Pohádky

Pohádky https://www.databazeknih.cz/img/books/81_/81474/bmid_pohadky-ii-wwb-81474.jpg 4 26 6

Ve druhé knize kompletního andersenovského souboru najdou čtenáři na 576 stranách 54 pohádek. K nejslavnějším patří Děvčátko se sirkami, Křesadlo, Tetka Zubybol, Rajská zahrada, Květiny malé Idy, Abeceda, „Bludičky jsou ve městě,“ řekla čarodějnice. I další pohádky a příběhy však dodnes uchvacují krásou a bohatostí tvůrcovy fantazie a stojí za to je objevovat. Kniha vyšla k dvoustému výročí autorova narození.... celý text

Pro děti a mládež , Pohádky

Vydáno: , Brio

MadamC
16.06.2021 5 z 5

Pro mě velké překvapení. Vůbec jsem netušila, jak Andersen píše. Znala jsem samozřejmě pár jeho smutných pohádek, ale to bylo všechno. Naprosto mě dostal jeho, místy až poetický, jazyk. Alespoň tak to na mě dýchalo. A jaké všechny předměty obživly! To mi bylo velmi sympatické. Navíc skoro každá má hlubší obsah s poselstvím na konci. Moc jsem si všechny užila!

eliska2106
07.03.2021 3 z 5

Klasické trochu pochmurné pohádky, moji favoriti to nejsou, ale nechci o ně dceru ochudit, tak je čteme před spaním.

Sabina335
28.04.2020 3 z 5

Soubor 43 pohádek, které pro mě byly zcela neznámé. Pohádky mi přišly místo spíše pro dospělé, občas jsem se v nich dost ztrácela (a to je mi 27 let, takže nevím jak by si je dokázalo přebrat dítě). Nicméně jsou napsané krásně, autor velmi používá nádherných a detailních popisů míst i osob, tudíž si velmi krásně umíte představit celou scenérii.

Bei
19.07.2018

Pohádka Dcera krále močálů se objevuje jako paralela k příběhu v knize se stejným názvem od K. Dionne https://www.databazeknih.cz/knihy/dcera-krale-mocalu-352557

MOu598
18.07.2017 4 z 5

Četla jsem v březnu 2007. Podle mých poznámek:
Pohádky nejsou jen o pohádkových bytostech, nebo o lidech, ale často o věcech. Některé jsou spíš pro dospělé, některých jsem se jako dítě bála.
Citát:
"Chtěl se modlit, ale vzpomněl si jen na velkou násobilku."

vikaa
12.03.2017 3 z 5

Kniha obsahuje málo známou pohádku Dcera krále močálů, která mě zaujala "propagací" křesťanství. Tato povídka s silným náboženským motivem není dle mého názoru určena pro děti, ale spíše pro obdivovatele a sběratele díla H. Ch. Andersena. Pohádka je uvedena v plném znění, později byla její první polovina přeložena Frohlichem a byla takto neúplná vydaná. Určitě si tento zajímavý skvost nenechte ujít.