Pohádky pro veliké děti

Pohádky pro veliké děti https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/112531/bmid_pohadky-pro-velike-deti-hhe-112531.jpg 4 17 6

tatjana1737
22.01.2023 5 z 5

Jedním slovem nádhera. Hodlám sehnat a pořídit si domů a jsem zvědavá, co na ně budou říkat moje malé děti.

IHT
06.10.2021 4 z 5

Mile, usmevne, napadite :-)

Dela111
26.06.2021 4 z 5

Tak už konečně vím, odkud se tu vzali trpaslíci! ;-)
A taky, že všechno je dílem lidské fantazie...
V pohádkách, odehrávajících se za devatero řekami a devatero horami, nechybí nic z toho, co tam patří - přátelství, láska, věrnost, svoboda, naděje, touha, ale i marnivost a smrt.
Krátká příjemná oddechovka z pohádkového světa, ve kterém se skrývá dávná lidová moudrost.

Booky84
08.06.2021 4 z 5

Krásná kniha, kde v každém příběhu člověk najde poučení či něco k zamyšlení.

kap66
13.01.2021 4 z 5

„Úplně jinde, než jsme teď my, pro jistotu za devatero řekami a devatero horami, …“
Z klasických pohádek si autor vzal ustálené obraty, číslo 3, pár nadpřirozených postav, někdy se inspiroval příběhy Tisíce a jedné noci a někdy zřejmě Wildem, přidal trochu humoru, postavil vedle sebe či proti sobě lásku, úctu, přátelství, štěstí, svobodu, smrt, některé pohádky nechal otevřené, jiné dokončil pohádkově šťastně či wildovsky tragicky a každou nechal poučně vyznít.
Když se vám bude chtít, lehce se na ta kratičká podobenství naladíte a proložíte jimi četbu hutnějších knih, ve kterých se možná doberete i ke stejným závěrům.

Gweny
05.06.2020 4 z 5

Je to svižné, neotřelé, nápadité i vedoucí k zamyšlení. Vlastně v každé pohádce se skrývá část lidové moudrosti. Přišla jsem si, jak kdybych četla bajky, jejichž hlavními hrdiny nebyli lidé, ale zvířata. Nebudu tu psát o tom, který příběh s emi líbil více a který méně, každý měl "něco do sebe". :-)

Martin Fahrner
česká, 1964
2015  86%Bláznův kabát
2004  85%Pošetilost doktora vinnetouologie
2001  78%Steiner aneb Co jsme dělali
1993  74%Pohádky pro veliké děti
2023  73%Štěstí

Kniha Pohádky pro veliké děti je v