Pohádky bratří Grimmů (23 pohádek)

Pohádky bratří Grimmů (23 pohádek) https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/11696/bmid_pohadky-bratri-grimmu-23-pohadek-Ayc-11696.png 5 54 12

Nejznámější pohádky bratří Grimmů s mnoha barevnými ilustracemi a v polstrované vazbě. Pohádky jsou upraveny a směřovány na čtenáře mladšího školního věku. Přeloženo ze španělského překladu (Cuentos de Grimm) německého originálu.

Literatura světová Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , Sun

Kinder- und Hausmärchen

Greenfingers
18.09.2020 4 z 5

Pohádky bratří Grimmů jsou sice poněkud drsnější než ty naše české a slovenské, přesto se však mezi nimi najdou opravdové skvosty.

čtenářka86
02.05.2020 5 z 5

Miluju je od malička. Krásně napsané, příjemný překlad, dobře se čtou i poslouchají, ať už jste dítě, dospělý anebo cokoliv mezi tím.

Taralcielle
02.09.2019 5 z 5

Krásné klasické pohádky bratří Grimmů zaujmou malé i velké čtenáře. Jako dítě jsem je doslova milovala a někdy si je přečtu i teď, když chci takové milé pohlazení po duši. Locika, Dupynožka, Bělinka a Růženka - pamatuju si je dodnes :)

trynitrix
24.03.2017 4 z 5

Klasika dětské pohádky, já je čekala trochu víc strašidelnější :-D ale aspoň jsem si splnila výzvu :-D

Corly
17.02.2017 5 z 5

,,Když se spolčí kočka s myší, pro myšku to špatně skončí.."

Moje top pohádka v dětství!!! :-)
Ke Grimmům jsem si našla větší vztah než k panu Andersenovi.

Damato
17.01.2017 3 z 5

Jako malá holka jsem pohádky bratří Grimů milovala, ale jak se ten náš názor mění... Začala jsem je číst vnučkám před spaním a všimla jsem si, že se jim moc nelíbí a i mě připadalo, že jsou svým způsobem kruté. Tak jsme se vrátili k Erbenovi.... Ale myslím, že tak v 10 - letech si je holky přečtou sami a určitě se jim líbit budou. Ale jako čtení před spaním pro 6-ti leté holčičky, to fakt nedoporučuji.

aji
05.03.2015 5 z 5

Pohádky jsem si přečetla až teď ve svých 20ti letech. To, že mi je rodiče četli když jsem byla malá, nepočítám. Ale ty opravdu drsnější nejspíš vynechávali, jelikož si je opravdu nepamatuji. U některých pohádek jsem se i nasmála. Za mě 5 hvězdiček.

Arissenka
13.08.2013 4 z 5

Pěkná,mila ale někdy drsná a někdy až moc strašidelná.4 hvězd.

tyzik.cejka
08.05.2013

kniha mi nikdy nepřišla pro děti je velice strašidelná a tajemně nakreslená ale kdo by nechtěl něco takového prožít tato kniha má svoje kouzlo tím že se do děje hodně přitahuje ocitnete se ve kouzelné říši kde všechno je na opak a prožíváte to s těmi lidmi dětmi některé jsou hodně některé jsou zlé a přece to je dobré i mezi těma zlýma se nebudete nudit u těch bude zas napětí já k tomu řeknu toto neznám víc fantasy nebo vědecky fantasy pohádkovou knihu a tak to má téhle knihy být ne nebo ne

Eryl
16.10.2012 5 z 5

Nenazvala bych to pohádkami, ty mají vždy šťastný konec. Ale to, co se ukrývá pod povrchem už stojí za to.

Lady_Ef
22.08.2012 5 z 5

Nejlepší pohádková sbírka ze všech! A nikdo mě nepřesvědčí o opaku, protože jsem s ní vyrostla a stále se k ní vracím. Nejsou to přiteplené klasické pohádky, v těchto je krev a hnus. Tak jak to má být. Jen ať děti poznají, že není všechno růžové..

Alix
30.11.-0001

Jsou to krásné pohádky, ale v dětství jsem z nich měla špatné sny. Ono to totiž většinou jsou spíš horory.