Pohádky bratří Grimmů

Popis knihy zde zatím bohužel není.

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/294136/pohadky-bratri-grimmu-tBy-294136.jpg 4.54
Literatura světová, Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno:, Brio

leny.wood
15.09.2017

Hodnotit hvězdami nebudu, protože se mi do rukou dostalo vydání, které nemá ani ISBN, je z r. 1941 a dle bratří Grimmů vypravují pohádky A. M. Lounský a Jar. Svákovský. K pohádkám můžu říci jedno - nikdy, opravdu nikdy je svým dětem číst nebudu. Důvod je jednoduchý - nepřijde mi úplně v pořádku dětem vypravovat "pohádku", kde pták klove koním oči, zajíc umírá v krvi apod.

Jitka_Roškotová
04.02.2017

Výbor těch nejlepších kouzelných a zvířecích pohádek z pera největších německých i světových pohádkářů. Najdete tu většinu notoricky známých pohádek (Červená Karkulka, Šípková Růženka, Jeníček a Mařenka, Tři přadleny a mnoho dalších) i některé méně známé. Pohádkové příběhy jsou poměrně krátké, takže jsou naprosto ideální pro čtení před spaním. Navíc mi připadá, že některé jsou upravovány a zmírňovány ve své krutosti (oproti jiným vydáním) a dají se tak předčítat i menším dětem. Knížka se moc líbí mě i mé dceři a určitě se k ní budeme pravidelně vracet...

pohádky bratři Grimmové Německo

Autoři knihy