Podvojné účetnictví 2016

Podvojné účetnictví 2016 https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/282286/bmid_podvojne-ucetnictvi-2016-EtO-282286.jpg 5 2 2

Pro všechny, kteří mají zájem dobře se naučit podvojně účtovat, je zde tato kniha! Zaměřuje se na nejčastější účetní operace, které nastávají v praxi podnikatele. Výklad je jednoduchý a srozumitelný díky řadě příkladů. Vydání pro rok 2016 obsahuje novinky, které přináší novela zákona o účetnictví, vyhlášky a navazující předpisy. Jde o aktualizaci v novém právním prostředí, tedy zejména podle nové terminologie z občanského zákoníku a zákona o obchodních korporacích. V knize je řešeno např. účtování o zálohách na podíly na zisku, další novinkou jsou některé postupy podle nového zákona o obchodních korporacích, např. účetní a daňový pohled na zálohy na podíly na zisku a jejich zúčtování při rozhodování valné hromady schvalující účetní závěrku. Část knihy se věnuje také obsahu účetní závěrky, sestavení výkazů a obsahuje řadu příkladů na cash-flow.... celý text

georginaa
28.11.2021 5 z 5

Myslela jsem si, že mi to nějak pomůže k více pochopení zaúčtování, jenže stále se vše mění a je to jen takový nástřel. Učit se musí člověk za pochodu.

jobile
10.01.2017 4 z 5

Vzhledem k velkým změnám v účetnictví k 1.1.2016 jsem hledala dostatečně kvalitní učebnici, která by mi tyto změny osvětlila. Část roku 2016 uběhla a konečně se jedna zdánlivě objevila. Přestože se pod ni podepsalo nakladatelství Grada, je s politováním, kolik chyb se v učebnici objevilo. K dobru jí však přičítám, že mi dala tolik na principu, že jsem tyto chyby dokázala objevit.