Pohádky z pařezové chaloupky Křemílka a Vochomůrky

Pohádky z pařezové chaloupky Křemílka a Vochomůrky https://www.databazeknih.cz/img/books/81_/81387/bmid_pohadky-z-parezove-chaloupky-kremil-L55-81387.jpg 5 398 76

heavy66
heavy66
21.02.2024 5 z 5

Křemílek a Vochomůrka jsou moji oblíbení, jak v knižní, tak v televizní podobě. Kdykoliv jsem knihu otevřel, slyšel jsem hlas Jiřiny Bohdalové a magickou melodii Jaroslava Celby. Svým synům jsem ji s úspěchem četl, když byli malí, a doufám, že ji stihnu přečíst i vnukům!

Naďa2411
Naďa2411
23.11.2023 5 z 5

Pohádky z mechu a kapradí jsem poslouchala v aknize. Při sledování večerníčku jsem si vždy pletla Křemílka s Vochomůrkou . Obě roztomilé postavičky se mi líbí i ten jejich bambulovitý nos. Zajímavostí je, že obě postavy všem vykají.

Janizoun
Janizoun
30.08.2023 5 z 5

Pohádky Křemílka a Vochomůrky se dětem moc líbí. Nečetli jsme tedy poprvé a stále ty dva skřítky " žerou":-) Při čtení se mi pokaždé vybaví vzpomínky, jak jsem jako malá holka, poslouchala Křemílka a Vochomůrku na gramofonové desce... A stále ji mám :-)

Máca216
Máca216
02.08.2023 5 z 5

Nejlepší pohádky

Marticka79
Marticka79
12.06.2023 5 z 5

Kniha vypráví krásné a poutavé příběhy o Křemílkovi a Vochomůrkovi z pařezové chaloupky. Dětem se kniha moc líbila, a tak jí dáváme plný počet hvězdiček. :-)

Hakate
Hakate
28.08.2022 5 z 5

Krásná knížka, která nechyběla v mé dětské knihovničce.

Belanna
Belanna
28.08.2022 5 z 5

Krásná knížka, kterou jsem opravdu nečetla jen jednou.

Ni.kk.i
Ni.kk.i
12.08.2022 3 z 5

Musím říct, že příběhy Křemílka a Vochomůrky mě nikdy nějak moc nenadchly. Dcerce se knížka líbila, ale to je tak všecko.

jarkaska
jarkaska
07.02.2022 5 z 5

Snad není nikdo, kdo by neznal příběhy Křemílka a Vochomůrky. Krásné pohádky a ještě krásnější večerníčky v podání Jiřiny Bohdalové. A tak jsem si je tentokrát poslechla jako audioknihu. Nádhera.

Karoley
Karoley
01.01.2022 5 z 5

Křemílka a Vochomůrku nám četl táta před spaním, se sestrou jsme uměly odříkávat celé pasáže ;)) Skvělá kniha, doporučuji!

yellow
yellow
12.09.2021 5 z 5

Krásné pohádky. Vžkd, když je čtu, tak si vzpomenu, jak jsme je se sestrou měly namluvené na kazetě nebo jak jsme koukaly na večerníčky.

evineckY
evineckY
17.07.2021

Krásná nostalgie z naší knihovničky, i když je už trošku v salátovém vydání :-)

terinkha
terinkha
23.06.2021 5 z 5

Nesmrtelná klasika, při čtení jsme si s manželem kolikrát vzpomněli na určité díly večerníčku. Nádherně napsáno i ilustrováno. Pohádky našeho dětství, věřím, že se budou líbit i dcerce :-)

Lejčís
Lejčís
07.05.2021 5 z 5

V tomto případě bohužel nemohu být objektivní, neboť se jedná vůbec o první knihu, kterou si pamatuji, že jsem četla sama. Vzpomínám si, že se mé rodině velmi líbilo, že už v první třídě jsem četla plynule, takže si vždy všichni sedli a já jim předčítala Pohádky z pařezové chaloupky.. milovala jsem to jak nic! Nejvíc mi utkvěla v paměti pohádka o tom, jak Křemílek s Vochomůrkou vytahovali pařez, u toho jsem se chechtala jako blázen :D

Kája_14
Kája_14
20.04.2021 4 z 5

Jako malá jsem to úplně milovala když mi to mamka nebo babička četla, moc pěkné příběhy.

MOu598
MOu598
15.04.2021 5 z 5

Milé, poetické pohádky, známé z večerníčků. Krásná jména lesních tvorečků. Nádherná poetika: "Tak dlouho jsme bloudili, až jsme zabloudili domů." Krásné.

Ctirada
Ctirada
11.12.2020 5 z 5

Milé příběhy a krásné ilustrace

Kontryhelka
Kontryhelka
05.12.2020 5 z 5

Co na tuhle klasiku říci. Nezapomenutelná knížka, úžasně vtipné příběhy dvou popletů. A což teprve Večerníček skvěle namluvený. To bylo to pravé kouzlo našeho dětství. Zážitek.

Sandik
Sandik
30.11.2020 5 z 5

Za mě osobně asi to nejlepší od Václava Čtvrka. Není v tom ideologie jako v Robátkovi nebo Rumcajzovi a je to víc pro kluky, na rozdíl například od Makové panenky. Čtvrtkova práce s jazykem je mile starosvětská, archaická a přitom naprosto skvělá. Celkový dojem: 95%

Jarka_rybář
Jarka_rybář
15.11.2020 4 z 5

Křemílek a Vochomůrka. Roztomilí a úžasní rozumbradové.