Pohádky z kerského lesa

Pohádky z kerského lesa https://www.databazeknih.cz/img/books/98_/98804/pohadky-z-kerskeho-lesa-98804.jpg 4 5 2

Autor Jan Řehounek se nechal inspirovat mistní pověstí o zakletých duších dvou panen do památných borovic. Příběhy svých pohádek situoval do konkrétních známých míst Kerska - k již zmíněným borovicím, Svatojosefskému prameni, svícnovému smrku, menhiru, k rybníku Pod Hrází, do Hajster... Oživil je nejen lidmi, kteří tu přebývají ve vzájemné pospolitosti - hlavní postavou je hrnčíř Kuba, ale i takovými, kteří jim občas dělají problémy (knížepán, správce, loupežníci...), a také různými „hemžílky“ (vílami, skřítky, čerty, obrem, Smrtí...). Laskavé pohádky napsané bohatým jazykem doprovodila krásnými ilustracemi malířka Milada Kudrnová.... celý text

Sagisia
05.07.2021 5 z 5

Pohádky jsem kdysi zakoupila přímo v Kersku u hrnčíře, když jsme byli v tom kraji na toulkách. Jsou moc krásné, četla jsem je dítku před spaním. Malinko mi stylem připomínají pohádky o loupežníku Rumcajsovi, ale hezčí. Dítko se teda více zajímá o ty nádherné ilustrace, které jsou fakt pohádkové, žádné moderní příšernosti.

mot33
04.08.2018 4 z 5

Takové klidné povídačky z Kerska i se strašidly ,a také jak si žily obyvatelé v místím lese Kersku.