Pohádky

Pohádky https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/4116/pohadky-4116.jpg 4 20 7

Chtěli byste vědět, která strašidelná pohádka obsadila první místo v naší TOP TEN hitparádě? Je to snad Rampelnik, odporný mužíček, který se dočká otřesného konce? Malá mořská víla, která se zamiluje do pozemského prince, což pro ni má nedozírné následky? Nebo Šípková Růženka, pohádka mnohem strašnější, než jste si dosud mysleli? To zjistíte, když si přečtete tuto knížku. A navíc se dozvíte zajímavé fakty o čarodějnicích, šílených spisovatelích a šťastných koncích. I literatura je děsivá, jen jste o tom možná ještě nevěděli!... celý text

IVANA0123
30.01.2024 3 z 5

Styl Knihy se mi nelíbil. Andersenovy pohádky jsou v této knize převyprávěny stroze a popisně. A postrádají veškeré kouzlo, které v jiných verzích mají. Hvězdičku přidávám za ilustrace a za příběhy, které jsou méně známé a v některých knihách jsou vynechané. Za ty jsem ráda. Škoda té formy... 3*.
(1/24)

TimetoStyle
28.12.2022 5 z 5

Příběhy se mi velmi líbily. Prvních pět, které jsem četla, mě něčím okouzlily. Autor má vážně dar psát pohádky, jsou velmi čtivé a něčím vás překvapí.
Musím také velmi ocenit zaklíčovaná mravní ponaučení.
Těším se, až si ji přečtu celou a objevím kouzlo zbývajících příběhů.

Fiso
21.09.2022 3 z 5

(SPOILER) Musím vyzdvihnout klasiky jako Malá mořská víla a Sněhová královna, za mě tyhle pohádky vždycky vedly už od dětství, co se týče Cínového vojáčka tak si tu pohádku pamatuji jinak - vojáček a tanečnice skončili v krbu, rozpustili se a znovu slili v srdíčko - ale tady oba přežijí (jestli se dá o hračkách takhle mluvit).

Ivka14
08.12.2019 4 z 5

Každý by si měl alespoň jednou za život tyhle pohádky přečíst

ladyfromskye
03.05.2018 4 z 5

Pohádky Hanse Christiana Andersena mám moc ráda, ale opravdu je pravda, že mnohé z nich jsou spíše pro dospělé než pro děti.

Ni.kk.i
16.09.2014 4 z 5

Tuto knížku jsem několikrát předčítala sestře. Její nadšení jsem ze začátku moc nesdílela (pro mě to byly pohádky jako každé jiné), ale nakazila mě.
Hezky napsané a krásné ilustrace.

Nejvíce se mi líbil Starý dům. :)

cori
08.01.2012

Kniha obsahuje i neznámé Andersenovy povídky, které jsou ještě smutnější než jeho pohádky.