Pohádkový detektiv

Pohádkový detektiv https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26222/pohadkovy-detektiv-26222.jpg 4 26 10

Břetislav Hostivít je detektiv každým coulem. Umí se rychle rozhodnout a pronásleduje zločince až na kraj světa. Seznámí nás nejen s Čapím Nůskem, v němž žije, ale i s Devaterníkem. On je totiž Břetislav detektivem v pohádkovém světě, takže řeší záhady a zločiny mezi vílami, černokněžníky, čarodějnicemi, ale bojuje také s draky i podzemními bytostmi. Dítě-čtenář luští záhady společně s hlavním hrdinou. Knížka upoutá jak interaktivním vyprávěním, tak pěkným bohatým jazykem: rozšiřuje slovní zásobu, útočí na dětskou fantazii a nutí dítě při čtení hravou formou přemýšlet. ... celý text

heavy66
27.10.2023 5 z 5

Detektiv Břetislav Hostivít byl jasným favoritem mé dětské knihovny. Atraktivita jeho příběhů spočívá v tom, že ačkoliv jsou plné nadpřirozených bytostí, stylově se jedná o napínavou, skoro dospěláckou detektivku, která položila základy mé trvalé záliby v tomto žánru.
Sherlock Holmes, Harry Hole nebo Robert Carter nejsou Břetislavu Hostivítovi tak vzdáleni, jak by se mohlo na první pohled zdát!

krejcovka76
22.07.2023 5 z 5

Moje jedna z nejoblíbenějších knížek v dětství. Teď přečteno v rámci čtenářské výzvy. Při čtení některých komentářů, že jsou málo propracované příběhy, má větší potenciál... se zapomíná, že knížka je z roku 1973. Pro nás to tenkrát bylo úžasné dobrodružství spojené s pohádkami, mapou, vyšetřování. I dnes si vybavuji některé jména, zápletky. Za mě jedna z nejlepších knížek pro děti, uměla nás vtáhnout do děje, pobavila. Děkuji

Apo73
27.04.2022 4 z 5

Vzpomínka na dětství, když jsem byl nemocný. Chytrá knížka, plná důvtipných zápletek a řešení, a taky humorná. Ale musel bych si ji nyní přečíst znovu, abych o tom mohl napsat něco víc.

LadidaX
24.05.2021 2 z 5

Neurazí, nenadchne. Alespoň z pohledu rodiče. Pro děti ok, ale i ony už poznají, že někdy četly propracovanější příběhy. Autor má celkem bohatý slovník, děti si rozšíří slovní zásobu, když jim někdo slova pomůže vysvětlit. Knihu jsme brali spíše jako nenáročný úvod do žánru detektivky.

Kikulka97
11.03.2021 3 z 5

Ta knížka má takový potenciál, ale jeden nekonečný příběh na kapitoly to tak trošku kazí. Celkvoě jsou v knížce tři příběhy, které se autor nasnaží prolínat. Na druhou stranu já bych klidně místo snažit se o návaznost, jednotlivé kapitoly/příběhy víc osamostatnila.
Knížka má spoustu skvělých postav, hezky si hraje se jmény, moderními technologiemi a místy je vtipná. Jen ta věčná "nutnost" navázat příběhy mě dost otravovala.

Turlogh
24.01.2021 5 z 5

Pro mě v dětských letech absolutně nejvíc největší pecka! Mapa pohádkové země, samotná hrdinská postava detektiva Břetislava Hostivíta i plejáda dalších, nadmíru zajímavých pohádkových postaviček, často s originálními jmény (hejkal Fulín, apod.) mě oslovila natolik, že jsem si v dětském věku nakreslil všechny postavičky z knihy na tvrdý papír, vystřihl a odehrával si s nimi sám pro sebe různé příběhy. Vlastně jsem si hrál na takové pohádkové divadlo. Knihu jsem si pravidelně půjčoval z knihovny k opakovanému přečtení neb se nedala normálně sehnat, to se mi podařilo až v letech mnohem pozdějších. A nutno říci, že jsem si zároveň s příběhy zvykl i na obrázky Miloše Nolla a pozdější vydání, byť s krásnými ilustracemi mě vůbec neoslovilo. Takže mám to staré, původní vydání. Maximálně doporučuji všem k přečtení! Howgh.

krejcovka76
18.01.2019 5 z 5

Hercule Poirot pro děti. Jako malá jsem si knížku zamilovala tak moc, že jsem jí chtěla mít v knihovně. Jenže postupem času jsem zapomněla název i autora. Pouze jsem vzpomínala na jednotlivé příběhy, které jsem občas vyprávěla svým dětem. Nakonec mi to nedalo, podařilo se mi knihu vypátrat a dokonce i sehnat staré vydání, které jsem si hned s chutí přečetla. Jsou to krásné příběhy plné humoru, s nádhernými ilustracemi. Je to radost ji číst. Tahle knížka je moje srdcovka a jsem pyšná, že je součástí mojí malé knihovny :-)

Naias
18.06.2015 5 z 5

V knižke sa ukrýva nemalá porcia fantázie i humoru (miniobri ma dostali), sympatických i zloprajných rozprávkových bytostí zažívajúcich dobrodružstvá okorenené napínavým pátraním. Chvíľami som im normálne závidela. Dostať tak na narodeniny štít odrážajúci rany osudu, čo viac by si mohol človek želať?

KlárkaD
30.11.2011 5 z 5

Nosím fialovou čepici a pod nosem mám úzký knírek. Jsem rychlý a pohotový, dovedu přemýšlet, rozmýšlet a vymýšlet, jako když bičem mrská, umím se rozhodovat ve zlomku vteřiny, pronásledovat zločince až na kraj světa a odhalovat sebeskytější tajemství..................Jedna z mých nejoblíbenějších knížek z dětsví, kterou budu navždy milovat pro její originalitu, čtivost a zábavu od první do poslední stránky.

zuzosch
29.10.2011 5 z 5

Tuto knihu jsem četla velmi dávno její název byl tehdy "Pohádkový detektiv Břetislav Hostivít" a ilustroval ji Miloš Noll. Jedna z mých nejoblíbenějších dětských knížek- napínavá, zábavná dětská "detektivka".