Pohádka o zlobivé kryse

Pohádka o zlobivé kryse https://www.databazeknih.cz/img/books/69_/6991/bmid_pohadka-o-zlobive-kryse-kEp-6991.jpg 4 74 8

Unikátní comicsové dílo, ve kterém sledujeme osudy dívky Heleny na cestě do nového života v překrásném kraji Lake District. Helena utekla z domova, protože ji vlastní otec zneužíval, a její příběh se tak podobá životním osudům slavné autorky pohádek Beatrix Potterové. Tato kniha je velmi citlivá a čtivá. Pro svou velkou autenticitu a profesionální přístup autora pomáhá již více než deset let zneužívaným dětem po celém světě. Používá ji řada škol, univerzit a center pro zneužívané děti.... celý text

Literatura světová Komiksy
Vydáno: , Comics Centrum

The Tale of One Bad Rat

Hor89
23.09.2023 4 z 5

Trochu jiný komiksový román Bryana Talbota, kresba je opravdu výborná - zejména části s panoramaty kraje Lake District. Příběh je silný a promyšlený, a i přes těžké téma je komiks hodně čtivý. Druhá půlka knihy mi přišla o trochu lepší než část první, bonusy na konci komiksu jsou zajímavé. A zpracování knihy nakladatelstvím se povedlo (komiks mám v pevné vazbě).

Ivan Kučera
29.01.2023 5 z 5

„Občas začne nějaký příběh skutečne žít vlastním životem.“ Silný komiks o inceste. Nejaký čas mi trvalo, kým som sa doňho začítal, ale to len z toho dôvodu, že Bryan Talbot tajomstvo hlavnej hrdinky odkrýva postupne, pomaly, v náznakoch. Akonáhle začneme prenikať do dôvodov, ktoré Helenu viedli k jej aktuálnemu spôsobu života, začne nám Bryan okolo krku sťahovať slučku. Trocha mi vadilo, že skoro všetci muži sú incestní zmrdi, pedofili, drogovo závislí, náboženskí fanatici, alebo v ženách vidia iba objekt na naplnenie svojich vlastných sexuálnych túžob. Dokonca aj dobrí chlapi, ktorí tu vystupujú (nie, že by ich bolo veľa), sú nakreslení nejak divne, odpudivo. Áno, na svete je veľa zla a najväčšie skutočne páchajú ľudia, ale predsa len toto nie je fér. Menej ma bavila prvá polovica, odohrávajúca sa v meste. Ale zas ak by nebola prítomná, logicky by nefungovala druhá polovica. Tú hrdinka strávi v lone čarokrásnej anglickej prírody. Po výtvarnej stránke to nie je žiadny zázrak. Lake District je úchvatné miesto v Anglicku, žiaľ Talbot ho nedokázal predať až tak geniálne, ako som čakal. Ale zas minimálne pohľad na zapadajúce slnko je fakt krásny a „trieštenie skla“ fascinujúce. Tak či onak predsa len vidno, že je to komiks z polovice 9O. rokov. Ale v tomto prípade je dôležitejší príbeh, než kresba. Dojemný, citlivý, ozdravujúci a odzbrojujúci. Najmä Helenino ťažké vyrovnávanie sa so situáciou, to fakt budú slzy v očiach u každého a u koho nie, tomu závidím, lebo žije dokonalý, ružový život plný poníkov, dúh a jednorožcov. Drž sa Helena. Držte sa, všetky „heleny“ tohto sveta. Viem, čo je správne, vychovali ma slušne, takže práve táto piata hviezda je určená vám. Viem, že vám to nepomôže, ale ide o princíp.

mirec88
26.11.2022 5 z 5

Toto bol veru silný príbeh. Dostal sa mi pod kožu. Téma zneužívania detí je fakt častokrát opomínaná a tento komiks by si mal prečítať každý a mal by sa aj v našich a českých školách povinne predkladať! Nebude vám dvakrát príjemne pri niektorých scénach a výjavoch a hlavne rozhovor Heleny a jej otca stojí za to. Zvláštnu zmienku si tu zaslúžia krysy, ktoré ako je tu pekne ukázané vôbec nie sú také zlé aké o nich kolujú chýry. Dozvedel som sa tu fakt veľmi zaujímavé veci o nich. Odporúčam, hoci to nie je príjemné čítanie, ale taká nie je ani realita.

Lka
24.10.2022 4 z 5

Čtivý a dojemný komiksový příběh o dívce Heleně, kterou zneužíval vlastní otec.

R47
01.02.2021 2 z 5

Na mě to nefungovalo. Asi je to záslužný, ale mnou to tak jen projelo.

Alma-Nacida
11.11.2013 5 z 5

Smekám, napsat záslužný počin tak, aby byla kniha čtivá, napínavá, dojemná, to se autorovi opravdu povedlo. Doporučuji!

RaptoR
31.01.2013 4 z 5

Pohádka o zlobivé kryse neobsahuje pompézní bojové scény, temné mocnosti zla nebo alespoň jediného mimozemšťana. A přesto je neuvěřitelně čtivá.
Brian Talbot má dokonalý vypravěčský talent, díky kterému vás komiks chytne a nepustí. Celou dobu budete sledovat cestu dívky Heleny, která se snaží vyrovnat se zneužíváním ze strany otce. Cenami ověnčený příběh si můžete konečně vychutnat i u nás.

Xeelee
30.11.-0001 5 z 5

Citlivě napsanej a nakreslenej psychologickej komiks o vyrovnávání se se sexuálním zneužíváním. Je sice přizpůsobenej tak, aby ho snadno mohli číst i komiksu neznalí čtenáři (většina stránek vychází z klasických devíti panelů, výrazné obrysy, přehledně uspořádané bubliny…), ale pod povrchem Talbot velmi experimentuje. Všimněte si, že se červená barva objevuje jen v místech, kde je Helena v ohrožení, a věci, které by měly být červené, jsou přebarveny. Celej příběh je brán z podhledu, což má zase psychologickej vliv na čtenáře. Co se týká kresby, tak městské lokace i přírodní scenérie jsou kreslené podle fotografií a i postavy mají své předobrazy v reálném světě. Mimochodem, Talbotova přednáška na Komiksfestu 2008 byla skvělá.

V příběhu se prolíná osud Heleny, která bojuje s démony v sobě a snaží se pochopit/vyrovnat se s tím co se jí stalo, a život v anglicky hovořících zemích velmi známé autorky knížek pro děti Beatrix Potterové. Vše je pak rámované její autobiografickou Pohádkou o zlobivé kryse, která se ke konci objeví i v komiksu. Za zmínku stojí i výborná práce Comics Centra. Pevná vazba je po všech stránkách kvalitnější než originál, viděnej v nakladatelství. Vydáno krátce poté, co jsem si v jedné chovatelské stanici zamluvil dva potkánky :-)

zneužívání

Bryan Talbot
britská, 1952
2009  83%Grandville
2018  93%Arkwright integral
2005  87%Dobrodružství Luthera Arkwrighta
2008  84%Pohádka o zlobivé kryse
2006  86%Srdce Impéria aneb Odkaz Luthera Arkwrighta

Kniha Pohádka o zlobivé kryse je v