Pohádky (9 pohádek)

Pohádky (9 pohádek) https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/203696/bmid_pohadky-Blw-203696.jpeg 5 505 78

Kompletní soubor obsahuje obě původní sbírky: Šťastný princ a jiné pohádky (Šťastný princ, Slavík a růže, Sobecký obr, Oddaný přítel, Jedinečná raketa) a Dům granátových jablek (Mladý král, Infantčiny narozeniny, Rybář a jeho duše, Hvězdné dítě). 01-054-81

Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , Odeon

Happy Prince and Other Stories , 1888

AllyKumari
19.05.2017 5 z 5

Lyrické příběhy které doslova kvetou před očima, ale jejich květy voní smutně, přesmutně.....

allebra
09.05.2017 5 z 5

Moc hezké pohádky, originální, s moudrou myšlenkou, vhodné spíše pro starší děti a dospělé čtenáře. Dlouho jsem se na tuto knížku chystala a díky Čtenářské výzvě na ni konečně došlo. Líbil se mi styl psaní, při čtení mi bylo tak nějak hezky na duši, i když byly pohádky většinou smutné. Smutné, ale krásné a lidské, a to jim právě dávalo to zvláštní kouzlo, život taky není pořád veselý. A kdybychom nepoznali smutek, nemohli bychom si naplno užít ani radost, a o tom to asi je.

Stellia
08.05.2017 5 z 5

Rozprávky Oscara Wildea v novom šate a s fantastickými ilustráciami Noémi Ráczovej, ktoré skvele dopĺňajú preklad Milana Richtera :) Knižka, ktorá by nemala chýbať v žiadnej knižnici.

kh123
30.04.2017 5 z 5

Sbírka pohádek, které nejsou tak docela pohádkami. Šťastný konec se v nich pokaždé nenajde, a i tak není šťastný bezpodmínečně, např. král vládl stejně jen tři roky a pak umřel unaven svým těžkým osudem. Ale ani jednou jsem neměla pocit, že by konec měl být jiný. Autorův krásný malebný jazyk přispívá k tomu, že pohádky nejsou nudně mravoučné, ale čtenář se nad nimi určitě zamyslí. Jsou nadčasové a inspirující, přestože vznikly před drahnou dobou. Doporučuji.

toni-az
19.04.2017 3 z 5

Věřím tomu, že ve své době byl Wilde top spisovatel. Ovšem dnes mě to nějak nebere. Ne, že by to bylo špatně napsané, to ono je to napsané velmi dobře, ale tak nějak se doba posunula a stejné poselství, které pohádky nesou, je dnes v každém druhém filmu.

Kraken84
14.04.2017 5 z 5

Ke konci jsem litoval, že tuhle nádheru už nikdy nebudu moct číst poprvé. Dojemné, kruté a satiricky pichlavé příběhy na mě silně zapůsobily. Pro jejich depresivní nádech bych je asi nedával dětem do rukou.

bakjo95
12.04.2017 5 z 5

Kniha na mě zapůsobila hodně, tak moc, že se divím, že jsem na ni jakožto vděčný čtenář nenarazil mnohem dříve, ale to bude nejspíš tím, že lidé neradi čtou sami o sobě, a proto není příliš populární.
Vyzdvižení lidských mravních nedostatků na zvířatech je nadčasové a častokrát zřetelnější než u samotného člověka.
Moje nejoblíbenější - Oddaný přítel. Hodně lidí se nejspíše inspirovalo touto pohádkou a bohužel podle ní žije i svůj život. Doporučuji - 100%

PeťkaW.
24.03.2017 5 z 5

Číst tyhle pohádky malým dětem... no nevím, buď by nechápaly, nebo by to v nich zanechalo trvalé následky. Každopádně já už mám knížku přečtenou několikrát a když nemám náladu, vždycky po ní sáhnu znovu. Wilde prostě uměl a tohle dílko je toho skvělým důkazem. Věděl nejen co se slovy, ale co s myšlenkami a postřehy, které čerpal z okolí kolem sebe. Jeho příběhy mají hloubku, duši a při každém čtení znovu a znovu zaujmou. Jeho pohádky tu mají právem tak vysoké hodnocení a pozitivní komentáře. V dnešní době tu na literárním poli někdo takový s jeho talentem a hlavou opravdu chybí.

genie
23.02.2017 4 z 5

Nejde o pohádky v tom běžném pojetí, kdy dobro vítězí nad zlem, spíš naopak ... Přesto se to velmi dobře četlo. Každý příběh měl svou myšlenku.

Ondra16
08.02.2017

Oscar Wilde sype životní pravdy jako z rukávu a čtenáře to ale zároveň nijak neobtěžuje a na jeho hru mu pár stránkách přistoupí. Tahle kniha by měla být povinnou četbou ale nejenom pro studenty, mnohem víc by možná dala dospělým.

yaoiyuri
10.01.2017 5 z 5

Úžasné nadčasové pohádky nepohádky plné více či méně nápadných podobenství a „mravních“ poselství, které dětem ukazují a dospělým připomínají, že svět není černobílý, ne vždy vítězí dobro nad zlem a nikdo nežije „šťastně až do smrti“.

