Pohádka máje

Pohádka máje https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/203097/mid_pohadka-maje-Uvd-203097.png 3 192 44

Román jednoho z bratří Mrštíků o citovém zrání mladé dvojice. Upřímnost a čistá láska děvčete nakonec probudí lepší stránky chlapcovy povahy, donutí ho skoncovat s lehkomyslným životem a snažit se vybudovat si solidní existenci, která by mu dovolila založit rodinu.

Graine
15.08.2012

I přes rozsáhlé lyrické pasáže zpomalující děj mě kniha zaujala. Skončí jako správná pohádka - šťastně

Verousek
03.06.2012 5 z 5

K téhle knize jsem se dostala náhodou a nelituji. Bohužel také musím dodat, že mi dost připomínala jeden můj vztah :D (tedy až na to, že my jsme se nakonec nevzali, ale rozešli :D)

WEIL
11.08.2011 3 z 5

Student nezdárný a prosté leč čiperné děvče z hor. To je tedy kombinace.

Stammel
06.12.2010 3 z 5

V těch několika pasážích, psaných s nadhledem a ironickou jiskrou, je Mrštík překvapivě čtivý a sdělný.

V tom zbytku jsem narazil na rozvláčnou lyričnost přírodních motivů, se kterou jsem nebyl schopen se popasovat. Při pokusech koncentrovat pozornost se mi ten impresionismus snad zdál i působivý. Jenže těch pokusů mnoho nebylo, poněvadž stály příliš mnoho sil.

Nevím ovšem, zda v současnosti jen nejsem schopen přistoupit na tempo románu. Proto nechávám budoucnost otevřenou a hodnotím adekvátně k rozpakům.