Pohádky z pařezové chaloupky Křemílka a Vochomůrky

Pohádky z pařezové chaloupky Křemílka a Vochomůrky https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/42039/bmid_pohadky-z-parezove-chaloupky-kremil-poC-42039.jpg 5 398 76

Kniha přináší třiatřicet pohádek s dobrodružstvími dvou mužíčků z pařezové chaloupky - Křemílka a Vochomůrky, které děti znají z televizních večerníčků.

Jitka_Roškotová
Jitka_Roškotová
26.01.2017 5 z 5

Křemílka a Vochomůrku miluji už od svého dětství, ať už jako knížku nebo jako Večerníček. Když jsem byla malá, maminka mi dokonce ušila i polštářky s jejich podobou. Teď jsem se znovu vrátila ke knížce a čtu ji své dcerce před spaním. Příběhy mi i nyní přijdou zábavné a jejich délka je pro usínání úplně ideální. Ale asi ani kdybych ji četla po sté, nikdy si nezapamatuji, který z nich je který...

tatafa
tatafa
07.01.2017 5 z 5

Krásný, jedinečný příběh, který ovlivnil mé dětství.

Pajina68
Pajina68
27.09.2016 5 z 5

Nádherná knížka, kterou jsem četla jako malá a pak také svým dětem. Všechny tyhle dětské knihy opatruji jako oko v hlavě a už se těším, až je budu číst vnoučatům. U nás se nejvíc uchytilo jméno Pizizubka.

parxel
parxel
13.09.2016 5 z 5

Tato kniha se do mne nezapomenutelně zapsala až v dospělosti. A to díky mému synovi, který si po jejím přečtení chtěl stále dokola hrát na Brouka Prskavce a Kazbundu. Kdykoliv si na to vzpomenu, tak se mi vybaví jeho radost a čertovské plamínky v očích. Doporučuji všem dětem a jejich rodičům. Moc krásný soubor pohádek.

Damato
Damato
09.02.2016 5 z 5

Po letech jsem zase otevřela tuto knihu a tentokrát s vnoučaty začala k usínání číst tyto úžasné příběhy, které jsem jako holka moc ráda četla, pak je četla synům, když začínali chápat večerníčky - pokud se dožiji, myslím, že i děti vnoučat bude zajímat, jak vesele se v pařezové chaloupce žije

qwill
qwill
28.12.2015 5 z 5

Badatelé zatím vůbec nechápou, jak hluboké problémy jsou zde řešeny. . . Nedůvěřivý, ba ironický pohled některých pochybovačů by měl ale zmizet ihned po přečtení úvodních slov celé knížky:

Na pasece stála pařezová chaloupka. V chaloupce byla světnice a v té světnici spali dva mužíčkové. Ten, co byl přikrytý červenobíle pruhovanou peřinou, se jmenoval Křemílek. A tomu pod modrobíle pruhovanou peřinou říkali Vochomůrka.
Anebo se to dá povědět i jinak. Křemílek byl spíš hubený a Vochomůrka spíš tlustý.
Anebo se to dá říct ještě jinak.
Zkrátka jak kdo chce, ale nikdy stejně.

Kterému jinému světově proslulému velikánu se podařilo pregnantněji a stručněji definovat princip jin – jang?

veronie
veronie
06.12.2015 5 z 5

Krásné a krátké příběhy ideální ke čtení na dobrou noc.

morava
morava
29.08.2015 5 z 5

Pro mne je tato knizka hlavne vzpominkou na vecernicek a je nadherne napsana i ilustrovana.Krasna detska knizka, ktera vykouzli usmel i na tvari dospelaka.

Marthas
Marthas
17.08.2014

Vzpomínky na knížku nejsou pozitivní, měla jsem kvůli ní průšvih ve škole, můj první, že jsem ji nepřinesla na hodinu, v knihovně ji tenkrát měli jen párkrát a chtělo si ji půjčit několik tříd, takže měli pořadník a paní učitelce se to vůbec nelíbilo, asi se jí nikdy nestalo, že by neměla peníze...

Čtec
Čtec
19.06.2014 5 z 5

Jedna z nejkrásnějších pohádkových knížek pro malé děti. A po stránce grafiky a ilustrací se jedná o absolutní špičku.

petrisa
petrisa
08.03.2014 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Hezké ilustrace

puplik
puplik
29.08.2013 4 z 5

Myslím,že jedna ze základních knížek pro děti.

DariDerek
DariDerek
21.06.2013 5 z 5

jak jsem ji viděla tady, tak jsem ji vytáhla ze skříně a teď na ni koukám :D

petka-2007
petka-2007
22.01.2013 5 z 5

Jedna z knih mého mládí - milé vzpomínky :-)

kazecha
kazecha
17.08.2012 5 z 5

Poprvé jsem ji četla před asi 27 lety v nemocnici. Dnes ji čtu synovi. Moc hezké pohádky.

Dandulka
Dandulka
18.05.2012 5 z 5

Četla mi ji moje maminka, já svým dětem a teď ji budu číst vnukovi až povyroste. Páni, ta je ale ohmataná!!! :-)