Pohádky z pařezové chaloupky Křemílka a Vochomůrky

Pohádky z pařezové chaloupky Křemílka a Vochomůrky https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/309617/bmid_pohadky-z-parezove-chaloupky-kremil-4oU-309617.jpg 5 399 76

Kdo by neznal Křemílka a Vochomůrku, dva mužíčky z pařezové chaloupky: Jeden je spíš hubený, ten druhý spíš tlustý, ale oba se vzájemně báječně doplňují. Co všechno se jim přihodilo, jaké trampoty či radosti je potkaly, si jistě rádi přečtete sami. Něco budete znát z předcházejících vydání nebo z televizních večerníčků, některé příhody budou pro vás překvapením. Nezbývá tedy, než poprosit oba milé kmotry, aby vás už honem pozvali do své chaloupky. 9. vydání (v této úpravě 1.vydání)... celý text

Vydrýsek
13.11.2020 4 z 5

Oblíbené večerníčkové pohádky přečtené dětem v MŠ před spaním, doplněné ilustracemi, které se dětem velmi líbily.

Monike
01.11.2020 5 z 5

Pribehy dvou kulisaku nas provazela vecery stravene v ozdravovne a vsem trem se nam pribehy libily.

harena
22.10.2020 5 z 5

Nesmrtelné pohádky. Snad žádná knížka nemá tak ohýbané rohy jako ta o Křemílku a Vochomůrkovi. Četla jsme ji s mými dětmi, čtu ji právě teď i se svými vnoučaty. Nelíbí se jenom jim, ale i po tolika letech je stále moje nejoblíbenější.

tygřík2
17.10.2020 5 z 5

Pokaždé kolem Vánoc se prodávají jedlé kaštany. Pokaždé se mi vybaví (nevím, jestli je to dobrou pamětí nebo už stařeckou demencí :-))), jak si je ti dva lesní skřítci pekli, zapomněli na ně a následný výbuch jim hnul pecí! Pokaždé si, pro tu milou utkvělou vzpomínku, kaštany koupím, i když mi nechutnají. Doma je, skrz troubové sklo, pozoruji, nasávám jejich vůni a snažím se neudělat stejnou chybu, jaké se dopustili K a V. :-)))

ArwenAragorn
16.10.2020 5 z 5

Ty večerníčky jsou nezapomenutelné. Nostalgie....Ani nevím, jestli teď ještě běží.

Olous1
16.10.2020 5 z 5

Ach jo,to byly tak nádherné večerníčky.A kniha je samozřejmě také moc hezká. Někdy si člověk zasteskne,a vrátil by to nazpět. Určitě doporučuji pro všechny děti.

TaLu
14.10.2020 5 z 5

Občas zahlédnu koutkem oka nějakou tu trojúhelníkovou nebo šišatou hlavu, případně Pokémona v televizi, na dětském programu. A vždy ( určitě k nelibosti sledujících) začnu tesknit, kde je víla Amálka, Rumcajs, Krteček a všichni ti hrdinové mého dětství. Příběhy Křemílka a Vochomůrky jsem nejraději poslouchala z LP desky v podání Jiřiny Bohdalové. Dalo by se říci, že to byla audio kniha ( budu si muset nějakou už konečně poslechnout) .
Sedávala jsem v točivém křesle, poslouchala a těšila se na tchoře Šuperku.
Nezapomenutelné. Kouzelné.

Hoshi
18.09.2020 5 z 5

Čtivé, tak akorát dlouhé/krátké pohádky na dobrou noc o dvou kmotrech, na kterých jsem vyrůstala. Vhodné pro každou věkovou kategorii. Těším se, až ten můj drak ještě trochu povyroste a přečteme si je znovu.

verka5083
22.08.2020 5 z 5

Tohle byly pohádky mého dětství, která jsem poslouchala na kazeťáku. Měla jsem hodně ráda hlas paní Bohdalové a mám ho ráda do dneška, proto jsem se rozhodla, že si audioknihy opět pustím a pohádky si připomenu. Mohu říct, že se to krásné poslouchalo a pro děti je to určitě ideální.

Monika1717
20.07.2020 5 z 5

Když byli synové malí / dnes už oba překročili 30 /, namluvila jsem jim všechny pohádky na kazety a oni si je pouštěli pořád dokola. Dodnes na to vzpomínají. Některé pohádky uměli zpaměti. Nejoblíbenější byla Jak vezli vejce na sáňkách.

hamploka
16.07.2020 4 z 5

Jako malá jsem je milovala, ráda četla, i koukala na večerníček. Nyní je čtu a přijde mi, že jsou věty hodně dlouhé, plné přímé řeči a ztrácím se ve větách.

Knihomolka506
13.07.2020 5 z 5

Večerníček pro děti formou audio. Pěkné a vtipné příběhy dvou zvířat v lese , kde spolu bydlí v parezové chaloupce. Hlas - herečka Jiřina Bohdalová
Poslouchala jsem je poprvé a musím napsat, že se mi to, aj když jsem něčemu nerozuměla moc líbilo.

Skallarix
17.05.2020 3 z 5

Křemílek a Vochomůrka, neboli "Pohádky z pařezové chaloupky", jsou ten typ pohádek, se kterými se mnohdy setkáte ve třech etapách za život. Poprvé když jste dětmi - předčítají vám je rodiče před spaním, čtete si je pravděpodobně ve škole na prvním stupni a vídáte jejich animované zpracování v televizi ve večerníčku, než jdete spát. Podruhé zase, když jste rodiče vy sami a čtete je dětem. A stejně tak i po třetí, když je předčítáte svým vnoučatům...

Musím se přiznat, že už tak roztomilí a vtipní mi tito dva černobílí skřítkové nepřipadali, jako když jsem byl v oné zmiňované první fázi. Ale to nic nemění na tom, že Křemílek a Vochomůrka patří do takové možná moderní, ale naprosté klasiky pohádek, které těžko ty novodobější nahradí.

m_martina
17.05.2020 5 z 5

Naposledy jsem knihu předčítala vnučkám a moc nás bavila. I večerníčkovy pohádky jsou zdařilé.

n.ezn.amy
02.04.2020 5 z 5

Kdo by neznal krásné příběhy o dvou skřítcích z pařezové chaloupky. Václavu Čtvrtkovi se podařilo, že tito dva se jednoznačně řadí mezi nezapomenutelné klasické postavičky českých pohádek

Katka.N3
15.03.2020 5 z 5

Krasna ceska klasika. Mne ji cetli rodice, kdyz jsem byla mala a ja to zase predavam dal svym detem.

Venda32
11.03.2020 5 z 5

Zprvu mě příběhy nebavily. Dceru však ano, takže kniha svůj účel splnila. Navíc i mě s přibývajícími příběhy ti dva mužíčci začali bavit.
Díky krátkým příběhům ideální před spaním.

Witta
10.03.2020 4 z 5

Před spaním pro děti ideální. Tak akorát dlouhý příběhy, u kterých jsme se nejednou pobavili.

JulianaH.
05.03.2020 5 z 5

Z Pohádek mi bylo předčítáno ráno před odchodem do školky, ještě v postýlce. I ve vzpomínce úplně hřejí. :)

JancaMia
30.01.2020 5 z 5

Večerníček byl prima, knížku rodiče nesehnaly a moc jsem si jí přála. Minulý týden kniha objevena v knihobudce, to si nedovedete představit tu radost, co teprv až začnu číst dcerkám.