Pohádky naší babičky

Pohádky naší babičky https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/383531/bmid_pohadky-nasi-babicky-BZg-383531.jpg 4 26 7

Sbírka známých i téměř neznámých pohádek, které si vyprávěly naše babičky. Sebrala a sepsala Eliška Krásnohorská. Upravila Hana Primusová. Kocour v botách. O sedmi havranech. Trpaslík a husopaska. Sedm jednou ranou. O perníkové chaloupce. Důtky z pytle ven! Kůzlátka a vlk, O Popelce, Rýbrcoul, Labutí král, Smůla a Štěstěna a mnoho dalších.... celý text

petraj30
28.02.2021 3 z 5

Některé pohádky jsou kraťoučké, pro děti by byly ideální, ale moc se jim nelíbily. I když tam byly pohádky co ještě neslyšeli, mají raději tu originální verzi.
Některé z nich končí jinak než si pamatuji z dřívějška nebo je tam nějaký jiný rušivý element, ale už jsem četla tolik verzí, že ani nemohu říct, která je originální. Popravdě i mně se mi líbili jen nějaké pohádky. Takže se ke knize už asi vracet nebudeme

BarkaS
16.01.2021 3 z 5

Pěkné, svižné, někdy ne úplně tak, jak známe, napsané pohádky.

Ladis777
04.01.2021 5 z 5

Texty v knize jsou dobré, některé jiné, než jak je máme "zažité", je vidět, že EK buď vycházela z jiných zdrojů nebo se snažila o autorskou invenci, nebo se nám v povědomí ustálila jiná varianta. Četl jsem to pětileté dcerce na chalupě a byla docela spokojená, nevadil jí ani zastaralý a ornamentální jazyk, ani jiné příběhy, které už zná.
A do čtenářské výzvy je kniha jako dělaná.

Pajan28
09.12.2017 3 z 5

Nechápu proč jsou některé pohádky s jiným koncem než normálně... Nebo jen já a moje rodina to známe jinak? Svým dětem ji opravdu číst nebudu.

Babu23
01.07.2017 2 z 5

Mě se kniha nelíbila... Jsou v ní základní pohádky jako Popelka, Šípková Růženka.. Co mi ale vadí, je to, že jsou pohádky pozměněné.. A já u klasických pohádek velké změny ráda nemám, pak si např. učitelka ve škole myslí, že dítě pohádku nezná nebo si ji špatně pamatuje...za mě nedoporučuju

Kiyu
23.04.2014 5 z 5

Moje neojblíbenější sbírka pohádek dodnes. Pohádky mají tu správnou nápaditost, lehce to vtáhne do děje a provází to hezké ilustrace :). Nejsou to žádné princezny a draci, a to je to co se mi nejvíc líbí.

tyzik.cejka
24.06.2013 5 z 5

moc hezké pohádky pro děti dokonce i poučnné v každé kapitole někdo někomu pomáhá není tam žádné násilí a když se na stránky knihy soustředíte máte jí dočtenou za 90 minut stačí se do pohádek vžít a knihu otevřít čtenáři