Podzimní trůn

Závěrečný díl úchvatné trilogie o nejmocnější panovnici středověku. Eleonora Akvitánská, jinak také Alienor, je dlouhý čas vězněná svým manželem Jindřichem. Z exilu ji vysvobodí až jeho smrt a Alienor coby královna vdova opět vládne Anglii. Rozkol, který zavládl mezi jejími syny ještě před královou smrtí, se však nechystá utišit. Když Alienor sama putuje přes Alpy, aby Richardovi přivedla nevěstu, jiný syn upadne do zajetí. A zatímco zuří boj o moc, královna musí obratnou diplomacií zajistit dobrý sňatek i pro svoje dcery. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/314771/podzimni-trun-RFa-314771.jpg 4.78

Eleonora Akvitánská (E. Chadwick) (3.)

The Autumn Throne (2016)

Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno:, Ikar (ČR)

orinka3

Ani v posledním díle trilogie neztrácí příběh slavné královny dech. Uvědomuji si, kolik sil musela Eleonora Akvitánská mít, aby nepadla pod tak těžkými ranami, jaké jí její život připravil. Dokonalá královna, nikdy nemyslila na sebe, nemohla si dovolit rozmary a podlehnout citům. Kdysi se u nás uděloval titul Matka Hrdinka. Patřil ženám, které přivedly na svět 10 a více dětí. Už se nepoužívá, v současné konzumní době by lidé ani nechápali jeho význam. Královna Eleonora nám svým životem ukazuje, co pravé lidské hrdinství znamená. Nadlouho se mi vryje do paměti ona i celá její rodina.

alnahu

Kniha Podzimní trůn popisuje posledních třicet let Alienořina života mezi jejím vězením na hradě Old Sarum, kam ji uvrhl její druhý manžel Jindřich II.a končí její smrtí. Jindřich chtěl jejich sňatek anulovat a chtěl, aby vstoupila do kláštera ,tím by získala svobodu, ona ale na toto nepřistoupila, na to byla příliš hrdá. Po smrti manžela vládla ještě patnáct let. Zemřela v opatství Fontevraud v dubnu 1204 při písni své milované vnučky Richenzy .Opravdu krásná trilogie ,při čtení jsem si přála, aby kniha ještě nekončila. Knihu doporučuji.

MartinaP1984

Nejen tato kniha, ale celá trilogie je skvělá a doporučuji přečíst.