Podzemníci a Tristessa

Podzemníci a Tristessa https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/3620/podzemnici-a-tristessa-3620.jpg 4 51 7

Dva temné příběhy osudové lásky na pokraji a dně společnosti. Oba vycházejí z autorových mnohdy bolestných zážitků. V Podzemnících provádí autor čtenáře jazzovými kluby i lacinými podniky San Francisca, kde prožívá krátké milostné dobrodružství s černou dívkou Mardou. Druhá novela se odehrává v Mexiku a vypravěč líčí svůj beznadějný vztah k prostitutce a narkomance, již přezdívá Tristessa.... celý text

Literatura světová , Novely

Vydáno: , Argo

The Subterraneans , 1958

Bandini
27.06.2021 2 z 5

Spíš myšlenkové pochody než ucelené vyprávění. Ale jsou tam krásné pasáže, bohužel se obávám, že to autor psal celé na drogách :(

ozzak
10.04.2021 5 z 5

2 skvělé novely od Jack Kerouac tykající se o nenaplněném milostném vztahu

DeepSea21
16.10.2020 3 z 5

Po dlouhé době jsem ji znovu přečetl, už mě však míjí.

1987
07.08.2018

Jaj, hodnotit knihy, to je take...
Kazdopadne, Podzemnici super (musite sa k nim, samozrejme, prekopat), a Tristessa je... smutna, řekněme. Proste, drogy su zle.

Plážovýbarman
05.02.2018 4 z 5

První kniha od beatniku kterou jsem četla a věděla jsem že nezůstane poslední.

TheCiko5
09.06.2014 3 z 5

Kerouac zde nepoužívá svůj typycký souvislý vypravěčský systém,dává spíš přednost pozvolnému plynutí své mysli a dosti podrobné citové analýze svého milostného života. V podstatě se ani nejedná o příběhy,spíš o dvě Kerouacova různá životní citová jezírka,ve kterých Vám autor umožní si chvíli zarybařit. Absence jednotlivých kapitol malinko ztěžuje návaznost četby.

Gabibi
30.11.-0001 3 z 5

"Telepatie soucitně prostupují nocí..."