Pohádková muzika

Pohádková muzika https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/294037/mid_pohadkova-muzika-Ei0-294037.jpg 4 21 9

Vypravte se díky této knížce plné kouzel na zámek knížat Hološveců z Perka! Zapomněly z něj odejít staré časy, proto se tu odehrávají podivuhodné věci. Potkáte tu vodníky, polednice, čerta, loupežníka, víly – a jako na každém správném zámku i tady žije strašidlo, které zatím marně čeká na vysvobození. Se všemi zapeklitými příběhy, v nichž hrají velkou roli kouzelné nástroje ze zámecké hudební komnatky, si musí poradit průvodkyně Terezka, učitel Josef a nezbedný žák Slavík. V zámku se totiž neustále děje něco proti fyzice...... celý text

Turlogh
Turlogh
20.05.2021 5 z 5

Tato mně neznámá Čtvrtkova kniha mě příjemně překvapila, četla se velmi hezky, jako takové milé pohlazení. Doporučuji všem dětem i dospělým k přečtení, originální náměty s hudebními nástroji a s muzikou. A mimochodem, loupežník nesmí chybět. Howgh.

Monika1717
Monika1717
20.05.2020 5 z 5

Čtvrtkovy pohádky mám moc ráda a tato kniha patří k mým nejoblíbenějším. Hudební komnatka, Terezka a kouzla. Krásný návrat do dětství.

lordes7975
lordes7975
19.12.2019 5 z 5

Pohádky s „nejmenší holčičkou v největších bačkorách“ mě provázely celé dětství, škoda, že jsou tak málo známé.

Marla
Marla
24.11.2019 5 z 5

Skoro jsem zapomněla. jak jsem tuto knížku kdysi milovala. Vše se vrátilo, když jsem se spokojeným povzdechem dočetla poslední stránku a knížku vrátila do knihovny zpět z bedny s dětskými knížkami/ta bedna je pečlivě uložená na půdě a je plná takovýchto pokladů/. Dík, Čtenářská výzvo, s velkou radostí jsem si připomněla časy šťastného dětství!

pivatko
pivatko
14.02.2019 3 z 5

pěkné pohádky, spíš pro starší děti, pro malé je to náročné

reader.007
reader.007
22.08.2018 5 z 5

Sice jsem nikdy pořádně nepřečetla Rumcajse, ale tyhle pohádky ano a několikrát, takže musím říct, že se povedly i bez urputné protimocnářské a protifeudální agitky, jaká byla jinak pro Čtvrtka typická. Další pěkné příběhy o hodných strašidlech a určitě nápaditější než knižní verze Ať žijí duchové, nebo (promiň Holube) Vzpoura strašidel.

magnolia
magnolia
28.01.2016 5 z 5

Ne moc známá knížka - mě okouzlila a byla moje oblíbená. A navíc - nenásilné seznámení s hudebními nástroji. Líbily se mi i původní ilustrace (letos vyšla znovu, ale s úplně jinými obrázky - no, jestli nalákají dnešní děti, tak je to jen dobře. Ty staré jsou ale hezčí.)

Gold351
Gold351
03.09.2015 5 z 5

Pohádky, které mi kdysi četla starší sestra. Tak jsem se seznámila s panem Čtvrtkem a jeho knihy mě provázely celým dětstvím. Přečetla jsem všechny pohádkové příběhy, Rumcajse, Šejtročka, Česílka, Amálku, Emanuela, Křemílka a další, jsem znala snad zpaměti. Považuji tyto pohádky za jedny z nejlepších u nás, líbí se i nejmladším dětem, přestože od jejich vzniku už uběhlo hodně let.

bbara155
bbara155
27.06.2013 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších dětských knížek. Milý příběh průvodkyně Terezky a učitele hudební výchovy Josefa, žáka Slavíka co neuměl zpívat a různých pohádkových bytostí. V příběhu se prolíná pohádková minulost s přítomností a učitele Josefa vždy vyvede z míry, když se děje "něco proti fyzice". Čtenáři se zde seznámí s různými hudebními nástroji a historií velmi zajímavého šlechtického rodu Hološveců z Perka. Rádio v hotelu Konývka nám vždy ohlásí přesný čas a autobus vyklopí před zámkem další turistický zájezd...