Pohádky (9 pohádek)

Pohádky (9 pohádek) https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/203696/bmid_pohadky-Blw-203696.jpeg 5 505 78

Kompletní soubor obsahuje obě původní sbírky: Šťastný princ a jiné pohádky (Šťastný princ, Slavík a růže, Sobecký obr, Oddaný přítel, Jedinečná raketa) a Dům granátových jablek (Mladý král, Infantčiny narozeniny, Rybář a jeho duše, Hvězdné dítě). 01-054-81

Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , Odeon

Happy Prince and Other Stories , 1888

Prey
13.10.2018 4 z 5

Nemůžu říct, že by se mi všechny příběhy líbily stejně, třeba bez Jedinečné rakety i Rybáře a jeho duše bych se obešel, ale celkový dojem je kladný. Přesto, nebo právě proto, že bolest v téhle knížce je dospělácká, ne dětská. Bolest, která nejde setnout jako zlý drak. Wilde měl nepochybně smysl pro krásu. I utrpení. V mnohém mu rozumím. A navzdory tomu, že pohádky obecně nikdy nebudou mojí literární zálibou, z více důvodů, tyhle beru na milost. (Čteno v překladu J. Z. Nováka.)

Irsaf
11.06.2018 5 z 5

Pěkné pohadky... k zamyšlení

Annkag
25.02.2018 5 z 5

Krásne pohádky ktoré nás donútia sa zamyslieť nad sebou.Šťastný princ ktorý vďaka lastovičiakovi pochopil že to že nevidíme smútok a bolesť neznamená že neexistujú.Slávik a ruža ktorý nám ukazujú že niekedy,ba priam až príliš často je láska sobecká.A pre mňa úplne najdokonalejšia bola Sobecký obor.Poplakala som si i keď miestami som sa trocha nudila-najmä v Infankiných narodeninách ale pokial chcete siahnúť po pohádkach ktorè sú iné ale práve preto krásne odporúčam.

Venny345
21.02.2018 3 z 5

Krásné dílo. Některé příběhy mě přímo uhranuly, třeba Slavík a růže nebo Dítě hvězd.
Jediné, co se mi nelíbilo, tak zbytečné ,,vycpávání" nepotřebnými údaji některých pohádek, bylo to pak mnohem zdlouhavější, než mohlo být. :)

Paulus.1987
15.02.2018 5 z 5

Ani ne tak pohádky jako spíše pohádkové příběhy s nádechem filozofie (některé s křesťanskými motivy), ve kterých má i samotná smrt svůj význam. V příbězích se vypráví o věcech, které jsou v životě nejdůležitější - upřímná láska, přátelství, laskavost a soucit, to vše i za cenu sebeobětování. Moudré čtení, ke kterému je dobré se občas vrátit.

slunicko1958
03.01.2018 5 z 5

Nádhera, pohlazení po duši. Jednotlivé příběhy mi připomínají Malého prince - jsou pro děti i dospělé. Vidí svět, jaký by měl být. Jsem opravdu nadšená.

Efča59
16.12.2017 4 z 5

Krásná a poučná klasika.

Mel
26.11.2017 5 z 5

Vrátila jsem se k této knížce díky Čtenářské výzvě. Nepamatovala jsem si, že jsem ji četla, ale po přečtení několika řádků jsem si uvědomila, že ji znám. Ovšem člověk jako já si z toho zapamatoval jen některé příběhy (řekla bych, že dva), takže mi opětové čtení vůbec nevadilo, právě naopak. Dnes již dokážu lépe ocenit a vychutnat si pestrost jazyka tohoto spisovatele. U některých pohádek se domnívám, že mi stále uniká úplná pointa. Jiné, například Mladý král, mě dojaly a myslím, že mají mnoho co říct i (nebo spíše právě) dnes.

Radunnie
22.11.2017 5 z 5

Krásné, dojemné, poetické, a v každé z nich se skrývá střípek poučení a moudrosti.

Karcoolka2210
05.11.2017 5 z 5

Krásne a smutné zároveň. Odporúčam.

Sobotikova
24.10.2017 5 z 5

Jako dítě jsem se u těch pohádek hodně nabrečela, ale dodnes na ně vzpomínám...hlavně na Šťastného prince a Slavíka a růži.

reader4ever
13.10.2017 5 z 5

nejkrásnější pohádky trochu jinak

Blondebookdevil
12.10.2017 5 z 5

Hodí se mi do čtenářské výzvy, nicméně jsem se na ně chystala, abych měla kompletně Oscara přečteného. Některé už jsem znala, ale Slavík a růže a Sobecký obr mě vždycky dostanou. Ale pro děti nevím, nevím :-)

MOu598
12.10.2017 5 z 5

Trochu jako Andersen, ale krásné. 9 pohádek - i věci i zvířata ožívají, mluví, mají lidské vlastnosti. Občas křesťanské motivy.
Pohádky jsou spíš smutné, některé smutně končí - takový je život.
Krásné.
Citát:
"Každé místo, které máte v lásce, znamená pro vás svět.

archandelka
22.09.2017 5 z 5

Jednoho dne pak řekl Bůh andělovi: "Přines mi dvě nejdražší věci z města." Anděl mu přinesl olověné srdce a mrtvé ptáče. "Dobře jsi zvolil," řekl Bůh, "neboť toto ptáče bude zpívat navěky a v mém zlatém městě mi Šťastný princ bude vzdávat chválu."
Děkuji Knižní výzvo 2017 - kde byla tato úžasná kniha celý můj život?

janebeauty9860
05.09.2017 4 z 5

Oscar Wilde se čte dobře. Jeho pohádky nejsou klasické s dobrým koncem, dětem bych je nečetla, ale pro dospělé ok.

Atanone
20.08.2017 5 z 5

Jako "náctiletá" jsem nedokázala pochopit jak mohl stejný autor napsat "Jak je důležité míti Filipa" a tyhle krásné hořkosmutné pohádky. Teď už to chápu..aspoň si to myslím.

Melic
13.08.2017 4 z 5

Těžko si asi představit lepší pohádky na splnění čtenářské výzvy pro dospělého čtenáře. Dětem bych je ale nečetl, zvolil bych pro ně něco jednoduššího a radostnějšího.

Markéta137
11.08.2017 5 z 5

Horor v poetickém hávu, klasické pohádky. Je milé si je po letech znovu přečíst, díky Výzvo!

ChristineDaee
18.07.2017

Nádherné príbehy, pri ktorých som sa niekoľkokrát neubránila slzám. Cítiť v nich ozvenu Andersenovych rozprávok s ich smútkom a životom vo všetkom okolo nás. A svojou neuveriteľnou nádherou pripomínajú Rozprávky tisíc a jednej noci. Poetickejšie ako rozprávky a zrozumiteľnejšie ako poézia.