Pohádky o čarodějích ekniha

od:


KoupitKoupit eknihu

Pod starým hradištěm sídlí velká moc i temné zlo. Když se za bouře dva pasáčci propadnou pod zem, stanou se z nich čarodějové. Zatímco dobrosrdečný Akir chce pomáhat lidem, Dekel touží ovládnout království. A Tamae, nejmocnější kouzelnice vůbec, ukrývá nebezpečné tajemství. Mocní nesmrtelní tráví čas každý po svém, jejich cesty se však nakonec osudovým způsobem protnou. Vítejte ve Světě čarodějů, kde si užívají zasloužený důchod Baba Jaga i Kostěj Nesmrtelný, král Rudolf vloží do uměleckých sbírek celou duši a třeba Othello nenaslouchá jedovatým řečem a používá zdravý rozum....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/357399/pohadky-o-carodejich-MHa-357399.jpg 4.513
Žánr
Dobrodružné, Fantasy, Pohádky
Vydáno (ekniha), KKnihy.cz
Orig. název

Pohádky o čarodějích, 2017

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (8)

Kniha Pohádky o čarodějích

Přidat komentář
kneslova
10. května

lehké čtení a velmi příjemné pro milovníky fantasy.

tatafa
11.10.2018

Krásná a velice čtivá kniha, která dospělé čtenáře zavede zpět do světa pohádek. Autorce se v poměrně krátké knize povedlo nastínit dokonale propracovaný nadpřirozený svět, v němž se objevují pohádky v jejich tradiční, syrové a lehce eroticky zabarvené formě. Jediné co mi na knize vadilo bylo časté skákání v ději, díky němuž jsem se často ztrácela v čase a postavách. I přesto však knížka rozhodně stojí za vaši pozornost.


katerina578
18.04.2018

Kniha se mi četla dobře, ani chvilku jsem se nenudila. Sice obsahuje v názvu slovo pohádky, ale nemyslím, že je to vhodná četba pro děti, (to kvůli jedné velmi lehce erotické pasáži). Dospělý, který snese trochu pohádkové nadsázky, se bude bavit. Moc se mi líbila obhajoba vědy, pokud to tak můžu napsat, a citát z Russela.

ErikaV.
27.03.2018

Pohádky o čarodějích jsou pro mě příjemným překvapením. Ke koupi knihy mě navnadila poutavá ukázka, vkusná obálka i anotace. A rozhodně nelituji! Největší dojem na mě udělala práce s jazykem. Autorka vládne vytříbenou češtinou, umí poeticky popisovat i vyprávět, používá krásné metafory i zajímavé slovní obraty. Po stylistické stránce není autorce co vytknout.
Co se týče obsahu, máme tu fantasy, která nezapře inspiraci Zeměplochou, v tomto případě do detailu promyšlené království Rinó. Skřítky, kentaury a jednorožce tu nenajdete, vše se točí okolo tří čarodějů, kteří jsou nesmrtelní, a zároveň působí tak lidsky, že se s nimi lze snadno ztotožnit. A připravte se na dávku humoru - když hrdinka pronese, že "nesmrtelnost je na prd, ale vyprávějte to lidem", nelze se nesmát nahlas. Velmi povedený je monolog Tamae k Bohu. Dialogy jsou pečlivé a správně posouvají děj. Co se týče jednotlivých povídek, velmi oceňuji propojenost. Škoda že na setkání Akira s matkou jsem čekala marně, může to být však záměr k pokračování.
Pohádky o čarodějích nejsou žádné nanicovaté fantazírování, kniha má výrazný filosofický rozměr, který nutí k zamyšlení. Hlubší myšlenky jsou do textu zasazeny přirozeně, aniž by vyvolávaly dojem mudrování. Některé vám zůstanou v hlavě i několik dní po přečtení.
Bohužel musím přiznat, že i já jsem se ztrácela v čase a jménech, dlouho mi trvalo, než jsem v některých postavách poznala naše čaroděje, ovšem to je součást autorčiny hry a pokud přistoupíte na její pravidla, budete si čtení velice užívat.
Celkově Pohádky doporučuji všem čtenářům, tedy i těm, kteří zrovna fantasy nevyhledávají. Jedná se o velmi nadprůměrné dílo, které rozhodně stojí za pozornost.

