Pohádky

Pohádky https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/46783/pohadky-46783.jpg 5 173 28

Soubor klasických pohádek (Zlatovláska, Sněhurka,Almužna, Boháč a chudák, Tři zlaté vlasy děda Vševěda...). Krásně ilustroval Josef Lada.

rafan65
04.09.2023 5 z 5

O prázdninách jsem si četli tyto krásné pohádky z vnoučaty. Hodně jich už znali ale i tak to bylo legrační i poučné. Je celkem zajímavé pozorovat co se jim honí hlavou při čtení těchto úžasných knih.

Hani77
21.12.2022 4 z 5

Četla jsem e-knihu, tak jsem byla ochuzena o krásné ilustrace Josefa Lady. Některé pohádky mám moc ráda, ale některé mi moc nesedly, proto ubírám jednu *.

Olous1
06.11.2022 5 z 5

Další nádherná kniha mého dětství a krásná vzpomínka na bezstarostné dny dětství. Samozřejmě nádherné ilustrace.

ZuzanaK.
08.11.2021

Klasické pohádky s nádhernými ilustracemi Cyrila Boudy (ale jsem zaujatá, protože patří k jednomu zmých nejoblíbenějších ilustrátorů).

666Jitka
14.09.2021 5 z 5

Klasické Erbenovy pohádky neodmyslitelně náleží k fondu české literatury nejenom pro děti a mám je dodnes moc ráda. Čas od času se k nim s nostalgií vracím.

janina66
12.04.2021 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších knížek v dětství. Hlavně pro ty nádherné obrázky a klasické nejznámější pohádky.

Doubravka1975
08.04.2021 5 z 5

Nesmrtelná, nádherná klasika

Amneris
07.04.2021 5 z 5

Krásné pohádky, které zná asi každý. Těším se, až je budeme číst se synem :-)

Booky84
28.01.2021 5 z 5

Krásné klasické pohádky, ke kterým se ráda vracím.

kate149
27.01.2021 5 z 5

Absolutni klasika pro vsechny deti i dospele.

intelektuálka
21.01.2021 5 z 5

Při úklidu knihovny jsem objevila tento skvost s ilustracemi Josefa Lady, to je krásná vzpomínka na dětství ....

Kontryhelka
11.01.2021 5 z 5

Krásná kniha našich pohádek, které mají nezastupitelné místo jak v mojí knihovně tak v mém srdci. Nádherné kresby pana Lady dávají celé knize neměnitelné kouzlo, které nikdy neztratí lesk a nic ze své opravdovosti. Za mně národní skvost a poklad.

VeruMalfoy
06.01.2021 4 z 5

Nádherná knížka, plná pohádek! Nějaké pohádky jsou dost drsné, ale to je, když se nad tím zamyslíme, plno pohádek. Jedna nebo dvě pohádky mě nebavily, ale jinak jsem si čtení užila.

n.ezn.amy
18.06.2020 5 z 5

Klasické a notoricky známé pohádky, které zná snad každý člověk. Všechny se krásně čtou a navíc jsou doplněné nádhernými obrázky Josefa Lady. Věřím, že i v dnešní době si je děti rády poslechnou

nicolettkaa
27.04.2020 4 z 5

Erbenovy pohádky jsou klasika. V této sbírce jsou některé notoricky známé, některé jsem četla prvně. Nejhorší pro mě byly dvě pohádky v nářečí. Za zmínku stojí také parádní ilustrace.

MilanCFC
20.02.2020 5 z 5

Některé pohádky jsou opravdu klasiky všech klasik, které se později dočkaly různých přepracování. Kromě televizních pohádek jsem v něčem poznal také Wericha. Což jen svědčí o síle a kvalitě příběhů. Je ale pravda, že v některých pohádkách si Erben nebral servítky a příběhy doplňoval nebo zakončoval krutými způsoby. Nic zbytečného ale v pohádkách nebylo a tím se četly jedna dvě.

tynka65
16.12.2019 4 z 5

Já vím, že je to klasika a vlastně ji nejde hodnotit špatně, ale některé pohadky jsou opravdu strašidelné a dost brutální. Radši presedláme se synem na něco milejšího.

terimila
10.11.2019 4 z 5

Jedna z mála sbírek pohádek, které se mi zaryly do paměti a zůstaly tam od dětství až dodnes. U téhle sbírky to podtrhly kouzelné obrázky Cyrila Boudy, ten pán neskutečně uměl a jeho styl byl nezaměnitelně nádherný. A Erbenovy pohádky jsou klasika. Nejvíc se mi vždycky líbila pohádka Dvojčata - neotřelej a nepříliš známej příběh o dvou princích, kteří jsou spolu propojeni doslova na život a na smrt... ten je nádherný.

whale77
31.07.2019 4 z 5

pohádky s ilustracemi Josefa Lady vyvolávají i po letech krásné vzpomínky

Plaknel
24.02.2019 5 z 5

Krásné pohádky s nádhernými ilustracemi. Milovala jsem ji v dětství a ráda z ní čtu svým synům.