Devil-Ivet
30.07.2016 5 z 5

Tyto pohádky jsou kouzelné. Je tu moudrost, odvaha, spravedlnost. Silné příběhy. Nejvíce mě bavil asi Šťastný princ spolu se Slavíkem a růže, Mladý král a Rybář a jeho duše.

Salonka
29.05.2016 5 z 5

Už je to dávno, čo som naposledy čítala rozprávky – ale uchvacujúce Pohádky z pera Oscara Wildea mi všetko vynahradili. Sú tak jemné a nádherné, že obyčajné slová na toľkú krásu nestačia – to myslím vážne. Nuž a kto by občas nepotreboval to neustále skloňované (otrepané a zneucťované) „pohladenie po duši“, však? :-) Nech sa páči, Wilde vás pohladí a ukáže, ako vnímať svet srdcom. V týchto rozprávkach je zapracované všetko, hojnosť ľudských chýb, slabostí a pokleskov, tiež láska až za hrob, dobro, priateľstvo a porozumenie. Je v nich ukrytá pravá esencia naozajstných rozprávkových príbehov s kladnými aj zápornými postavičkami, kontrastom bohatstva a chudoby či dobra a zla. Ocitneme sa na pompéznom kráľovskom dvore aj v prostom príbytku obyčajných ľudí, putujeme exotickými diaľavami, vidíme nekonečné more, stretávame princov, princezné, trpaslíkov, žobrákov, obra, čarodejnicu; morskú pannu a rybára, ktorí sú spolu, avšak za akú cenu...

Okrem iného si mimoriadne cením autorov zmysel pre inteligentný humor a originálne poňatý antropomorfizmus – kde inde sa zoznámime napríklad s nadutou, mudrlantskou a povýšeneckou rachejtľou pôvodne určenou na ohňostroj kráľovskej svadby? :-)

„Zkažená raketa? Zkažená raketa?“ říkala si rachejtle, když fičela vzduchem. „Vyloučeno! Vážená raketa, tak to ten člověk povídal. Zkažená a vážená, to zní skoro stejně, a často je to dokonce totéž.“
A dopadla do bahna.

Tieto Pohádky odporúčam každému na svete.

(slavík) Pak náhle propukl v poslední melodii. Slyšela ji bílá luna a zapoměla na úsvit a omeškala se na obloze. Slyšela ji červená růže a zachvěla se v extázi a rozevřela plátky do studeného jitřního vzduchu. Ozvěna si ty tóny zanesla do své purpurové jeskyně v horách a probudila ze snů spící pastýře. Tóny proletěly dále rákosím na řece a rákosí doneslo jejich poselství moři.

AnneD
30.04.2016 4 z 5

4 hvězdičkami hodnotím pouze Dům granátových jablek.
Wildovy pohádky mě naprosto uchvátili už ve Šťastném princi, jsou originální s nepředvídatelným koncem a nabídnou vám možnost zamyšlení se. Nicméně se mi více líbily právě pohádky ze Šťastného prince.
Odsud hodnotím pohádky Rybář a jeho duše a Hvězné dítě za ty povedenější, Mladý král a Infantčiny narozeniny za ty, co se mi četly o něco hůře.
Ale Wilda celého mohu jen doporučit!

Pavluška33
06.01.2016

Tak trochu jiné pohádky. Jak ale popsat něco, co je tak krásné, že se vám z toho chce plakat i smát najednou?

Shardlake
20.01.2015 2 z 5

Kniha obsahuje několik krátkých a přitom čtivých povídek, které ne vždy mají šťastný konec.

scatty-chan
26.08.2014

Konečně pohádky, jež se mě dotkly. Abyste věděli, já pohádky většinou ráda nemám, jelikož se mi zdají hloupé, předvídatelné a naivní. Ale tady jsem měla slzy na krajíčku a jen si v duchu opakovala, jak krásné ty příběhy jsou. =) Můj nejoblíbenější příběh je "Šťastný princ" a doteď mě mrazí, když si na onu pohádku vzpomenu. =)

sarekaslukova
20.07.2014 4 z 5

Krásná sbírka krásných pohádek. První ze dvou sbírek (Štastný princ a jiné pohádky) mě opravdu dojaly svoji krásou a ponaučením. Četly se moc hezky. Ale ta druhá polovina byla taky krásně napsaná, ale ne tak pěkně jako první. Ale přesto je to okouzlující a myslím si, že přesto jak je to smutný, místy i morbidní, tak to stojí dětem přečíst, aby nežily za oponou z růžové látky. Čím dřív poznají jaký je svět, tím budou připravenější a o tom pohádky asi mají být. Připravovat dětičky na později :-). Jsem ráda, že jsem si ji přečetla.

Lenourt
21.02.2014 5 z 5

Krásné pohádky, ale krásné v tom smyslu, jakou mají hlobku a myšlenku, přes to, že většina z nich mě buď téměř rozbrečela, nebo rozčílila.

bibi.r
09.01.2014 4 z 5

Hodně smutné, ale stojí to za to. Určeno spíše starším.