Pohádky bratří Grimmů

Kniha Pohádky bratří Grimmů

Greenfingers
14.09.2020

Pohádky bratří Grimmů jsou místy poněkud drsnější než ty naše české nebo slovenské, ale najdou se mezi nimi opravdové perly. Zkoušel jsem je číst také v angličtině a španělštině, když už jsem tu českou verzi měl podrobně nastudovanou.

mulderka
27.03.2020

Tentokrát výjimečně bez hvězdiček.
Světové kulturní dědictví se přece nedá hodnotit na nějaké bodové stupnici... Pohádky bratří Grimmů jsou část paměti lidstva, kronika života a smýšlení -zde tedy obyvatel západní Evropy, - do slov zhmotněné všechny jejich sny, fantazie /a to jakéhokoliv druhu/, přání, obavy i děsy. Lze oznámkovat modré nebe, zemi, po níž chodíme a vzduch, který dýcháme?
Jsem majitelka obou vydání - s úpravami je fajn klasika pro děti, ale ještě víc si cením toho "v původním znění", autentického, se všemi drsnými krvavými detaily. Některé pohádky jsou fakt mládeži nepřístupné. Útlocitnějším povahám, viz některé komenty níže, doporučuji velice zajímavý rozhovor s odborníkem-etnologem v časopise Téma, č. 51/2019, možná půjde dohledat i online. Doví se tam o lidové slovesnosti vše a ještě něco navíc.

jprst
30.07.2019

Mé děti tyto pohádky rády poslouchaly, později i četly, stejně jako vnoučata v ranějším věku, které ale později nalákaly jiné oblíbené (horrorové) příběhy. I přesto tato kniha pohádek záhadným způsobem z mé knihovny zmizela, které z vnoučat bylo pachatelem, jsem nezjistil, vlastně jsem po tom ani nepátral. Nicméně beru to jako důkaz, že minimálně jedno z nich si ji oblíbilo.

Atanone
03.07.2019

Přidávám se k Arwen a Damato a zároveň děkuji za připomnění :) Tímto doporučuji, je to klasika a navíc krásná

ArwenAragorn
02.07.2019

Jedny z mých nejoblíbenějších pohádek, asi si je teď přečtu znovu.

Damato
02.07.2019

Pohádky mi voní bezstarostným dětstvím, zralými třešněmi a senem- a nezapomenutelnou babičkou, u které jsem - prázdniny co prázdniny- tyto pohádky četla. Přesto nedávám plný počet. Když jsem dospěla, dětem jsem je nečetla. Připadaly mi na dětskou dušičku moc morbidní....

LPG
24.01.2019

Na veletrhu knih jsme narazili na tuhle krásnou a obrovskou knihu. Původně jsme mysleli, že to bude parádní věc na čtení pohádek před spaním. Jj bohužel to nešlo. Ale taky co se dalo čekat že? Tak se to dětem bude číst až za pár let no. Rozhodně teď patří mezi největší klenoty naší knihovny.

sedmula
20.11.2018

na čtení v posteli je moc velká a těžká