Pohádkové chvilky dětem do postýlky

Pohádkové chvilky dětem do postýlky https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/4365/pohadkove-chvilky-detem-do-postylky-4365.jpg 4 6 2

Veršované pohádky pro nejmenší děti se nezřídka inspirují příběhy důvěrně známými celým generacím malých čtenářů - O vlkovi a kůzlátkách, Budulínek a liška, Perníková chaloupka, Hrnečku, vař! Malé hrdiny však nečekají takové útrapy jako v klasických textech. Jeníček s Mařenkou mají pro strach uděláno a pečou si perníček sami, Šípkovou Růženku probudí sluneční paprsky a kůzlátka ošálí zlého vlka raz dva! Těžiště knihy však tvoří půvabné, vtipné zkratkovité příběhy - O balvanu, O špalku, často mírně absurdní: "Ten náš plot je děravý!" volá selka na muže. Sedlák si vyhrnul rukávy, díry sbírá do nůše.... celý text

Hoshi
11.08.2020 4 z 5

Až letos jsem se dozvěděla, že tato kniha existuje. Velmi jsem se na ní těšila, protože některé z pohádek jsem jako malá poslouchala na CD - První pohádky. Kniha byla velkým překvapením, má krásné ilustrace, jen u textu jsem si občas říkala: "co to jako má být? To jako vážně, to je pro děti?" ale ve výsledku to všechno zachránily veršované pohádky. Ráda se ke knize budu vracet, jen nějaké stránky příště vynechám.

witiko
07.06.2017 5 z 5

Moc povedená knížka pro děti, kde se říkanky a pohádky krásně propojují s obrázky. Je vidět vzájemná spolupráce a souhra obou autorů. Nejvíc se mi líbí celkově laskavé ladění knížky, založené na hezkých vztazích, na rodině, na zdánlivě obyčejných radostech všedního dne. Občas mi někde trošku nehraje rým nebo drhne rytmus, ale jinde zase perfektně a vtipně sedí. V každém případě knížka, která vaše děti provede celým raným dětstvím a zanechá v srdci spoustu radosti i do budoucna.