Pohádky z jedné i druhé nádrže

Pohádky z jedné i druhé nádrže https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/505385/bmid_pohadky-z-jedne-i-druhe-nadrze-cMJ-505385.jpg 5 16 11

Šest vozidel se uchází o možnost vyučovat v brzdínské autoškolce. Děti si poslechnou jejich příběhy a samy vyberou za učitele toho, kdo jim řekne ten nejzajímavější. Co myslíte, zvítězí vyprávění ze sluncem rozpáleného Volantánu, sněhem zavátých Dieslových hor nebo snad až ze vzdálené planety Merkur? Anebo nějaký úplně jiný? Další příběhy z Brzdína volně navazující na knihu Ať žijí auta!... celý text

Pohádky , Pro nejmenší

Vydáno: , Triton

mončičák42
30.08.2023 5 z 5

Tak to jsem se opět pobavila! Starosta Bubureš mě dostal! Ještě že má syn knihu doma, a dokonce s krásným věnováním od autora, protože v budoucnu ji jistě ocení, až bude rozumět více. Každopádně se mu moc líbila i nyní. Příští týden půjde do první třídy a musím říct, že příběh je složitější než v prvním dílu, obsahuje hodně jmen a názvů, občas jsme museli něco připomenout. Zábavná nádherně ilustrovaná kniha, která vykouzlí úsměv na rtech nejen dětem, ale i dospělákům.

Jane007
22.07.2023 5 z 5

Na tuhle knížku jsem byla velmi zvědavá a musím přiznat, že i když jsme knížku dostali jako eknihu, museli jsme ji prostě koupit i v papírové podobě (Díky nám už bude i u nás v městské knihovně). Příběhy jsou tak akorát dlouhé a prostředí aut je vymyšleno do nejmenších, často vtipných detailů (věštba ze šrámů na karoserii, podle data výroby motoru, z křišťálové žárovky, z parkovacích karet,...). Dále jsme nadšení překrásnými ilustracemi Aleny Schulz (i když kvůli mladšímu dítěti bych ocenila obrázky na každé straně). Co děti neocení, ale pro rodiče je to příjemné a nečekaně zpestření, jsou politické narážky na starostu Bubureše (synové byli přesvědčeni, že patří za mříže).
Nezbývá, než doufat, že se s přáteli z Brzdína ještě setkáme.

adela2316
11.04.2023 5 z 5

Tak tohle byla pecka. Musím říct, že tato kniha musí bavit rodiče stejně jako děti, ne- li víc. Příběhy byly vtipné, postavy skvělé - jako Bubureš??? Toho už se nezbavím a nikdy už mu neřeknu jinak :-D Velorex Vašátko, Audina Mondeová, no jeden skvost vedle druhého. A samozřejmě skvělé ilustrace! Určitě bych se s dětmi (2 a 4 roky) ke knize jednou ráda vrátila, až i ony budou zcela chápat jednotlivé vtipy a narážky. ;-)

Ilithyia
03.02.2023 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších knih (spolu s 1.dílem), kterou čtu staršímu synovi před spaním. Baví mně i jeho, a obrázky sleduje i mladší syn. Opravdu povedené

Danago
26.01.2023 5 z 5

Jedním slovem SKVĚLÉ.
Pro chlapce i holčičky pro maminky, tatínky prarodiče sourozence.... Knížka , která zaujme svým stylem a pojetím úplně každého. A věřím, že se při čtení této knihy bude bavit celá rodina. Něco tak super originálního a vymazleného jsem dlouho neviděla.

Danouschka
31.12.2022 5 z 5

Chytŕe napsaná knížka pro malé i velké s nádhernými obrázky . Možná někoho zláká i k přečtení Povídek z první i druhé kapsy

PetraN17
27.11.2022 5 z 5

Krásné pohádky s nádhernými obrázky, vtipné i poučné :))
Moc pěkný počin a děkuji za možnost si je přečíst :))

Katyna
25.11.2022 5 z 5

Hledáte dárek pod stromeček? Už máte! Dětská knížka, která potěší i dospělého. Bubureš mě dostal! Vtipné, milé, originální. Krásné ilustrace a ZÁLOŽKA!

Dela111
23.11.2022 5 z 5

Tohle povídání ze světa aut se bude líbit nejen dětem, ale užijí si jej i dospělí. Je to nápadité, vtipné, milé a pro děti se tu najde i něco k zamyšlení. Stejně jako je úžasný příběh, tak jsou moc krásné i ilustrace.
Celkově paráda, fantastický nápad lehce se inspirovat Čapkovými Povídkami.
Hezká knížečka dětem pod stromeček :-).

iceVS
23.11.2022 5 z 5

Širón Vejrón, Luciano Maserati, Audina Mondeová, která zazářila ve filmu Noční vrtulník... Pyšný zlatý karavan Trumpeta, nemluvě o jednom zlodějském starostovi...

Smála jsem se jak malé autíčko, divže jsem neutrpěla otřes palubního počítače a málem jsem si cvrnkla olej do klaksonu :-DDD

A to všechno jsou autorova slova...
Moje hodnocení - boží pohádky, vřele doporučuju, musím říct, že jsem se téměř celou dobu usmívala, protože - kam na to ten člověk chodí...? :-D

PetrCepek
09.11.2022 5 z 5

Stejně jako v případě předchozí dětské knihy Ať žijí auta! i tentokrát oceňuji hvězdičkami zejména odvahu nakladatelství Triton, s níž toto automobilové zpracování Čapkových "kapesních" povídek vypustilo na pulty knihkupectví, a to i s velkým záporákem Buburešem, který lže a krade chudákům čápům hnízda.