Podzimu neutečeš

Podzimu neutečeš https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/39536/mid_podzimu-neuteces-l6G-39536.jpg 4 17 7

Podzim, noc jako stvořená pro vraždu. Oběť beze jména je nalezena teprve na jaře, při černé těžbě dřeva v odlehlém lesním zákoutí. Obyvatelé nedaleké osady jsou lidé svérázní, ani v blízkém městě však policisté nemají na růžích ustláno. Znepokojuje je obratný bytový zloděj a fantom zapalující dopisní schránky. Vyšetřování se rozbíhá mnoha směry jako koleje železniční trati a svědkové, pokud nějací jsou, nepatří vždy ke zcela věrohodným. Ukazuje se však, že vlastním proviněním nelze uniknout stejně zákonitě, jako každým rokem nastává podzim.... celý text

bookwoman
bookwoman
25.04.2020 3 z 5

No, nevím, četla jsem už i o mnoho lepší detektivky. Některé nápady mi přišly zajímavé, jako například pálení poštovních schránek, nějaké části mě však vůbec nebavily.

čef
čef
13.07.2019 5 z 5

Nepochybně je kniha a její koncept inspirovány Edem McBainem. Sledujeme několik vzájemně propojených příběhů, jednoduchých i složitých. Není zde ale výrazný hrdina, všichni makají a vše je realistické, jak se na správnou detektivku mého gusta sluší. Autor navíc dokáže nepozornému čtenáři docela zamotat šišku a to je pro toho čtenáře jistě škoda. Přijde totiž o spoustu mouder a příhodných poučení pro život v naší džungli. Tak soustředěně do toho.

AlčaVaca
AlčaVaca
24.08.2018 5 z 5

První setkání s tímto autorem a jsem spokojená. Čtivé, vtipné, příjemná česká detektivka. Zvedám průměr pěti hvězdičkama.

Pejuška
Pejuška
29.04.2018 2 z 5

Kniha mě nebavila asi do poloviny, od druhé poloviny se to už dalo číst, že ty stránky utíkaly, ale kdybych to neměla do čtenářské výzvy, tak to snad ani nedočtu.

medvedice3
medvedice3
18.02.2018 4 z 5

Trošku kostrbatý děj, přesto velmi čtivé.

bábuška
bábuška
21.02.2017 4 z 5

Dobrý příběh, čtivý.

ivoiro
ivoiro
13.09.2016 2 z 5

Osobně jsem z knihy moc nadšený nebyl. Příběh takový nic moc.