze zvědavosti se rozjede na jižní Moravu, dům je v havarijním stavu ale vinařské zařízení je v dobrém stavu, a protože nemá chuť vrátit se do starého života, zatne zuby a přes všechny překážky (a těch je opravdu mnoho) dá se do budování vinařství, tak jak ji prosil v poslední vůli dědeček. V knize jsem se dozvěděla něco o náročné práci na vinohradu, rovněž i při zpracování hroznů, boji s nepříznivým počasím. Erotických pasáží tam bylo mnoho, ty jsem přeskakovala, proto jsem byla s příběhem spokojená, i konec dospěl k mé spokojenosti.

perpe2a
18.10.2020 5 z 5

Krásný ženský román, kterému nechybí trochu romantiky, naivity, sexu, vína a vinohradu a trochu duchařiny. Moc hezky se to četlo, je to příjemná oddechovka, doporučuji moc.

Knihomolka97
25.08.2020 5 z 5

Tuto knihu řadím mezi největší překvapení tohoto roku. Přečteno za cca 3 a půl hodinky. A to jsem měla v plánu jen rozečíst.
Ze začátku jsem si chvilku zvykala na styl psaní, jelikož to bylo v er-formě, ale pak už to jelo.
Nechyběla milostná linka, erotika (že tam bylo sexu moc...? Ech už docela ten název vypovídá, že tam asi bude sex -_-), docela nečekané zvraty, špetka napětí a taky troška duchařiny. Hlavní hrdinka mi byla sympatická, fandila jsem jí, i proto, že jí kdekdo házel klacky pod nohy a vlastní matka se k ní nechovala dobře. O otčímovi a ,,manželovi'' Gavinovi ani nemluvím.
Vinařské prostředí je přesně pro mě. :)
Oblíbila jsem si Filipa, který se ze začátku choval jako vůl, ale tak nějak jsem věděla, že je v něm víc. Viktor byl takový tajemný a sexy a taky mě učaroval (meh). Ale od prvního střetu jsem shipovala Violu s Filipem. ❤ Myslela jsem, že vím, kdo je chladnokrevný násilník, ale nakonec jsem pravdu neměla, i když překvapená jsem taky úplně nebyla.
S radostí dávám 5⭐/5⭐.

LeSk
13.05.2020 4 z 5

Kniha se mi moc líbila, jen mi malinko bylo proti srsti duchaření, to mi nesedlo. Jinak velmi povedená kniha, plná zvratů, četla se až moc rychle. Těším se na další knihy této autorky.

janina66
05.05.2020 4 z 5

Děj knihy se odehrává na jižní Moravě. Hlavní hrdinka, Viola zdědí po dědečkovi vinohrad a sklep. A tak se pustí do práce, ačkoli nemá vůbec žádné zkušenosti, pokouší se pokračovat v rodinné tradici. Za pomoci pár zkušených vesničanů, vinařů. Nechybí napětí, láska, erotika, ale i duchařina, kterou zrovna nemusím. Jinak hodnotím kladně, kniha se výborně četla.

majík1
02.11.2019 5 z 5

Výborná kniha pro podzimní čtení s trochou duchařiny,lásky a zrady.

Mandlevest
11.08.2019 3 z 5

První setkání s touto českou autorkou. Ale jo, dalo se to, i když příběh byl opravdu jednoduchý, předvídatelný s trochou duchařiny a větší trochou erotiky. * navíc za prostředí - vinařskou oblast na jihu Moravy.

Ann98
27.04.2019 5 z 5

Hodnotím jako povedenou oddechovku. Knížka se četla dobře, děj plynul poměrně rychle, i když byl místy docela předvídatelný. Tentokrát bych se obešla bez erotických scén, přišly mi tam absolutně zbytečné, k samotnému ději se vůbec nehodily a podle mého jich tam bylo zbytečně moc. Celé téma knihy mi přišlo svým způsobem absurdní a neuvěřitelné. Nemyslím si, že by se mladá dívka z Prahy (která nemá žádné zkušenosti s vinařstvím, víno kupuje to nejlevnější) ujmula získaného dědictví (které je navíc v žalostném stavu). Ani duchařská linka mě nijak nezaujala. Já osobně na duchovno věřím, ale tady mi to přišlo až moc nereálné a přehnané.

Allla9
03.01.2019 5 z 5

Kniha plná vína a lásky. Z prostředí jižní Moravy.

Martina1805
20.08.2018 5 z 5

dobrá kniha, nedalo se odejít, na můj vkus trochu moc sexu, ale zápletka a rozuzlení super

sonča94
06.06.2018 5 z 5

Dobrá kniha, líbila se mi. Skvěle se četla, krátké kapitoly. Děj napínavý. Doporučuji

rachva
23.04.2018

Po dlouhé době kniha, od které se neodchází ...napínavé, překvapivé zvraty - jak říkam fajn počteníčko ...

2014  75%Sametová kůže
2017  84%Poháry touhy