Hlouběji do podzemí

Hlouběji do podzemí

Pokračování bestselleru Ztracený svět v podzemí. Záhadné PODZEMÍ odhaluje nová hrozivá tajemství! Tam, kde se Will nachází právě teď, by nechtěl být nikdo z nás. Důlním vlakem proniká hlouběji do útrob Země, kde se svým bratrem Calem a kamarádem Chesterem pokračuje v pátrání po zmizelém otci. Na vlastní kůži zjišťují, že ... celý text

Pokračování bestselleru Ztracený svět v podzemí.
Záhadné PODZEMÍ odhaluje nová hrozivá tajemství! Tam, kde se Will nachází právě teď, by nechtěl být nikdo z nás. Důlním vlakem proniká hlouběji do útrob Země, kde se svým bratrem Calem a kamarádem Chesterem pokračuje v pátrání po zmizelém otci. Na vlastní kůži zjišťují, že v neznámých Hlubinách číhá nebezpečí doslova na každém kroku. Prchají před krutými Styxy vedenými Rebeccou, kteří se co nevidět chystají spustit svůj dlouhodobý plán s nedozírnými následky pro všechny lidi na Povrchu... Nenechte si ujít světový bestseller, který zná již celý svět!
méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/67_/675/hloubeji-do-podzemi-675.jpg 4.3399

Podzemí (2.)

Sci-fi, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Fragment (ČR)

Jeynka

Nevím, jestli se mi víc líbilo dobrodružství v Podzemí nebo v Hlubině..každopádně tento svět se mi stále víc a víc zamlouvá a už se těším na další pokračování.

petra3242

Ve srovnání s 1. dílem se tato kniha dost vleče. Štve mě, jak dětinsky se postavy chovají (jasně, jsou to děti, ale i tak - nemuseli by se hádat kvůli každé pitomině). Více se mi líbil příběh, který se odehrával na povrchu. Za mě 2 hvězdičky, a i tak si myslím, že je to docela vysoké hodnocení.

PanTomina

SPOILERY!!!! .. Druhému dílu jsem dal šanci i přes velkou nespokojenost s dílem prvním. Druhý díl mi sedl více, ačkoliv to stále není žádná hitparáda. Velice plochý styl psaní (či překladu?) se nemění. Příběh je zajímavější, avšak předvídatelný a to i přes to, že se několikrát snaží zvednout zájem čtenáře takzvaným wow či až wtf efektem (např. brutalitou smrtí Cala, odporností scény zárodků dětí ve sklenicích). Znovu ale zdůrazňuji, že pro čtenáře cca12-17ti letého to může být velice dobro(či zlo?)družná kniha, ač přehnaně agresivní. Původně jsem chtěl druhým dílem skončit se sérií, ale jelikož jde kvalita mírně nahoru, zkusím jít i já ještě jednou společně s Willem a jeho přáteli hlouběji.

radusak9806

Po prvním díle je očekávání dosti veliké a tato kniha ho naprosto uspokojí ale nepředčí. Opět se nemůžete odtrhnout od knihy a naprosto hltáte magický svět podzemí. Nicméně první díl se mi líbil více a s dost se ve mě probouzeli obavy, kam se celá série vyvine. Jestli to bude pokračovat v nastaveném standartu nebo to přejde do prodlužování dílů jen za účelem zisku. Bohužel nebudu napínat, varianta 2 je správně :(

NairaTwinte
17.11.2016

První díl měl originální příběh a byl celkem pěkně napsaný. Na tomtu dílu si ale pamatuji jen nekonečné bloudění tmou bez světla a života...

Sariska
27.10.2016

Výborná série. To, že se něco děje uvnitř zeměkoule bylo hodně nereálné, ale i tak jsme tomu věřila, protože třeba postavy působila skutečně a realisticky - ale ten podivný konec to bylo navíc.

Domca1
24.10.2016

Najprv pozitíva... áno, boli aj akčnejšie časti, dokonca zopár zvratov a trochu napätia. Ale polovicu knihy (!) tvorili opisy jaskýň. Aj keď treba uznať, že na trojstranový opis každej jaskynnej diery, do ktorej sa Will a spol. dostali (a nebolo ich málo) je potrebné mať veľkú predstavivosť. Dej bol v podstate o ničom, jednoducho utekali, občas na nich niekto postrieľal a potom objavili novú jaskyňu. Kniha má takmer 500 strán, ale dej by sa dal zhrnúť do pár riadkov.
Ďalšia vec je postava Chestera, ktorá ma neuveriteľne iritovala. Nebudem spoilerovať, ale mala som chuť ho riadne vyfliaskať, nech sa už chlapec konečne spamätá. Kapitoly s dr. Burrowsom boli rozvláčne a mala som chuť ich preskočiť.
Drake a Elliotová boli v pohode, aspoň kvôli nim dám 2 hviezdičky.
Po tomto nemám ani najmenšiu chuť na trojku, žiaľ.

sssmile
26.07.2016

Celkem nic moc. Děj protáhlý, přišlo mi, že tam pořád spí, jí, chodí a dost se hádají.

technolog
28.04.2016

Možná povedenější díl, než ten první.

nikikostadinova
04.03.2016

Upřímně. Vzhledem k tomu, že první díl, i když se mi líbil, byl ze začátku poněkud utahanější, bála jsem se většího rozsahu druhého dílu. Ale nezklamalo mě to. Mělo to daleko větší spád. Moc jsem si užívala večery, i dny ve škole ( o volných hodinách samozřejmě :-D) kdy jsem knihu četla. Takže za mně lepší než Ztracený svět. Úkol splněn. Jinak co se příběhu týče děj se Sárou tomu dodal šťávu a konec mě teda dostal vzhledem k předchozímu ději. Takže co nejdřív se mi snad do rukou dostane třetí díl, tak uvidíme.

