Pohádky kouzelných kamínků

Pohádky kouzelných kamínků https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/3933/pohadky-kouzelnych-kaminku-3933.jpg 4 7 2

Pohádkové vyprávění o čtyřech kamarádech, kterým kouzelné kamínky vyplní čtyři přání - Barborce vykouzlí modrý svět a Johance krásný den, Lukášovi poradí, jak nebýt popleta, a Kristiánovi domluví schůzku se zaječí rodinkou. Text pro začínající čtenáře doprovázejí obrázky oblíbené ilustrátorky Heleny Zmatlíkové.

Osice
20.10.2021 5 z 5

Netuším, jak se k nám kniha dostala, ale vím, že jsme ji přečetli už několikrát:-) Na rozcestí u čtyř lip se loučí každý večer čtyři kamarádi – Barborka, Johanka, Lukáš a Kristián. Nechce se jim domů, tak se loudají a kopají do kamínků. A už jsou tu kouzelné kamínky, které slibují, že splní každému jedno přání. Navíc mají pro všechny děti nachystanou speciální pohádku, která nějak souvisí s jejich přáním. Kouzelné kamínky nás dovedly až k paní Duze, předpovídali jsme počasí s panenkou Sluníčkem a panáčkem Deštíčkem, létali jsme s drakem Popletou a navštívili jsme jednu zaječí rodinu. Navíc jsme si s kouzelnými kamínky a dětmi zazpívali nádhernou písničku.

U babičky na Šumavě visí podobná meteorologická chaloupka. Akorát je v ní babička a dědeček. Jako malá jsem do nich často šťouchala a koukala, kdo vykoukne ven. Po přečtení téhle knížky do ní šťouchají i mé děti:-) Pokaždé se trochu bojím, aby ji nezničili, když tam visí tak dlouho.

„Tři barevné kamínky,
bílý, žlutý, růžový.
Tři barevné kamínky.
Co dokáží, kdo to ví?
Na počkání splní přání,
tomu, kdo se loudá domů.“ (snad jsme ji s manželem dali dohromady správně:-D)

Annie G.
11.12.2014

Po precteni teto knihy sem strasne moc chtela takovy ten domecek s panackem a panenkou.. a chctela sem ho i po pěti letech. No a teď ho už mam pěkně slavnostně vystaveny na poličce :-D

Kniha Pohádky kouzelných kamínků je v