Pohádky z bramborových řádků

Ertepelsko je pohádková vybájená země, ve které je povoleno vše, co jen fantazii vypravěče a dětí může napadnout. Je plná rozpustilostí, ale i toho, co v sobě skrývá každá pohádka: na konci spousty příběhů je ukryta nějaká životní moudrost, která se třeba může zdát neupotřebitelná v našem světě, ale pro život v Ertepelsku je naprosto nezbytná. -- zdroj: www.antik-klariani.cz --...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/127126/pohadky-z-bramborovych-radku-Kq2-127126.jpg 4.511

Rootabaga Stories (1922)

Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno:, Albatros

DK197
17.11.2017

Občas ohodnotit knihu dá docela zabrat. A tady musím uznat, že se mi to převážně nelíbilo. Už dlouho jsem knížku nečetla s takovou nechutí. A navíc šlo o pohádky! Jenže mě přišlo jako by to psali pejsek s kočičkou, co vařili dort. A vůbec nejde o to, jestli mrakodrapy rodí děti a kozy žerou budíky. To je v pořádku. Co v pořádku není, je to, když mám pocit, že je pohádka situačně divně poslepovaná, skáče z A do X, popřípadě jí chybí pořádná pointa, či příběh. Skoro jako by někdo narychlo potřeboval uspat děti, tak začal mlít a mlít a ono z toho něco pěkného (nějaký příběh) vyleze. Nebo taky ne. Ale děti se budou smát, protože je to všechno švihnutý. Haha.

Abych ale jenom nekritizovala - napsané je to krásným něžným pohádkovým stylem. A některé pohádky skutečně pěkné byly. Namátkou ta, kde paviáni jedli chleba s máslem, krtci poslouchali myší vyprávění, nebo o málem odfouknutých Sněhových Pusinkách. Ale pořád jich byla menšina. Zohledním-li však navíc dobu, kdy byla kniha psaná, a fakt, že děti asi nebudou hledat pointy a celistvost a budou se jen řehtat, tak ok.

zazvorek
19.07.2014

Prasátka tu nosí bryndáčky a mrakodrapy plodí děti. Vítejte v zemi plné bláznivin, absurdit, ale taky neotřelé poetiky a něžnosti. Nejen děcka mají provokovat svou fantazii. I když si chvílemi říkáte, jestli to není švihnuté až moc, stačí se jen naladit na tu správnou vlnu a nebudete chtít z Ertepelska odcházet.

Freechappi
20.12.2013

Moje nejoblíbenější pohádková knížka. Už jsem jí četla několikrát a s chutí si jí občas přečtu znovu.