Hakate
03.09.2022 4 z 5

Pěkné zpracování pohádek od Erbena a Němcové, které jsem měla velmi ráda.

Hoshi
15.04.2021 3 z 5

Útlá knížka obsahující čtyři různé pohádky. Za mě vítězí Erben a Němcová. Kulda a jeho Tři bílé růže je nezáživně přepsaná Kráska a Zvíře a Kubínova pohádka - Co pán poroučí? nás vůbec nezaujala, avšak neklesejme na mysli, co nezaujme nás, zaujme jiné, takže pokud narazíte na tuto knížku, pusťte se do ní.

Greenfingers
09.09.2020 5 z 5

Když česká pohádka, tak od Erbena nebo Němcové. Tady je máme pěkně na střídačku a jsou to opravdu ty nejlepší kousky

LivN
27.01.2019 5 z 5

Za hory za doly mé zlaté parohy kde se pasou... Tuhle knížku jsem měla v dětství ze všech nejraději, protože mně z ní každý večer taťka četl pohádky a měnil u toho hlas. Krásna vzpomínka...

los
17.10.2018 5 z 5

Erbenovy pohádky jsem měl raději než Němcové

kilometr
24.09.2017 5 z 5

Díky čtenářské výzvě jsem se vrátil do časů svého dětství a moc příjemně se mi u této knihy usínalo.100%.

JosefTomas
01.06.2017 5 z 5

Klasické pohádky, které nám maminka či babička četla před spaním. Tady s nízkým hodnocením jít nemůžu.

reader.007
10.05.2016 2 z 5

Dvě méně a dvě více známé pohádky od českých autorů se střídavou poutavostí i kvalitou vyprávění.
Zaujala mne "Co pán poroučí" a její podobnost s Aladinem a kouzelnou lampou. Příběh "Tři růže" je vlastně jen dost kostrbatě a (podle mne) nedotaženě převyprávěná Kráska a netvor.

Xena011
27.02.2016 5 z 5

Krásné pohádky, které patří k dětskému věku každého z nás.

Luccy78
07.08.2015 5 z 5

Nádherná kniha pohádek pro děti, doplněna moc hezkými ilustracemi. Patřila k mým oblíbeným.