Pohádky a povídky pro malé čtenáře

Pohádky a povídky pro malé čtenáře https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/165085/bmid_pohadky-a-povidky-pro-male-ctenare-165085.JPG 4 75 17

Janizoun
17.03.2024 5 z 5

Má oblíbená knížka - učebnice, z které jsme si ve škole četli a líbí se stále nejen mně, ale líbí se a oslovila i mé děti.
Básničky, říkadla, příběhy, hádanky, krásné ilustrace. V knize je ke čtení jak tiskací, tak psací písmo.
Škoda, že dnes už ve škole nejsou tak krásné učebnice.

Ayla767
14.09.2023 5 z 5

Na tuto milou knížku z dětství jsem úplně zapomněla. Byla sice poděděná a přesto moje nejmilejší :-) . Ty krásné obrázky, hádanky a říkadla. Jak ten čas rychle ubíhá!

evelýny
20.08.2021 4 z 5

Na první čtenářské zážitky se nezapomíná. Kdykoli tuto knihu spatřím, vrátí mě do první třídy a já ji aspoň pomyslně musím pohladit a zavzpomínat, kterak čáp přelstil chytrou lišku nebo jak děti hlídaly trávník.
Ale ze všeho nejvíc se mi líbily hádanky.

Sedí panenka v komoře,
vlasy má venku na dvoře.

Je velké jako jablíčko,
a kůň je z jámy nevytáhne.

P.S.: Co se v mládí naučíš, ve stáří jako když najdeš... :-)))

RADOST
20.08.2021 4 z 5

Pořídila jsem kdysi svým dětem. Je na ní vidět, že prošla mnohýma rukama a zaujala.

Kory98
02.06.2021 5 z 5

Milé příběhy, veselé básničky a říkadla z doby prvních ročníků naší školní docházky. A nebylo to jen tak nahodile poskládané či vymyšlené, už tehdy do této publikace bylo převzato spousta z díla F. Hrubína, J. Kožíška, K. J. Erbena, Ezopa a dalších velkých literátů. Ráda a s chutí jsem si je po tak dlouhé době zase přečetla. Občas se vyplácí přerovnávat knihovnu. Jen mám trochu smutný pocit z toho, že dnešní děti by tato knížečka málo zaujala a málo by z ní pochopily.

Daněla
13.05.2021 3 z 5

Jako dítě jsem tuto knihu měla velice ráda. Ovšem teď v dospělosti z ní už nejsem vůbec nadšená. Přečetly jsme ji s dcerou a možná se k ní někdy vrátíme.

Kontryhelka
11.01.2021 5 z 5

Krásná vzpomínka na první nebo druhou třídu, kde jsme z knihy předčítali. Milá vzpomínka. Vše podané srozumitelnou formou pro začínající čtenáře.

Olous1
31.07.2020 5 z 5

Další objev z knihobudku.To je prostě nádherná kniha.Nádherná ilustrace.Rok vydání 1969,to jsem nebyla ještě na světě.

Pajina68
25.09.2019 5 z 5

Milovaná knížka mého dětství.

eleryn
23.11.2017 4 z 5

K mé radosti jsem se dostala na zahraniční stáž do Řecké Thessaloniki a mimo učení českého jazyka děti z řecko-českých rodin, jsem se zapojila do recenzí knížek české knihovničky, která se tu pomalu rozrůstá :-) A zde je moje recenze na tuto knihu: Kniha Pohádky a povídky pro malé čtenáře ukrývá ve svých listech mnoho dětských příběhů od různých autorů. Střídají se v ní pohádky od Karla Jaromíra Erbena spolu s dětskými říkankami a nechybí ani některé z Ezopových bajek, jako je ta o Čápovi a lišce nebo o Lvovi a myši. Nejenom Ezopovy bajky ale i spousta ostatních příběhů dětem i dospělým přináší určitá ponaučení do života. A na dobrou noc můžeme nalistovat pohádku O Budulínkovi nebo o Chytrých kůzlátkách.

hroneczek
18.10.2017 5 z 5

Vzpomínka na babiččinu knihovničku - krásné a hlavně poučné příběhy, které nevyjdou z módy. Některé části nám četla i učitelka na ZŠ.

Lucissia
16.09.2017 5 z 5

Krásná knížka na uspávání, s milými obrázky. Pěkně se mi předčítala a se synem jsem si zavzpomínala na dětství. :-)

Monike
25.01.2017 5 z 5

Skvele cteni na dobrou noc s uzasnymi ilustracemi!

Luccy78
07.08.2015 4 z 5

Krásné, jednoduché, čtivé.. Pro malé děti jako dělané..

pkweb.eu
29.06.2015 3 z 5

Přečteno dceři za jedno uspávání. Četl jsem verzi z roku 1960, tudíž kniha byla vyšperkovaná pointami stylu: „Ty mi dáváš svou panenku? Máš ji ráda?“ „Mám, ale vás také. Jste přece ze Sovětského svazu.“
V knize je několik zkrácenin různých pohádek a bajek a to bez uvedení jejich autorů. Není to špatné, ale myslím, že se dají najít zajímavější knížky pro děti.

jaja1989
20.04.2015 5 z 5

Povídky mého krásného dětství.

lolle2311
05.12.2011

Tuhle knihu jsem milovala :) Např. Proč maminka Adámka nechce nebo Jak se kluci neuměli spočítat... Těším se, že ji jednou budu číst svým dětem :)