SLie
17.03.2018

Pohádky o čarodějích jsou skvěle napsané povídky, které jsou krásně, promyšleně a důmyslně propojeny. Autorka vykreslila svět, který jsem si od prvních řádků dokázala jasně představit i s jejich hrdiny. Postavy mi ožily před očima a až do posledních řádků jsem v napětí sledovala jejich pouť. Tamae i Akir si získaly mé sympatie, že bych bez řečí sáhla i po dalších příbězích.
Autorka má beze sporu talent a už se těším na její další díla. Rozhodně si je také přečtu!

Iwíček
08.02.2018

Zajímavá kniha, inspiraci Čarodějovým učněm zajisté nezapře. Líbila se mi, byla čtivá, ale stejně je tu jedna věc, která moje hodnocení snížila o jednu hvězdičku. Vadilo mi neustálé pozastavování děje, možná kdyby těch přerušení bylo méně...

vepel
19.11.2017

Pohádky o čarodějích jsem poprvé četla před 2 roky. V době, kdy se Ivča marně snažila prorazit na knižní trh. Nejsem vyznavačkou pohádej, mám pocit, že se v nich většinou lže, což víme jen my dospělí (část dospělých). Tak tyto pohádky já nazvala ne/pohádkami a líbily se mi. Akir nebyl, není a nebude mým favoritem. Mou favoritkou ve všech časech je Tamae. Několikrát jsme s Ivčou o těchto dvou postavách diskutovaly. Ani jedna jsem druhou nepřesvědčily.
Pro mě ze všech ne/pohádek na ostatními vyčníval Kostěj Nesmrtelný. Měla jsem pocit, že jej Ivča psala s naprostou lehkostí a odhodila uzdu své fantazii.
Knihu si přečtu znova, určitě se od mého prvního čtení částečně změnila. Znám Ivču, nakoukne do textu a mění :-)

zuzca.h
12.10.2017

Dlouho jsem přemýšlela jak vyplním kolonku kniha pohádek v letošní výzvě a pak mě cvrnkla do nosu tadle knížka. Sice tam není ani zmínka o Popelce ani o oříšcích, ale i tak stojí rozhodně za přečtení.
Oddechová knížka Pohádky o čarodějích na které nejvíc oceňuji jak jsou jedntlivé pohádky navzájem prostřednictvím jednotlivých hlavních hrdinů logicky propojeny. Toto propojení krásně vykresluje charakter jednotlivých postav ale především zajímavý svět kdy si každá další pohádka vytvoříte další dílek skládačky a který zapadne do finálního obrázu světa Pohádek o čarodějích. Tento svět ovládají kouzla a klasické lidské vlastnosti a nakonci knihy dojdete k závěru, že svět vykreslená v knize není až zas tak odlišný od toho našeho světa.
Na konci knihy začnete uvažovat kolik dalších pohádek svět stvořený autorkou ještě ukrývá a říkáte si no tak jak to bylo dál s "dešťovkou" Dekelem, Tamae a Akirem, Kostějem a Jagou a ostatníma.

Jednotlivé pohádky jsou psány svižně a i přes to, že jsou krátké tak jednotlivé postavy jsou hezky propracované a mají hloubku a vyvolávají ve vás řadu emocí, takže v některých povídkách máte pocit jakoby se postavy vynořovaly vedle vás a máte touhu je buď obejmout nebo jim klidně jednu vrazit.
Díky spádu jednotlivých pohádek se při čtení nemáte šanci nudit.
I když je to těžké určit která pohádka se mi nejvíc líbila, protože jsou všechny navzájem tak propletené, že si občas člověk říká jestli to spíš nejsou kapitoly jednoho velkého příběhu tak mým favoritem je rozhodně pohádka s názvem Kostěj Nesmrtelný.

Štítky

česká fantasy fantasy pro děti pohádky české pohádky

Autor a jeho další knihy

Podobné knihy

Kniha Pohádky o čarodějích je v

Přečtených12x
Čtenářské výzvě4x
Doporučených2x
Knihotéce12x
Chystám se číst14x
Chci si koupit3x