Benjiki
30.12.2015

Platí stejný názor jaký jsem vyjádřil u prvního dílu. Jen s tím rozdílem že tohle je horší jako celek ještě víc. Opět si rituálně odplivuji nad místním nadhodnocováním.

Delinka
28.12.2015

První díl této série mě docela bavil a chtěla jsem se dozvědět, jak příběh bude pokračovat. Dlouhou dobu se v knize nic nedělo, pak pár stran trocha napětí a následně opět nuda. Zklamaně jsem knihu musela odložit a začít číst něco jiného, abych si zpravila náladu. Abych to shrnula: některé knihy jsou krátké a nejlepší a často spousta lidí nadává, proč ta kniha není delší. Možná to je dobře (fanoušci této série se mnou nebudou souhlasit), protože kdyby byly zbytečně natahovány stala by se kniha nudnou.

Sarfias
15.11.2015

Další díl, který mě přesvědčil o tom, že pánové Gordon a Williams mají neuvěřitelnou fantazii! Těžko se od knihy odtrhnout a těžko se s knihou loučí.

ŠtěpánJícha
08.10.2015

Výborná kniha!!!!

Jana_Z
21.09.2015

Jako dětská knížka je to dost drsné. Zajímal by mě názor některého z nich - možná už jsou z všudypřítomného násilí otupělé a potřebují hlavně tu akci, které je tu spousta... Kdybych tohle měla číst v dětském věku, asi bych to nedočetla a vězte, že další díly budou v tomto směru mnohem horší.
Nicméně dnes mě to baví.

tisha8409
05.08.2015

Panebože, tak v podzemí není báječný svět jako v tom filmu, ale nacisti, kteří jsou tak odporní?
No pro děti tohle asi vážně nebude.

TheDeepe
22.04.2015

.supr čupr

felix6338
15.02.2015

Jedna hvězda za celkové pojetí nápadu. Jinak se to dá přirovnat k Potterovi - čtení pro děti a mkládež prostě nemá být zahlceno rozervanými těly, krutostí, hnijícími mrtvolami a už vůbec nemá být zasazena hlavní úloha na bedrech dětí.
Dlouho dlouho se nedělo nic, děcka jsou uhádaní trotlové, všude okolop brousí až nacisticky zlí podivňáci, jsou zachráněni někým, kdo jimi vlastně pohrdá a kašle na ně...uniká mi nějak tak smysl tohoto dílu a děje.

Otázkou je, jak je možné, že fantasy v UK je tak strašně moc si navzájem podobná.

Matt Baker
04.01.2015

Druhý díl skvěle navázal na díl první. Přibylo tajemnosti a mnou milovaného objevování neznámého světa. Dále se mi zamlouvá větší a dynamičtější akčnost a rostoucí napětí. Výborným nápadem je zde i odhalení dlouhodobého globálního spiknutí obyvatel podzemního světa.

Alma-Nacida
21.08.2014

Ani další díl nezklamal, moc pěkná kniha pro větší děti, doporučuji! :-)

InstanTia
24.07.2014

Neuvěřitelně mě kniha bavila od začátku až do konce. Asi o 50% zábavnější a akčnější než předchozí díl, to musím prostě říct. Trochu jsem se bála, že mě druhý díl zklame (přecijenom se stává, že je lepší jen jeden díl), ale nezklamala.

kutikk
15.07.2014

Dle hodnocení lidí jsem se na druhý díl těšila, měl to být nejlepší díl z celé série, ale při čtení na mě příslo spíše zklamání. Vadilo mi až přílišně zdlouhavé popisování, postavy se pořád jen dohadovali a haštěřili, že mi ani jedna nepřirostla k srdci a vadilo mi přílišné umírání a náhlé zmrtvýchvstání. Hlavně postavy nejsou propracované, takže, když náhle nějaká "zemřela" ani mě to nevzalo za srdce. Ale posledních cca 50 stránek mě začalo opravdu bavit a nalákalo mě to na další díl, takže ještě tomu dám šanci :) Uvidíme.

DračiceLaura
03.06.2014

Velmi povedený díl. Napětí, dobrodružství a záhady dodávají příběhu spád. Byl mnohem lepší než 1. díl. Rozhodně mě čekalo několik velkých překvapení.

Katela
22.05.2014

Nové postavy přinesly čerstvý vzduch, takže i u druhého dílu jsem zůstala nadšená.

Aniga
06.03.2014

Druhý díl navazoval na první, takže hned od začátku mi kniha bavila, moc pěkné, jen jsem někdy pochybovala, zda se jedná o knížku pro děti .... :o)

Kmotr99
04.02.2014

Kniha podobně kvalitní jako první díl, možná i o něco lepší a zábavnější. cesta do hlubin planety byla zajímavá a opět mírně pochmurná a depresivní.

xflori01
29.12.2013

Díky tomuto dílu mě série chytla a už nepustila. 80%

krži
27.09.2013

Jedničku jsem proletěl rychlostí blesku, dvojku sem bohužel v necelé polovině odložil, protože mě prostě přestala bavit. Časem jsem jí dočetl a více méně jsem nebyl úplně zklamaný ,ale po prvním díle jsem čekal mnohem více. Nevím jestli mám zkusit trojku, nebo ne...

Lenna75
14.09.2013

Druhý díl byl rovněž skvělý jako ten předchozí, opět jsme se setkali s našimi hlavními hrdiny a opět nám hrozilo nebezpečí. Opět jsme podnikali dobrodružnou cestu za pravdou. DOPORUČUJI!

Kate99
28.08.2013

Kniha se mi líbila víc, než první díl. :)