Stratený svet v podzemí

Stratený svet v podzemí https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/247676/bmid_strateny-svet-v-podzemi-247676.jpg 4 837 111

Podzemí série

Štrnásťročný Will Burrows žije so svojou sestrou a rodičmi v Londýne. Nie je toho veľa, čo by ho s nimi spájalo, až na posadnutosť kopaním, o ktorú sa delí so svojím otcom. Keď Willov otec nečakane zmizne v neznámom tuneli, pustí sa Will s kamarátom Chesterom do pátrania. Netrvá dlho a chlapci sa ocitnú hlboko v podzemí, kde odhalia desivé tajomstvo - tajomstvo, ktoré ich môže stáť život.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (SK)

Tunnels , 2007

eletrika03
06.03.2014 4 z 5

Na začátku mě to totálně nudilo myslela jsem, že umřu přitom, ale chtěla jsem pokračovat. V půli knihy to začalo konečně být napínavé a těším se na další díl.

Aniga
06.03.2014 5 z 5

První díl neměl chybu, nemohla jsem se dočkat, jak cesta hrdinů bude pokračovat.

Dandulka
25.02.2014 5 z 5

První díl série je opravdu hezký a napínavý. Moc se mi to líbilo a těším se na další díly!

DaKy2003
18.01.2014 2 z 5

Kniha se mi. Popravdě moc nelíbila.Byla takovà strašně předvídatelná.Je mi líto,ale nestojí to za to....

adelinka
12.01.2014 5 z 5

pre mňa zaujímavý príbeh....mladý chlapec má veľmi zaujímavý koniček....kopanie v podzemí.....tento koníček má po svojom otcovi.....jeho otec neskôr zmizne a chlapec sa ho rozhodne aj so svojím kamarátom hľadať....až sa ocitnú v podzemnej krajine, kde ich chytia a uväznia....tak chlapec zisťuje tajomstvá o svojom pôvode....pre mňa napínavá kniha až sa čudujem...pred pár rokmi by som asi po takomto žánri nesiahla.....

xflori01
29.12.2013 3 z 5

Celou sérii mám hodně rád. Série, která se liší od ostatních sci-fi (či fantasy) knížek.
Osobně pro mě ale příběh začíná bavit až, když se objeví Drake a Elliot. První díl jsem poprvé ani nedočetl. Až ostatní říkali, že série je dobrá, tak jsem si první díl dočetl a půjčil jsem si od kamaráda další díly. Ty mě tak nadchly, že jsem si zbývající díly dokoupil a určitě toho nemůžu litovat.
Ale jak říkám: první díl je nejslabší knížkou v celé sérii. 40%

Darkry
25.12.2013 3 z 5

Rozhodně dobře vymyšlený a zajímavý příběh. I když mi tam, jako poslední dobou u většiny takovýchto fantasy chybí práce s jazykem, prostorem a formou a stylem vyprávění - asi jsem rozmazlený Kingem a Sapkowskim :)

Adele02
24.12.2013 1 z 5

Hm, tohle mě nebavilo.

Kate99
27.10.2013 4 z 5

AjťačkaTýnka
30.08.2013 3 z 5

Knihu jsem vzala jako poslední možnost, když mi vypršela kartička do knihovny a táta mi nedal na novou. Nezaujala mne, nebyla tím, co jsem si pod tím titulem představovala.

pastelka53
12.08.2013 1 z 5

kniha není mým šálkem čaje, moc mě nezaujala

Mako123123
01.08.2013 4 z 5

S touto knihou som začal bo vraj to malo niečo spoločné s Rowlingovou (mojou obľúbenou autorkou Harryho Pottera) nejaká spolupráca či distribútor alebo také dačo.. no v každom prípade ma kniha zaujala a pokračoval som i v dalších častiach...

BooksLucyKing
12.06.2013 5 z 5

Výborná knížka. Naprosto mě nadchla. Nápad s tajemným světem pod zemí je bezva, stylizován až do podoby sekty. Kniha hezky odsípá, člověk se nenudí. Navíc mě potěšilo, že člověk není zasipán obsáhlým popisem neznámého světa. Všechno je psáno stručně a výstižně a přesto si to člověk dokáže představit do detailů. Je tam akce, zvraty, dojemné momenty... Člověk tam nemá čas se nudit a ani mu nepřijde, že by se vše odehrávalo moc rychle. Už se moc těším na další díl.

Jarka 55
05.03.2013

První dil a druhy dil je opravdu napínavý . Dobry nápad na knihu. Treti dil ma divny konec a čtvrtý dil tím divnym koncem začíná ,tak jsem knihu odložil a ani jsem ji nedočetl .
David

Ačánek
04.03.2013 5 z 5

Jak už je tu zmíněno, začátek je trochu zdlouhavý, je to takový to obkecávání, má to cca 120 stránek ale potom se t o rozjede a nebudete chtít od knihy odejít protože budete napjatí co se stane. Příběh je velmi zajímavý a neustále se mění. I když je ten začátek trochu delší později pochopíte, že to bylo nutné, jelikož to do sebe začne zapadat a zase se k němu v příběhu hlavní hrdinové budou vracet. Kniha se mi moc líbí a určitě si přečtu pokračování, až se k němu dostanu :-)

ilosek
11.02.2013 3 z 5

Kniha je docela zajímavá. Spisovatel nádherně popsal prostředí, ale děj je trochu táhlý a neupoutá. Ze začátků vás kniha nezaujme a budete si myslet, že to snad nikdy nedočtete. Asi v půlce se to trochu zlepší, děj dostává nějaký grády. Knihu bych doporučila všem kdo mají trpělivost a počkají si na zajímavý konec knihy.

Miss Utahraptor
13.01.2013 1 z 5

Přiznám se dobrovolně, že jsem to nedočetla. Dlouho se mi nestalo, abych v 350stránkové knížce skončila na straně dvacetšest a nemohla se pohnout dál. Nevím, co mi na ní tak vadilo, nejspíš styl psaní. Jednoduše mě ohromně nudil, některé odstavce jsem musela číst i pětkrát, protože jsem prostě neudržela pozornost... Hlavu a patu to mělo, ale to evidentně nestačí. Myslím, že pouštět se do zbylých dílů by byla jen ztráta času...

kubabond98
04.01.2013 5 z 5

První díl není v této sérii ten nejlepší, přitom mě do děje vtáhl a v mém případě to účel splnilo. Je to něco nového....Nové prostředí i záporáci. Tahle kniha je velmi, velmi dobrá a další pokračování jsou ještě lepší. PS...kniha má zajímavou vůni :)

Selekcaje
07.04.2012 5 z 5

Miluju tuhle sérii. Čteme jí celá rodina:) Ostatním se první díl moc nelíbíl...začetli se do toho až v pokračováním. Ale já byla ohromena už tímto dílem. Autoři si mě získali svým stylem a skvělým nápadem:)

zipporah
26.12.2011 3 z 5

:D snáď posledné fantasy pre deti, čo som čítala, strašný štýl, ale to preto, že je písané pre deti, takmer som si pri čítaní zapálila cigaretku :D

Autoři knihy

Brian Williams
anglická, 1974
Roderick Gordon
britská, 1960

Kniha Stratený svet v podzemí je v

Přečtených1 373x