Pohanský král

Pohanský král https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/309902/bmid_pohansky-kral-mCq-309902.jpg 4 23 6

V Británii necelých sto let po odchodu Římanů nenastala tolik vytoužená svoboda, různé kmeny totiž spolu stále soupeří a u moci se drží bezohledný tyran Vortigern. Nenáviděný panovník posiluje v zemi moc jen tím, že štve své nepřátele navzájem proti sobě. Nikdo kromě Artuše nemá dost kuráže, aby se mu vzepřel.

Literatura světová Dobrodružné Historické romány
Vydáno: , Alpress

The Pagan King , 1959

Tyet
20.09.2023 3 z 5

Kniha je lepší průměr, až na autorovu zvrácenou posedlost lovem (dokonce se nechal zvěčnit se zastřeleným tygrem i na předsádku), která je patrná s každého popisu divokých zvířat. S až obscénní rozkoší popisuje šíp nořící se do svalnatého těla prchajícího jelena, stejně jako popis fantazií, kdy sní o tom, až bude hlavní hrdina zabíjet vlky, kteří budou umírat v bolestných křečích s napnutýma nohama. A z jeho neustále omílané mantry "až konečně bude více lidí a méně zvěře" se mi dělalo mdlo.
Nezachránilo by to ani deset Artušů a deset Merlinů.

Luigi1
30.10.2020 5 z 5

Tato kniha o králi Artušovy mě zaujala hned od prvních řádků.Doporučuji

čef
11.06.2020 5 z 5

Skoro jako jazykem starých kronik je vyprávěna tato další z mnoha legend o králi Artušovi. Autor ale pojal tento příběh velmi volně, některé události, postavy a činy z jiných variant jsou pominuty, jiné přidány. Celkově se mi tento román moc líbil, i když jsem četl třeba knihy Bernarda Cornwella ze stejného soudku. Myslím, že autor našel moc hezkou, novou a poučnou podobu této historie, která určitě stojí za přečtení.

kalache
12.12.2019 4 z 5

...a co mouchy?
"Jen ať si poletují po libosti,vždyť je mají i bohové v oblibě,protože jak jinak by mohly chodit po zdi nahoru a dolů a nespadnout,když je to proti přírodě?"

Jirkson
14.11.2018 5 z 5

Nejkrásnější a nejlepší počtení o Artušovi, jaké jsem doposud četl, pro mne to byl neuvěřitelný čtenářský zážitek, dal bych víc než šest hvězd, kdyby to šlo :)

orinka3
04.03.2017 5 z 5

Drsná četba o kruté době, ve které král Artuš nevystupuje jako romantický hrdina, ale je tu zobrazen coby pohanský barbar. Pověrčivý, jednoduše uvažující, čarodějnice ho utáhne na vařené nudli a on si nechá věšet bulíky na nos. Na straně druhé je to odvážný chlap, kterému nechybí vtip a nemusí mít za každou cenu pravdu. Zpočátku jsem měla trošku problém se začíst, než jsem chytila rytmus knihy a vět, pak už to bylo dobré. Ženské protějšky Artaye jsou různé a taky dobře vykreslené. Kniha se mi líbila, i když si myslím, že chlapi ji ocení víc. Kvůli bojovým scénám a vojenské strategii.

Artuš Artušovské legendy

Edison Marshall