Pohádky

Kompletní soubor obsahuje obě původní sbírky: Šťastný princ a jiné pohádky a Dům granátových jablek.

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/203696/pohadky-p1o-203696.jpg 4.5264
Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno, Odeon

Stories, 1888

Kniha Pohádky

Liteket
30.06.2020

Jeho pohádky nepohádky můžete číst stále dokola a dokola a vždy tam najdete nějaké hlubší poselství. Někdy jsou smutné a srdcervoucí, ale i přesto neztrácí naději a doufání v lepší zítřky.

Kerolka_P.
23.06.2020

Dětem bych je nečetla, ale sama je miluji. Vřele doporučuji!

nicolettkaa
22.05.2020

Pohádky Oscara Wilda nejsou asi pro každého. Já mám ale ráda příběhy, které nekončí zrovna šťastně (což zde nekončí ani jeden), takže mě tato knížka potěšila. Nejvíc se mi líbila Jedinečná raketa.

Artep5244
25.11.2019

Přiznám se, že z celé knihy se mi líbil akorát Šťastný princ, jinak jsem se do čtení musela vyloženě nutit. Když jsem začala číst další příběh, skoro jsem se bála, co přijde. Dílem jsem spíše zklamaná.

stopni
12.09.2019

Pohádky, které jsou víc než poučné, vhodné spíše pro dospělé.... Hlavní hrdina je většinou předurčen ke zkáze, čímž boří představy o dnešním pojetí pohádky... :-) Vřele doporučuji k přečtení, příběhy jsou velice působivé a vedou čtenáře k zamyšlení....

Banny_L
25.07.2019

Wilde je prostě pan Úžasňák! Pohádky jsou bolavé..a krásné..

pepa4081
03.12.2018

Mám rád dětské knihy a pohádky, toto jsou pohádky spíš pro dospělé. I když jsem se v doslovu dočetl, jaké jsou zde skryté významy, mnohé jsem postřehl sám, já mám z knihy jediný dojem – smutek. A smutné pohádky číst nechci.

Prey
13.10.2018

Nemůžu říct, že by se mi všechny příběhy líbily stejně, třeba bez Jedinečné rakety i Rybáře a jeho duše bych se obešel, ale celkový dojem je kladný. Přesto, nebo právě proto, že bolest v téhle knížce je dospělácká, ne dětská. Bolest, která nejde setnout jako zlý drak. Wilde měl nepochybně smysl pro krásu. I utrpení. V mnohém mu rozumím. A navzdory tomu, že pohádky obecně nikdy nebudou mojí literární zálibou, z více důvodů, tyhle beru na milost. (Čteno v překladu J. Z. Nováka.)