Pohádky o čarodějích ekniha

Pod starým hradištěm sídlí velká moc i temné zlo. Když se za bouře dva pasáčci propadnou pod zem, stanou se z nich čarodějové. Zatímco dobrosrdečný Akir chce pomáhat lidem, Dekel touží ovládnout království. A Tamae, nejmocnější kouzelnice vůbec, ukrývá nebezpečné tajemství. Mocní nesmrtelní tráví čas každý po svém, jejich cesty se však nakonec osudovým způsobem protnou. Vítejte ve Světě čarodějů, kde si užívají zasloužený důchod Baba Jaga i Kostěj Nesmrtelný, král Rudolf vloží do uměleckých sbírek celou duši a třeba Othello nenaslouchá jedovatým řečem a používá zdravý rozum....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/357399/big_pohadky-o-carodejich-MHa-357399.jpg 4.516

Kniha Pohádky o čarodějích

Tratis
30.06.2021

Pohadky trosku jinak, knizka vas vtahne do tajemneho sveta pohadek ani nevite jak. Cetla jsem s nadsenim ... tesim se na dalsi dila autorky :)

Novlina
15.02.2021

Zajímavě zpracované známé i neznámé příběhy.

kneslova
10.05.2020

lehké čtení a velmi příjemné pro milovníky fantasy.

tatafa
11.10.2018

Krásná a velice čtivá kniha, která dospělé čtenáře zavede zpět do světa pohádek. Autorce se v poměrně krátké knize povedlo nastínit dokonale propracovaný nadpřirozený svět, v němž se objevují pohádky v jejich tradiční, syrové a lehce eroticky zabarvené formě. Jediné co mi na knize vadilo bylo časté skákání v ději, díky němuž jsem se často ztrácela v čase a postavách. I přesto však knížka rozhodně stojí za vaši pozornost.

katerina578
18.04.2018

Kniha se mi četla dobře, ani chvilku jsem se nenudila. Sice obsahuje v názvu slovo pohádky, ale nemyslím, že je to vhodná četba pro děti, (to kvůli jedné velmi lehce erotické pasáži). Dospělý, který snese trochu pohádkové nadsázky, se bude bavit. Moc se mi líbila obhajoba vědy, pokud to tak můžu napsat, a citát z Russela.

ErikaV.
27.03.2018

Pohádky o čarodějích jsou pro mě příjemným překvapením. Ke koupi knihy mě navnadila poutavá ukázka, hezká obálka i anotace. A rozhodně nelituji. Největší dojem na mě udělala práce s jazykem. Autorka vládne vytříbenou češtinou, umí poeticky popisovat i vyprávět, používá krásné metafory i zajímavé slovní obraty.
Co se týče obsahu, máme tu fantasy, která nezapře inspiraci Zeměplochou, v tomto případě do detailu promyšlené království Rinó. Skřítky, kentaury a jednorožce tu nenajdete, vše se točí okolo tří čarodějů, kteří jsou nesmrtelní, a zároveň působí tak lidsky, že se s nimi lze snadno ztotožnit. A připravte se na dávku humoru - když hrdinka pronese, že "nesmrtelnost je na prd, ale vyprávějte to lidem", nelze se nesmát nahlas. Velmi povedený je monolog Tamae k Bohu. Co se týče jednotlivých povídek, velmi oceňuji propojenost. Škoda že na setkání Akira s matkou jsem čekala marně, může to být však záměr k pokračování.
Pohádky o čarodějích nejsou žádné nanicovaté fantazírování, kniha má výrazný filosofický přesah. Hlubší myšlenky jsou do textu zasazeny přirozeně, aniž by vyvolávaly dojem mudrování. Některé vám zůstanou v hlavě i několik dní po přečtení.
Bohužel musím přiznat, že i já jsem se ztrácela v čase a jménech, dlouho mi trvalo, než jsem v některých postavách poznala převtělené čaroděje.
Celkově Pohádky doporučuji všem čtenářům, tedy i těm, kteří zrovna fantasy nevyhledávají. Jedná se o nadprůměrné dílo, které stojí za pozornost.

SLie
17.03.2018

Pohádky o čarodějích jsou skvěle napsané povídky, které jsou krásně, promyšleně a důmyslně propojeny. Autorka vykreslila svět, který jsem si od prvních řádků dokázala jasně představit i s jejich hrdiny. Postavy mi ožily před očima a až do posledních řádků jsem v napětí sledovala jejich pouť. Tamae i Akir si získaly mé sympatie, že bych bez řečí sáhla i po dalších příbězích.
Autorka má beze sporu talent a už se těším na její další díla. Rozhodně si je také přečtu!

Iwíček
08.02.2018

Zajímavá kniha, inspiraci Čarodějovým učněm zajisté nezapře. Líbila se mi, byla čtivá, ale stejně je tu jedna věc, která moje hodnocení snížila o jednu hvězdičku. Vadilo mi neustálé pozastavování děje, možná kdyby těch přerušení bylo méně...